Najlepšie podniky v Brne, ktoré odporúčajú čitatelia Bez Mapy

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Najlepšie podniky v Brne? Keď som nedávno zverejnil článok s radami čo vidieť v Brne a zdieľal ho na Facebooku, doslova ste ma zaplavili tipmi na super podniky, reštaurácie a kaviarne v Brne. Normálne mi explodoval Facebook.


Ak nemáte čas článok čítať, vypočujte si ho ako podcast:

Najlepšie podniky v Brne, kaviarne, bary aj reštaurácie

Najlepšie podniky v Brne
Najlepšie podniky v Brne?

Povedal som si, že by bola škoda, aby tieto tipy ostali len ako komentáre na Facebooku a všetky som spísal do tohto článku. Ak vám napadajú ďalšie, pridajte mi ich, prosím, do komentára. Ešte raz veľké ďakujem! Myslím, že pri písaní tohto článku som si minimálne trikrát zlomil prsty na všetkých tých krkolomných názvoch reštaurácií, barov, kaviarní a podnikov v Brne. Páči sa mi, že gastronómia v Brne sa posúva viac do toho zážitkového levelu s extrémne kreatívnymi priestormi a názvami podnikov. Poďme na to, Brno! Toto sú najlepšie podniky v Brne.

Najlepšie reštaurácie, kaviarne a bary v Brne


Všetky spomínané podniky som pre ľahšiu orientáciu vyznačil aj tu v plániku. Zelené sú bary, červené reštaurácie a modré kaviarne.


Dobré reštaurácie v Brne

V Brne je reštaurácií toľko, že keby som chcel vyskúšať všetky, ktoré za to stoja, musel by som sa sem presťahovať. Tu je výcuc z toho, čo ste mi odporučuli vy.

 • U Dřevěného vlka a U Dřevěného orla – tu sa vraj oplatí mať rezerváciu a dá sa tu kvalitne najesť za rozumné peniaze. Vo vnútri to majú zariadené veľmi štýlovo, ako v lese. Celé steny sú pomaľované stromami s líškami.
 • La Patas v Brne je síce úplne mimo centra, no mne to nevadí. Aspoň tam nebudú húfy turistov a atmosféra a o to viac intenzívnejšia. Ide o taliansku reštauráciu v Brne a pizzeriu.
 • Havana je kubánska reštaurácia v Brne. Čo som si pozeral obrázky na Googli, padol som na zadok, ako veľmi štýlovo vyzerá. Na Kube som bol a hoci ma ich kuchyňa vôbec neoslovila, verím, že v tejto reštaurácii ju vytunovali na miestne európske štandardy.
 • U Fidela vlastí rovnaký majiteľ, ako Havanu.
 • 4 pokoje sa nachádza priamo v historickom centre. Je to taký bar/reštaurácia so snackmi a podľa fotografií usudzujem, že aj nočný bar. Žeby tam mali štyri pokoje?
 • Hostinec U Bláhovky má na Googli veľmi dobré hodnotenia a preto som sa ho tiež na vaše odporúčania rozhodol zaradiť do tohto zoznamu reštaurácii v Brne, ktoré stoja za návštevu.
 • Beer Stable alebo Pivní stáj je taký bar/burger miesto. Táto kombinácia ma nikdy neomrzí, aj keď pozor na kalórie, haha.
 • Eggo Truck Brno je auto s jedlom, no majú aj skvelú kávu. Ďakujem za tip!
jedlo v grandhoteli kempinski tatry
Mňam do… (ilustračná fotografia)

Štýlové bary v Brne

Milujem štýlové bary, ktoré majú okrem skvelých drinkov aj dáku atmosféru, či tému. V Brne je ich niekoľko.

 • SKØG Urban Hub je taká kombinácia aj kaviarne, pražiarne, no hlavne baru. Samozrejme, dá sa tu aj najesť a nevedel som, do ktorej kategórie ich má zaradiť. Na Googli sú ale označení ako bar v Brne.
 • Super Panda Cirkus je vraj zážitok sám o sebe. Z obrázkov vidím, že vyzerá naozaj kvalitne a nejde iba o obyčajný bar. Ďakujem.
 • Bar který neexistuje ste mi odporučili viacerí. Už len kvôli tomu názvu si ho určite pôjdem pri najbližšej návšteve Brna pozrieť a objednať drink.
 • Pivní burza a Pivní burza 2.0 je podnik, o ktorom som počul už dávno predtým, než som sa pustil do tohto článku. Cena piva sa tu pohybuje dynamicky podľa ceny na burze a je závislá aj od dopytu ostatných pičov v meste. V Brne majú dva podniky.
 • Blues Bar Traubka je ďalší z barov v Brne, ktoré ste mi odporučili. Tiež tu varia tradičnú českú kuchyňu a vyprážaný syr.
 • Veselá Vačice je na ulici Běhounská a asi tu skončí každý běhna, haha. Do toho názvu som sa zamiloval.
 • Středověká krčma ponúka okrem drinkov aj dobové oblečenie a sem-tam sa tu cez víkend môže strhnúť aj dáka stredoveká mečovačka. Milujem tematické podniky.
bary kroměříž
Na zdravie!

Kaviarne a cukrárne v Brne

Ak sa ideme baviť o sladkom, Brno nezaostáva ani v tomto. Najhoršie na tom je, že centrum Brna je naozaj maličké. Človek sa nezbadá a z reštaurácie ide do cukrárne a svoj výlet zakončí v dákom bare z nižšie spomenutých. Ďakujem za tipy!

 • Podnebí je štýlová kaviarnička, kde majú aj dobré zákusky. Opäť idem apelovať na to, ako veľmi kreatívne sa dá pohrať s názvami podnikov v jednom meste. Asi som sa práve zamiloval do Brna.
 • Air Café ponúka okrem zákuskov aj dobré drinky. Ja si už do kávy alkohol nelejem, ale proti gustu žiaden…
 • La Donuteria sa síce nachádza v obchodnom dome a mňa zásadne odrádzajú všetky reštaurácie, podniky a kaviarne v obchodných domoch, ale sem sa vraj oplatí ísť kvôli donutom. Po slovensky sa to vraj povie šiška, po česky kobliha.
 • Kafe & Kobliha hovorí za všetko. Nájdete tu kaviareň a koblihy. Síce o trošku ďalej od historického centra, ale no-a-čo. Tie kalórie bude aj tak treba spáliť, že?
 • Monogram Espresso Bar je pekná kaviarnička v centre mesta, ktorú chcem navštíviť.
 • Čajovna Probuzený slon alebo po anglicky Tearoom awakened elephant znie tiež celkom fajn. Ja do čajovní nechodím, ale tento názov by ma tam prilákal.
Čo vidieť v Miláne
Tá kerka!

Vietnamská tržnica v Brne

Vinamo je vietnamská tržnica úplne mimo centra Brna. Majú tu čerstvé vietnamské potraviny, takže kto to má rád, šup tam.

Musím zhodnotiť, že Brno je totálny gastronomický orgazmus. Keď som tu bol naposledy, mal som z tohto miesta veľmi dobrý pocit a pri najbližšej návšteve pôjdem na istotu. Vyberiem si niektorú z týchto reštaurácií, barov a kaviarní v Brne, ktoré ste mi odporučili vy. Ďakujem ešte raz, dobrú chuť, Brno!

 

 

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

4 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.