Ako prekonať strach z lietania podľa Milana Bez Mapy

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Ako prekonať strach z lietania? To je dobrá otázka, no odpoveďou vás nepoteším. Strach z lietania je úplne prirodzená vlastnosť a obvykle sa lietať boja ľudia, ktorí trpia strachom z výšok alebo klaustrofóbiou. Jediný spôsob ako prekonať strach z lietania je lietať čo najviac.

Tento článok je súčasťou série Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám cestovateľské mýtusy, ktorým Slováci veria. Prečítajte si ostatné diely na odkaze vyššie.

@milan_bezmapy ✈️ Bojíte sa letieť lietadlom? Pozrite si ako prekonať strach z lietania. Toto je nový diel Milan búra mýty, kde každý týždeň rozoberám cestovateľské mýtusy, ktorým Slováci veria. #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #planecrash #turbulence #slovensko #bratislava #letisko #lietadlo #ryanair ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Ako prekonať strach z lietania

Ako nájsť najlacnejšie letenky

Na to aby ste sa prestali báť lietať a prekonali strach z lietania, odporúčam kúpiť si lacné letenky na krátke vzdialenosti. Ja rád využívam, napríklad, Ryanair Fare Finder, kde si zvolíte mesto odletu, dátum a ukáže vám najlacnejšie letenky z daného letiska vo vami zvolenom dni.

TIP: Alternatívne si pozrite zoznam aktuálnych akciových leteniek na dnešný deň a odkaz si uložte. Priebežne sa aktualizuje.

Prečo lietadlá padajú

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu spôsobiť, že lietadlo začne padať alebo pristane mimo plánovaného miesta. Tu je niekoľko bežných príčin, ktoré môžu viesť k pádu lietadla:

  • Mechanická porucha. Porucha alebo zlyhanie kritických častí lietadla, ako sú motory, riadiace systémy alebo štruktúra lietadla, môže viesť k strate kontroly nad letom a spôsobiť pád.
  • Chyba pilota. Nekompetentný alebo chybný pilot môže spôsobiť nehodu tým, že urobí nesprávne rozhodnutie alebo zlyhá v riadení lietadla. To môže zahŕňať chyby pri navigácii, riadení, vyhodnocovaní počasia alebo pri výkone potrebných údržbových postupov.
  • Extrémne poveternostné podmienky. Extrémne poveternostné podmienky, ako sú búrky, silný vietor, hmla alebo silný ľad, môžu vážne ovplyvniť stabilitu a riadenie lietadla. Ak pilot nedokáže úspešne zvládnuť tieto podmienky, môže to viesť k pádu.
  • Teroristické útoky. Zneužitie lietadiel na účely teroristických útokov sa stalo smutne známym po udalostiach z 11. septembra 2001. V prípade, že teroristi prevezmú kontrolu nad lietadlom alebo spôsobia nejakú formu deštrukcie na palube, môže lietadlo skončiť v páde.
Ako prekonať strach z lietania podľa Milana Bez Mapy
Ako prekonať strach z lietania podľa Milana Bez Mapy

Je dôležité si uvedomiť, že pády lietadiel sú zriedkavé a moderné lietadlá sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné a odolné voči väčšine týchto hrozieb. Letecký priemysel a orgány dohľadu usilujú zabezpečiť, aby sa minimalizovali riziká spojené s lietaním a zabezpečili bezpečnosť cestujúcich.

Milan

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.