Ako prekonať strach z lietania podľa Milana Bez Mapy

103,217FansLike
186,749FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako prekonať strach z lietania? To je dobrá otázka, no odpoveďou vás nepoteším. Strach z lietania je úplne prirodzená vlastnosť a obvykle sa lietať boja ľudia, ktorí trpia strachom z výšok alebo klaustrofóbiou. Jediný spôsob ako prekonať strach z lietania je lietať čo najviac.

Tento článok je súčasťou série Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám cestovateľské mýtusy, ktorým Slováci veria. Prečítajte si ostatné diely na odkaze vyššie.

@milan_bezmapy ✈️ Bojíte sa letieť lietadlom? Pozrite si ako prekonať strach z lietania. Toto je nový diel Milan búra mýty, kde každý týždeň rozoberám cestovateľské mýtusy, ktorým Slováci veria. #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #planecrash #turbulence #slovensko #bratislava #letisko #lietadlo #ryanair ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Ako prekonať strach z lietania

Ako nájsť najlacnejšie letenky

Na to aby ste sa prestali báť lietať a prekonali strach z lietania, odporúčam kúpiť si lacné letenky na krátke vzdialenosti. Ja rád využívam, napríklad, Ryanair Fare Finder, kde si zvolíte mesto odletu, dátum a ukáže vám najlacnejšie letenky z daného letiska vo vami zvolenom dni.

TIP: Alternatívne si pozrite zoznam aktuálnych akciových leteniek na dnešný deň a odkaz si uložte. Priebežne sa aktualizuje.

Prečo lietadlá padajú

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu spôsobiť, že lietadlo začne padať alebo pristane mimo plánovaného miesta. Tu je niekoľko bežných príčin, ktoré môžu viesť k pádu lietadla:

  • Mechanická porucha. Porucha alebo zlyhanie kritických častí lietadla, ako sú motory, riadiace systémy alebo štruktúra lietadla, môže viesť k strate kontroly nad letom a spôsobiť pád.
  • Chyba pilota. Nekompetentný alebo chybný pilot môže spôsobiť nehodu tým, že urobí nesprávne rozhodnutie alebo zlyhá v riadení lietadla. To môže zahŕňať chyby pri navigácii, riadení, vyhodnocovaní počasia alebo pri výkone potrebných údržbových postupov.
  • Extrémne poveternostné podmienky. Extrémne poveternostné podmienky, ako sú búrky, silný vietor, hmla alebo silný ľad, môžu vážne ovplyvniť stabilitu a riadenie lietadla. Ak pilot nedokáže úspešne zvládnuť tieto podmienky, môže to viesť k pádu.
  • Teroristické útoky. Zneužitie lietadiel na účely teroristických útokov sa stalo smutne známym po udalostiach z 11. septembra 2001. V prípade, že teroristi prevezmú kontrolu nad lietadlom alebo spôsobia nejakú formu deštrukcie na palube, môže lietadlo skončiť v páde.
Ako prekonať strach z lietania podľa Milana Bez Mapy
Ako prekonať strach z lietania podľa Milana Bez Mapy

Je dôležité si uvedomiť, že pády lietadiel sú zriedkavé a moderné lietadlá sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné a odolné voči väčšine týchto hrozieb. Letecký priemysel a orgány dohľadu usilujú zabezpečiť, aby sa minimalizovali riziká spojené s lietaním a zabezpečili bezpečnosť cestujúcich.

Milan

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.