Návod ako otvoriť kokosový orech priamo na pláži v exotike

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Ako otvoriť kokosový orech: Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako vyzerá kokosový orech? Či je presne taký, ako ho vidíme v obchodoch alebo či vyzerá úplne odlišne? Rozmýšľali ste aj nad tým, ako otvoriť kokosový orech? Nuž, nieje to tak ľahké ako to môže vyzerať no tu nájdete detailný návod krok za krokom, ako otvoriť kokosový orech priamo na pláži, napríklad aj v exotickom Thajsku.

Ako otvoriť kokosový orech

1. NÁJDITE KOKOSOVÚ PALMU

Toto je pravdepodobne najjednoduchší krok, nakoľko kokosové palmy rastú takmer všade popri plážách v trópoch. Kokosové orechy rastú na kokosových palmách (nie vážne?) a vy ich môžete otvoriť v rôznych štádiách zrelosti. Najjednoduchšie je otvoriť zelené kokosové orechy (sú najmladšie a majú najviac mlieka), no po tieto sa musíte vyšplhať na 15 metrov vysokú kokosovú palmu. Najvhodnejšie na otvorenie a konzumáciu sú kokosy oranžové z toho dôvodu, že ich nájdete ležať priamo pod palmou a stále majú veľa mlieka a dužinu. Poslednou skupinou sú kokosy hnedé, ktoré sú staré, tvrdé a nemajú žiadne mlieko.

Ako otvoriť kokosový orechkokosové palmy sú v skutku vysoké

2. ZÍSKAJTE VHODNÝ KOKOSOVÝ ORECH

To môže byť problém práve kvôli výške kokosových paliem, ktoré dosahujú až výšky 15 metrov. Všetky kokosové orechy rastú v skupine 20 – 30 plodov (ako banány) priamo pod listami. Ak nemeriate pätnásť metrov, budete sa musieť po tieto kokosy vyšplhať alebo si nájsť padnutý kokos pod palmou (oranžový). Zrelé kokosové orechy po dozretí z palmy padnú na zem aby vyklíčili, takže ak nechcete zelený (tie sú najobľúbenejšie, najčerstvejšie a najľahšie sa otvárajú) vždy môžete dáke pohľadať pod palmou. Buďte však veľmi opatrní, kokosy padajúce z palmy vás môžu ľahko zabiť nakoľko sú veľké ako futbalové lopty a pekne ťažké.

3. NÁJDITE NIEČO TVRDÉ, S ČÍM KOKOS ROZBIJETE

Všetky kokosové orechy rastú v tvrdom a masívnom obale, ktorý môže byť až desať centimetrov hrubý. Tento tkanivový obal slúži ako ochrana kokosového orechu pred poškodením a slanou morskou vodou. Kokosové palmy prioritne rastú na morských plážiach v priamom kontakte s morskou vodou. Aby kokosové palmy ochránili svoje plody, ktoré padajú do mora pred slanou vodou, sú pokryté hrubou škrupinou, obalom, ktorý je takmer nepreniknuteľný. Trvalo mi takmer 30 minút, kým som sa prebil dnu a vyčerpalo ma to do posledného dna.

Ako otvoriť kokosový orechotváranie kokosového orecha je dlhodobá záležitosť

4. ODSTRÁŇTE OBAL

Odstrániť masívny obal je ozajstný problém a zaberie vám to veľa času. Jediné čo môžete robiť je búchať po kokosovom orechu toľko krát, koľko to len ide až kým ho nebude možné otvoriť. Odporúčam vám otvárať kokosový orech nad miskou, ktorá zachytí vytekajúce mlieko. Ja som svoj kokos búchal toľko, že mi veľká časť mlieka vytiekla cez praskliny do piesku.

Ako otvoriť kokosový orechobal je veľmi hrubý

Ako otvoriť kokosový orechkokosový orech sa nachádza vo vnútri

6. VYCHUTNAJTE SI HO

Po tom, ako obal rozbijete, začne vytekať mlieko, tak buďte v strehu aby vám neušla ani kvapka tohoto cenného nektáru. Chuť kokosového mlieka je dobrá, sladká a lahodná. Neočakávajte bielu tekutinu, kokosové mlieko je číre, voňavé a veľmi výživné. Jeden pohár obsahuje 552 kalórií s tukom až 57, 2 gramu. Nachádza sa v ňom 13, 3 gramov sacharidov a 5, 5 gramov bielkovín. V mlieku sa nachádza aj vitamín A a C, veľa železa a kalcia. Vnútro kokosového orecha je veľmi sýte a na moje prekvapenie, nevládal som ho zjesť. Už len štvrtina celého orechu ma veľmi zasýtila, tak som sa podelil. Dužina nieje veľmi jemná a odporúčam vám mať so sebou aspoň nôž, no kovová lyžica by bola super.

Ako otvoriť kokosový orechčíre a výživné koksové mlieko

Ako otvoriť kokosový orechkokosové orechy sú veľké ako futbalové lopty

Otváranie vlastného kokosového orecha na pláži je veľmi zážitková činnosť ktorá obohatí vašu dovolenku o mnoho zážitkov a spojí vás s prírodou. Ja som svoj kokos našiel na pláži v thajskej Kamale, no kokosové palmy rastú po celom svete, takže sa ponáhľate a nájdite ten svoj a otvorte si ho ako pravekí ľudia 🙂 Ak ste boli zvedaví na to ako otvoriť kokosový orech na pláži, verím že som zodpovedal všetky vaše otázky! A teraz rýchlo na pláž.

Milan Bardun – svet u vás doma od roku 2013

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.