Ako zarobiť peniaze na cestovanie pomocou affiliate marketingu

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Na otázku ako zarobiť peniaze na cestovanie existuje jednoduchá odpoveď. Pracovať. Avšak, na cestovanie sa dá zarobiť rôznymi inými spôsobmi a medzi moje obľúbené patrí najmä affiliate marketing, ktorému sa venujem už niekoľko rokov.


Nemáte čas čítať? Vypočujte si článok ako podcast:


Ako zarobiť peniaze na cestovanie cez internet pomocou affiliate

Ako zarobiť peniaze na cestovanie pomocou affiliate marketingu cez internet
Ako zarobiť peniaze na cestovanie pomocou affiliate marketingu cez internet?

Ako zarobiť peniaze na cestovanie cez affiliate marketing

V tomto článku si povieme ako zarobiť peniaze na cestovanie cez affiliate marketing aj v prípade, že nie ste bloger. Poďme na to.

Ako zarobiť peniaze na cestovanie cez affiliate marketing

Zarábanie na internete cez affiliate marketing už dávno nie je medzi blogermi novinka, hoci si na Slovensku ešte stále nenašla stopercentné uplatnenie. Ja sa affiliate marketingu venujem približne od roku 2016, kedy som sa tento cestovateľský blog rozhodol premeniť z môjho hobby na plnohodnotnú prácu na plný úväzok. Affiliate marketing je jedným z nástrojov, vďaka ktorému ma blog živí už štvrtý rok, či nástroj, vďaka ktorému šetrím peniaze pri nákupe leteniek a rezervácie ubytovania. Čo to ale ten affiliate marketing je?

Čo je affiliate marketing a ako dokáže zarobiť na cestovanie?

Predtým, ako vám predstavím rôzne spôsoby, ako zarobiť na cestovanie pomocou affiliate marketingu, si povieme niečo o tom, čo je affiliate marketing. Wikipédia v tom má jasno a tvrdí nasledovné:

Affiliate marketing je spôsob predaja výrobkov a služieb s využitím ďalšieho sprostredkovateľa. Je to forma online reklamy, pri ktorej obchodníci ponúkajú prevádzkovateľom webov, tzv. affiliate partnerom, finančnú odmenu za privedenie návštevníka, ktorý na webových stránkach predajcu vykoná nejakú činnosť.“

Laicky povedané, na svojom blogu a sociálnych sieťach ponúkam služby a produkty niekoho iného. Som affiliate partnerom viacerých spoločností, ktoré ponúkajú niečo, čo by mohli moji čitatelia využiť. Z predaja tejto služby či produktu mám províziu, ktorú si môžem nechať vyplatiť alebo minúť. Affiliate partnerom sa môžete stať vtedy, ak máte vlastný kanál, ako je blog, Facebooková stránka, Instagram a podobne. No je tu aj možnosť pre tých, ktorí nie sú blogermi, keďže si uvedomujem, že nie každý má svoj blog.

Affiliate partneri a cashback z nákupu leteniek a rezervácie ubytovania

cestovanie osamote
Filipínsky ostrov Malapascua, foto: Alexandra Kováčová

Osobne odporúčam stať sa partnerom na predaj iba so spoločnosťami, ktoré súvisia s témou, ktorej sa venujete na blogu. Ja mám blog o cestovaní a spolupracujem na predaji leteniek v mojej Facebook skupine Výpredaj leteniek, ubytovania či služieb súvisiacich s cestovaním. Využívam rovnako aj cashbackové portály, cez ktoré rezervujem ubytovanie, letenky a dostávam naspäť % z nákupu. Skúsenosti mám s nasledovnými:

  • Plná Peňaženka je cashbackový portál, cez ktorý dostávam naspäť % z nákupu leteniek a ubytovania.
  • AirBnB odporúčanie cez zľavové kódy.
  • Booking kredit.

Ako funguje cashback portál Plná Peňaženka a ako dostať z nákupu leteniek a ubytovania naspäť peniaze?

