Ako volať zo zahraničia na Slovensko? Na mobil a pevnú linku mám Skype

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako volať zo zahraničia na Slovensko? Presne túto otázku som si položil, keď mi bola počas môjho cestovania po Mexiku zablokovaná kreditná karta. Za posledné dva týždne som ňou zaplatil v Paname, Kostarike, Mexiku a moja banka to vyhodnotila za podozrivé. Našiel som si email, že im mám zavolať. Z Mexika za nekresťanské peniaze?!

Ako volať zo zahraničia na Slovensko

volanie zo skype na pevnu linku a mobil
Ako zavolať cez pol sveta, aby ma to veľa nestálo?

Cena za hovor z Mexika na Slovensko je cez môj slovenský mobil 2,50 € za minútu. Ak by sme spolu volali iba desať minút, stálo by ma to 25 €, čo nie som ochotný zaplatiť. Alternatíva bola nechať kartu tak a počkať dva mesiace, kým pôjdem domov. Mám ešte ďalšie dve. Potom som si povedal, že problémy sú na to, aby sa riešili – musím zistiť, ako volať zo zahraničia na Slovensko na pevnú linku.

Prvý mi napadol WhatsApp, no tam sa nedá volať na pevnú linku a nemôžem sa overiť pomocou môjho kódu ako ich klient. Čo ďalej? Dávnejšie mi niekto spomínal, že na pevnú linku sa dá volať aj cez Skype, ak si nabijem kredit. Tak som to čekol a svoj problém vyriešil.

Ako volať cez Skype na pevnú linku na Slovensko

  1. Prihlásil som sa do svojho účtu.
  2. Pozrel si, aké sú sadzby na volanie zo zahraničia na Slovensko.
  3. Nabil som si kredit za 5 dolárov (4 €).
  4. Vytočil číslo a volal ako normálne.

Ceny boli nastavené nasledovne a v amerických dolároch: Volanie kdekoľvek zo sveta na Slovensko na pevnú linku stojí 8,20 centov za minútu a 26,60 centov na pevnú linku. Presný cenník som si našiel tu. Za pätnásť minútový hovor zo zahraničia na Slovensko som teda minu nie viac ako dve eurá. A to som volal z Mexika. Volanie zo Skype na mobil alebo na pevnú linku mi príde mrte lacné, keď sa zamyslím, že volám na druhú stranu Atlantiku. 

Volanie zo Skype na pevnú linku a mobil

Ako volať zo zahraničia na Slovensko
Tarify volaní cez Skype na mobil a pevnú linku.

Považujem to za super spôsob, ako zavolať niekam, keď potrebujem niečo dôležité vybaviť na Slovensku. Avšak, na bežné hovory rodine a kamošom stále používam WhatsApp, kde to je úplne zadarmo, pokiaľ mi ide WiFi. Avšak, bankám a rôznym finančným správam budem volať zo zahraničia na Slovensko už iba cez Skype.

24 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.