Kompletný návod ako na letisko v Bratislave + Infografika pre nechápavých

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Ako na letisko v Bratislave? Prečítajte si kompletný návod s praktickými tipmi ako sa dopraviť na letisko v Bratislave z rôznych častí mesta. Letisko v Bratislave sa nachádza relatívne blízko centra a pre to je ľahko dostupné všetkým s autom alebo aj bez.

Kompletný návod ako na letisko v Bratislave

Dostať na sa letisko v Bratislave pomocou MHD je v skutku jednoduché. Chodia sem denné autobusy č.61 a 96 a nočný autobus č.N61. Cesta na letisko v Bratislave z centra trvá pomocou MHD zhruba 45-60 minút v závislosti od premávky.

INFOGRAFIKA:

ako na letisko v Bratislave
Ako na letisko v Bratislave? Pozri si infografiku.

Ako sa dostať na letisko v Bratislave z Hlavnej železničnej stanice: Je to úplne jednoduché. Zo stanice vystúpte, sadnite na autobus č. 61, ktorý odchádza približne každých 10 minút. Nikde neprestupujete, autobus má konečnú na letisku. Autobus premáva iba cez deň, čiže ak potrebujete ísť nočným spojom, využite linku č.N61 – to ako premáva si prečítajte nižšie. Cesta trvá zhruba 40 minút a preto si musíte kúpiť hodinový lístok.

ODCHODY/PRÍCHODY AUTOBUSU č.61

Ako sa dostať na letisko v Bratislave nočným autobusom: Nočná linka N61, ktorá premáva celú noc bez ohľadu na víkendy a sviatky začína na Hlavnej železničnej stanici a končí na letisku v Bratislave. Obsluhuje tieto zastávky: Hlavná stanica, SAV, Hodžovo námestie, Kollárovo námestie, Špitálska, Ul. 29. augusta, Autobusová stanica, Svätoplukova, Cvernovka, Dulovo námestie, Trhovisko, Ružová dolina, Mliekárenská, Drieňová, Bratislavská župa, Solivarská, VD Úsvit, Haburská, Slovinská, Hanácka, Spoločenská, Bulharská, Pri zvonici, Stará Ivanská, Avion Shopping Park, Avion-IKEA, Fatruny, Cesta na letisko a Letisko. Cesta trvá zhruba 50 minút.

OCHODY/PRÍCHODY NOČNÉHO AUTOBUSU č.N61

Ako na letisko v Bratislave z autobusovej stanice Mlynské nivy: Najideálnejšie je použiť trolejbus č.210, ktorý ide cez Račianske mýto. Tu treba prestúpiť na autobus č.61 smerom na letisko Bratislava. Cesta zhruba 50 minúť a preto si musíte kúpiť hodinový lístok.

Ako na letisko v Bratislave z Petržalky: Z Petržalky sa najrýchlejšie na letisko v Bratislave dostanete autobusom číslo 96, ktorý začína na Prokofievovej a končí na letisku. Nočným autobusom sa priamo z Petržalky na letisko nedostanete.

ODCHODY/PRÍCHODY AUTOBUSU č.96

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

  1. Ďakujem za cestovateľské rady. Poprosím o info. Zo žel. hl. stanica BA smer letisko. Odlet do Zanzibaru o 13,30 hod. Plánovaný príchod rýchlika z Košíc 9,47 hod. Dá sa to stihnúť Li kou č. 61.Kde sa dá zakúpiť lístok. Stačí cez SMS lístok objednať už z rýchlika? V Zanzibare na pláž Numgwi ako sa dá lacno dopraviť? Vopred ďakujem akujem za odpoveď. Prajem veľa krásnych cestovateľskych zážitkov.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.