Plnú Peňaženku používam približne od roku 2017 a napísal som aj článok so screenshotmi o tom, koľko mi Plná Peňaženka zarobila za jeden rok používania. Keď ide o cash back portály, nikdy nemám veľké oči ohľadne zárobkov, no tu som bol milo prekvapený z celkovej sumy, za ktorú som neskôr mohol kúpiť letenku. Cez Plnú Peňaženku si môžete rezervovať od elektroniky, cez lieky, šošovky, kuchynské doplnky až po ubytovanie a letenky, čo je presne to, čo zaujíma mňa. Viac ako 400 obchodov a vyše pol milióna užívateľov robí Plnú Peňaženku cash backovým portálom, cez ktorý nakúpite naozaj všetko.

Stačí sa registrovať do Plnej Peňaženky, cez ich stránku si vyhľadať obchod, kde chcete nakupovať a naň potom iba kliknete. Následne pokračujete normálne na stránke obchodu, až do zaplatenia košíka. Odmena za nákup sa vám pripíše do pár dní a keď sa peniaze nazbierajú, môžete si ich nechať vyplatiť na svoj účet, bez faktúry. Akurát som si všimol, že za registráciu dávajú aktuálne bonusové 3 €. Z každého nákupu je iné percento provízie, vždy zo závisí od jednotlivých obchodov.

zarábanie cez affiliate
Affiliate sa môžete venovať kdekoľvek zo sveta, foto: Alexandra Kováčová

AirBnb kód na zľavu na ubytovanie po celom svete vs. Booking

Ako affiliate partner AirBnb síce nezarábam skutočné eurá, ktoré by som si mohol neskôr poslať na svoj účet, no nabíja sa mi tam kredit, ktorý môžem neskôr využiť na rezerváciu ubytovania po celom svete. Trik spočíva v tom, aby sa cez váš odkaz niekto zaregistroval do AirBnb. Tým, že vykoná registráciu, dostane automatickú AirBnb zľavu od 30 do 40 € na svoje prvé ubytovanie. Dôležité je poznamenať slovo PRVÉ. Ak už máte na stránke urobený účet, zľavu získať nemôžete. Táto suma sa mu odráta od celkovej sumy ubytovania.

Ja za odmenu za odporúčanie dostanem vždy približne 15 až 60 €, o čom mi príde notifikačný email. Nejde o skutočné peniaze, no možno nimi zaplatiť ubytovanie. Vďaka tomu som cestoval mesiac po Indii a 70 percent všetkého ubytovania zaplatil z týchto kreditov.

Ak sa zaregistruje cez môj odkaz niekto, kto sa ubytuje, dostanem províziu. Ak začne prenajímať a stane sa hosťom, dostanem ďalšiu, ešte vyššiu. Na podobnom princípe funguje aj Booking. Ten má okrem tohto spôsobu odmeňovania aj klasický affiliate, kde dostanete finančnú províziu z rezervovaného ubytovania (nie len kredity), no majú veľmi nevýhodné podmienky. V tomto prípade odporúčam využiť Booking s Plnou Peňaženkou, cez ktorú dostanete z rezervácie ubytovania naspäť 4%.

Ako zarobiť na cestovanie pomocou affiliate marketingu

Možností ako zarobiť na cestovanie pomocou affiliate marketingu je veľa, no spomenuté tri sú z môjho hľadiska najviac jednoduché. Ak nemáte vlastné web stránky, odporúčam vám využívať najmä Plnú Peňaženku, z ktorej dostanete naspäť percentá z každého nákupu, ktorý cez portál spravíte. Ak máte vlastný web s pravidelnou bázou čitateľov, odporúčam vám zaregistrovať sa aj ako AirBnb partner či Booking partner a svoje možnosti zarábania na cestovanie cez internet ešte rozšíriť. Ja používam kombináciu všetkých troch, vždy podľa potreby a vhodnosti.

Netvrdím, že sa zo spomínaných portálov stanete za noc milionármi, no má to veľa výhod, ako sú peniaze naspäť z nákupu, či ubytovanie zadarmo kdekoľvek vo svete. *Článok vznikol v spolupráci s Plnou Peňaženkou, všetky názory v ňom sú moje vlastné.

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.