Svetových blogerov živí najmä affiliate marketing. Ako to je na Slovensku?

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Tí, ktorí st ešte nepočuli o zarábaní na internete, pravdepodobne nemáte ani účet na Facebooku. Dnešný trend zarábania si webovými stránkami či blogom sa rýchlo rozširuje a mnohí z nás prišli (alebo postupne prichádzajú) na to, že to funguje.

Či už máte svoj TPP job a zaujíma vás marketing skôr ako hobby alebo sa tomu venujete naplno, affiliate marketing je to, z čoho žijú zahraniční blogeri. Uživí však aj tých zo Slovenska? Rozhodol som sa to zistiť a zaregistroval som sa v prvej Slovenskej výkonnej sieti Dognet.

Affiliate marketing na Slovensku

affiliate marketing na Slovensku
Svoje kampane môžete spravovať odkiaľkoľvek. Otázne je, či je práve bazén to najproduktívnejšie miesto.

Na Slovensku sa affiliate marketing stále len rozbieha, no nájdu sa tu už aj takí, ktorí dostali jednorázovú províziu vo výške 900 práve v sieti Dognet. Čo však ten affiliate je? V skratke, ide o provízny systém predaja na internete. Aj keď si uvedomujem, ako hrozne znie slovo provízia a mnohí si ho spájame s rôznymi „múdrymi“ pánmi v oblekoch, ktorí sa nám snažia nanútiť životnú poistku, na internete je tomu našťastie o dosť inak.

Zarábanie na internete rovná sa affiliate marketing

Záleží to na vašej šikovnosti. Ako som spomenul, nebude vám na dvere klopať nagélovaný pán s bielymi zubami a presviedčať vás, aby ste si kúpili produkty, o ktoré vôbec nemáte záujem. Výhoda affiliate marketingu je v tom, že kupujete to o čo máte záujem. Ak si kúpite nový kufor do lietadla, kúpite si ho pre to, lebo ho pravdepodobne potrebujete. A o tom je affiliate.

Províziu dostanem aj vtedy, keď nenakúpite hneď

Je to úplne jednoduché. Zaregistroval som zadarmo v affiliate sieti Dognet, kde mám svoj profil a zoznam kampaní, ktoré môžem vytvoriť. Môžem vytvárať bannery a odkazy na ktoré keď kliknete a kúpite si produtk, na ktorý odkazujem, dostanem províziu.


PRÍKLAD Z MOJEJ PRAXE: Sem vložím link na darčeky pre cestovateľov. Link je upravený tak, že keď naň kliknete, váš internetový prehliadač si zapamätá, že ste na stránku prišli zo stránky Bez Mapy. Ak si v najbližších 30 dňoch objednáte niektorý z darčekov, ako napríklad stieraciu mapu sveta alebo glóbus, ja dostanem 12% z ceny. Vás to nestojí o nič viac a zaplatíte rovnako aj keby ste išli na stránku priamo, nie cez Bez Mapy. O tom to celé je.

Podrobné vysvetlenie:

dognet affiliate
Dognet mi zadarmo poslal knihu s podrobným návodom a tipmi ako z affiliate marketingu vyťažiť čo najviac

Slovenskí blogeri majú na affiliate rôzne nározy

„Posledné roky sa affiliate marketing pekne rozbieha ako jeden zo zdrojov príjmu na internete. Sama som ho zaviedla aj na môj blog a čím ďalej, tým viac mi chodí mailov ohľadom pripojenia sa do ďalšej affiliate siete.“ Alexandra Kováčová, crazysexyfuntraveler.com


„Affiliate programy považujem za férový spôsob spolupráce, ktorý prináša benefity  obom stranám. Ja osobne som sa do sveta affiliate systémov dostal len pred pár týždňami, no verím, že nič nepokazíte, ak sa do nich zapojíte hneď na začiatku blogovania. Dnes už zrejme každý bloger, bez ohľadu na tému, ktorej sa venuje, dokáže nájsť vhodného affiliate partnera.“ Tony Dúbravec, tonydubravec.com

Affiliate rozhodne stojí za vyskúšanie. Čím viac bude publisherov, tým viac pribudne aj inzerentov, nakoľko si uvedomia že affiliate marketing na Slovensku funguje.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.