Ako ušetriť na cestovanie? Tento vlog sme natočili s Crazy Sexy Fun Traveler na Filipínach. Išlo o začiatok mojej takmer polročnej cesty po svete z ktorej som sa vrátil s viac peniazmi, ako som odišiel. Samozrejme, že som mal aj niečo našetrené. Pozri si naše spoločné tipy. Obaja cestujeme veľa a stále sme neskrachovali. Ako? Vysvetlili sme vo videu.

Ako ušetriť na cestovanie

Šetrenie na cestovanie sa niekomu môže zdať ako normálna vec. Predsa len, každý si odkladá na letnú dovolenku raz za rok. Ako to teda robím, že niekam cestujem pomaly každý mesiac? V uvedenom vlogu som zhrnul niekoľko mojich tipov na šetrenie počas cestovania.

Dostávam veľa emailov, ako si môžem toľké cestovanie dovoliť. Ja si destinácie nevyberám podľa toho, kam chcem ísť, ale tam, kde je lacná letenka. Tieto lacné letenky pridávam aj do svojej skupiny na Facebooku Mega letenky Bez Mapy. Pridaj sa a nič ti neujde. Prioritne cestujem do krajín, kde nemusím platiť za víza. Napríklad, víza do Kene ma stáli mrte veľa a vôbec sa mi neoplatili, nakoľko ma Keňa neoslovila. Toto video sme natočili na Filipínach, kde som sa ocitol len pre to, že tam bola lacná letenka z Dubaja.

Ako ušetriť na cestovanie a letenky

  • destinácie si vyberám podľa lacných leteniek (z času na čas sa objavia aj tam, kde naozaj chcem ísť)
  • cestujem mimo hlavnej turistickej sezóny, kedy je všetko lacnejšie aj o polovicu
  • snažím sa chodiť tam, kde nemusím platiť za víza. Podľa mňa ide o hlúpu birokraciu a zarábanie na turistoch
  • cestujem dlhodobo, vtedy výde cestovanie najlacnejšie, nakoľko sa neustále nepreúvam hore dole, čo stojí peniaze a čas
Ako ušetriť na cestovanie
Maledivy ma dostali

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Pozri sa do môjho obchodu.

Cestovaniu zdar!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.