Ako sa dostať na letisko Bratislava MHD autobusom

113,067FansLike
200,384FollowersFollow
111,530FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako sa dostať na letisko Bratislava? Ako spoľahlivú a rýchlu možnosť vám odporúčam MHD.  Cesta na letisko v Bratislave vďaka moderným spojom nikdy nebola komfortnejšia. V tomto článku vám poviem o linke 61, spájajúcu Hlavnú železničnú stanicu s letiskom, kde a ako si kúpiť cestovný lístok a aké sú výhody cestovania MHD. Ste pripravení ušetriť peniaze, čas aj nervy?

Ako sa dostať na letisko Bratislava MHD autobusom

Linka 61 spája Hlavnú stanicu s letiskom v Bratislave

Priame spojenie Hlavnej železničnej stanice a letiska zabezpečuje linka 61. Premáva v pravidelných intervaloch každú hodinu, aby ste sa o akomkoľvek čase vedeli dopraviť na letisko alebo z letiska na Hlavnú železničnú stanicu.

@milan_bezmapy 🚖 Dali mi na výber ako sa dostať na letisko Bratislava a išiel autobusom. Cestujete s MHD aj vy? Kĺbový autobus číslo 61 má odkladací priestor na batožinu, klimatizáciu a lístok si môžete kúpiť bankomatovou kartou. Z centra je na letisku za 21 minút 👌 *spolupráca s úplne dream klientom, Dopravným podnikom Bratislava 😍 #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #bratislava #letisko #letiskobratislava #cestujte #dopravnypodnik #mhd ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Cesta má 16 zastávok a netrvá dlho, pretože letisko sa nachádza blízko centra. Je to okolo 20 minút (mimo nočných spojov). 

Ako sa dostať na letisko Bratislava MHD autobusom
Ako sa dostať na letisko Bratislava MHD autobusom

Autobusy na linke 61 sú nové, veľkokapacitné a nízkopodlažné. V lete budete radi aj za klimatizáciu. Oceňujem, že za lístok sa dá pohodlne platiť platobnou kartou (Mastercard, Maestro, Visa) a pri druhých dverách nájdete odkladací priestor na batožinou, kde si ako cestujúci môžete bezpečne uložiť objemnejšiu cestovnú batožinu. 

Na monitore v autobuse vidíte aj ďalšie spoje zo zastávky, kde práve stojíte. Nemožno si nevšimnúť, že táto linka obsluhuje aj dôležité prestupné uzly Račianske mýto, Trnavské mýto, Zimný štadión a Bajkalská.

Ako sa dostať na letisko Bratislava? Tu je zastávka MHD autobusu na letisku

Zastávka MHD autobusu na letisku Bratislava
Zastávka MHD autobusu na letisku Bratislava
Linka 61 spája Hlavnú stanicu s letiskom v Bratislave
Linka 61 spája Hlavnú stanicu s letiskom v Bratislave
Odkladací priestor na batožinu v autobuse č.61 na trase Hlavná stanica - Letisko Bratislava
Odkladací priestor na batožinu v autobuse č.61 na trase Hlavná stanica – Letisko Bratislava

Ako si kúpiť lístok na MHD na letisko v Bratislave

Na letisko alebo cestu z neho vám odporúčam zakúpiť cestovný lístok. Lístok na MHD sa dá kúpiť štyrmi spôsobmi. 

TIP: Z letiska Bratislava máme tento rok novú leteckú linku do Montenegra. Prečítajte si čo vidieť v Čiernej hore.

Kúpa lístka na MHD pomocou bankomatovej karty v označovači

Túto možnosť využívam najčastejšie. V autobuse stačí priložiť platobnú kartu k označovaču lístkov podporujúcemu bezkontaktné platby. Cena lístku je 1,20 € a platí na jednu cestu MHD. Ak ale budete prestupovať a stihnete to do 45 minút, druhá jazda je bezplatná, no aj tak priložte kartu opäť k označovaču.

Ak chcete po Bratislavskom kraji cestovať čo najlacnejšie, stiahnite si aplikáciu IDS BK. V aplikácii si viete kúpiť cestovné lístky v najlepšej cene.

Tretia možnosť je kúpiť si lístok prostredníctvom SMS. Na nezľavnený lístok s batožinou je výhodné využiť buď 40-minútový lístok (SMS na číslo 1140 za 1,20 €) alebo 70-minútový lístok (SMS na číslo 1100 za 1,70 €). Ten platí aj na nočné spoje a zahŕňa tiež dovozné za batožinu. Pred tým, ako nastúpite do autobusu, počkajte na spätnú SMS s cestovným lístkom.

Štvrtá možnosť je klasika – automat.

Kúpa lístka na MHD pomocou bankomatovej karty v označovači
Kúpa lístka na MHD pomocou bankomatovej karty v označovači

Prečo cestovať MHD

Cestovanie MHD môže byť pre mnohých ľudí hlavne vo veľkých mestách výhodnou voľbou. Je to ekonomicky efektívny, dopravne dostupný a zodpovedný spôsob dopravy s týmito výhodami: 

  • Finančné úspory – MHD je často lacnejšia ako jazda vlastným autom alebo taxíkom. Vždy, keď idem na letisko MHD, ušetrím 10 €. Radšej si za ne v bare už na pláži kúpim gin tonic.
  • Dostupnosť liniek –  MHD má v Bratislave perfektné pokrytie a rozsiahlu sieť liniek so zastávkami, kde nemusíte dlho čakať. 
  • Ekológia – cestovanie MHD prispieva k zníženiu počtu áut na cestách a zlepšuje premávku v meste. Menej áut = menej dopravných zápch. Navyše tým pomáhate chrániť životné prostredie a zlepšuje sa tým kvalitu vzduchu.
  • Komfort – nemusíte sa starať o navigáciu mestom, hľadať parkovacie miesto alebo nadávať v kolóne. Namiesto toho si môžete predstaviť seba o pár hodín neskôr na pláži. Určite vám to vyčarí väčší úsmev na tvári.
  • Nové kontakty – možno cestou na letisko stretnete niekoho, kto poletí tým istým lietadlom alebo bude bývať v tom istom hoteli ako vy. A možno tam stretnete aj mňa.

Tento článok vám prinášam v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava. Aj vďaka nim cestujete na letisko v Bratislave komfortne a spoľahlivo. A z bratislavského letiska pokojne aj do Karibiku.

Milan

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.