Ako vybaviť víza do Egypta pre Slovákov a všetko, čo potrebujete vedieť

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako vybaviť víza do Egypta a čo potrebujete vedieť o vízach? Egypt je populárna destinácia slovenských turistov a vízovú povinnosť vie vybaviť aj cestovná kancelária. Cez cestovnú kanceláriu je to, samozrejme, najkomfortnejší, no najdrahší spôsob vybavenia víz do Egypta.


Nemáte čas čítať? Vypočujte si článok ako podcast:


Ako vybaviť víza do Egypta

Ak však do Egypta cestujete bez cestovky alebo za iným účelom, tu je pár praktických informácií, aby vás na letisku neotočili a dostali ste víza do Egypta. Osobne si ale nemyslím a nevidím žiaden dôvod, prečo by vám víza neboli udelené. Prečítajte si celý blog o Afrike a ostatných krajinách.

Potrebujem víza do Egypta?

Áno, rovnako ako aj platný cestovný pas.

Ako vybaviť turistické víza do Egypta pre Slovákov na dovolenku a aká je ich cena

Ako vybaviť víza do Egypta pre Slovákov a všetko, čo potrebujete vedieť
Ako vybaviť víza do Egypta pre Slovákov a všetko, čo potrebujete vedieť

Aké druhy víz do Egypta existujú a koľko stoja?

Egypt má dva druhy turistických víz pre turistov a ide o klasickú nálepku v pase. Víza do Egypta môžu byť:

 • jednovstupové, ktoré platia 90 dní, no jeden vstup nemôže prekročiť 30 dní
 • a viacvstupové.

Víza pre Slovákov do Egpyta sú teda jednorázové/jednovstupové (teda na jeden vstup do krajiny – platia 3 mesiace a v krajine môžete byť najviac jeden mesiac) alebo na viac vstupov. Cena víz sa občas mení, ale turistické v čase písania tohto článku stáli 25 amerických dolárov na jeden vstup a 60 dolárov za viac vstupové víza.

Kde vybaviť elektronické víza do Egypta?

 • osobne na ambasáde v Bratislave (tak to, podľa mňa nerobí už vôbec nikto, lol)
 • online cez formulár na internete, kde aj zaplatíte
 • alebo priamo po prílete na letisku v Egypte, čo je asi najobľúbenejší spôsob získania turistických víz do Egypta pre Slováka, ktorý tam ide na dovolenku

Je teda niekoľko spôsobov, kde vybaviť víza do Egypta. Môžete ísť priamo na ambasádu v Bratislave, ak máte na to čas. Slovensko však patrí medzi 46 krajín, ktoré si môžu víza objednať online – využite stránku http://visa2egypt.gov.eg/, kde môžete rovno aj zaplatiť poplatok. Lehota na vydanie elektronických víz je 7 dní, preto to nerobte na poslednú chvíľu, tento proces sa nedá nijako urýchliť, pokiaľ viem. Schválenú žiadosť si vytlačíte a prinesiete so sebou osobne na letisko, na základe ktorej vám potom nalepia do pasu nálepku.

Víza do Egypta priamo na letisku

Taktiež je možné vybaviť víza na ktoromkoľvek medzinárodnom letisku aj na hraničných prechodoch. Sú tam kiosky, kde si vystojíte radu, zaplatíte 25 dolárov a máte hotovo. Pozor, platobné karty neakceptujú, takže buďte pripravení a majte hotovosť po ruke.

Čo potrebujete, aby ste dostali víza do Egypta a potrebujem pas a pozývací list?

Pred tým, ako sa rozhodnete vybaviť svoje víza na návštevu Egypta, pripravte si nasledovné

 1. Cestovný pas, ktorý bude platný ešte 6 mesiacov po tom, ako vám platnosť víz skončí.
 2. Potvrdenie rezervovaného ubytovania v Egypte alebo akejkoľvek AirBnb rezervácie, či Bookingu. Tu prikladám 30 € zľavu na ubytovanie cez AirBnb.
 3. Plánovaný dátum vstupu, letenku a informácie o tom, čo idete do Egypta robiť.

Okrem podanej žiadosti potrebujete teda ešte cestovný pas s platnosťou 6 mesiacov a viac potom, ako skončí platnosť víz. Taktiež informácie o tom, kde budete v Egypte ubytovaní, dátum vstupu a kde sa budete pohybovať. V prípade, že sa jedná o návštevu rodiny alebo má cesto obchodný účel, musíte mať pozývací list.

Pár užitočných linkov pred cestov do Egypta

 • https://visa2egypt.gov.eg – stránke, kde môžete podať žiadosť o víza online, už som na ňu dával odkaz vyššie
 • https://www.mzv.sk/web/kahira/cestovanie/podmienky_vstupu_do_krajiny – stránka Ministerstva zahraničných vecí SR o Egypte, kde nájdete informácie aj o špecifických prípadoch (napr. keď idete autom alebo prichádzate z Izraela) a aktuálnom dianí v Egypte. Niekedy (dosť často) sú tam výstrahy voči cestovaniu, o ktorých musíte vedieť. Informujte sa aj vo svojej poisťovni, vo výnimočných prípadoch môžu pre určité krajiny poisťovňe odmietať preplácať náklady – napríklad v prípade štátneho prevratu a podobne.
 • https://www.mfa.gov.eg/English/ConsularServices/Pages/VisaApplication.aspx – stránka Ministerstva zahraničných vecí v Egypte, kde tiež môžete požiadať o víza

Šťastnú cestu, Milan Bez Mapy.

 

3 COMMENTS

 1. Chcem sa informovať. Žijem v Nemecku a chcem si prenajať byt Egypte aké vízum kroku potrebujem. Od 01.01.2021 budem dôchodca. Ďakujem.Robert.

 2. Najjednoduchsi sposob je zaplatit 25 dolarov cash pri okienku hociktorej banky ktore su pred pasovou kontrolou. Ziadne rady sa tam nestoja.odo mna nikdy nechceli hotelovu rezervaciu, dovod navstevy, spiatocnu letenku..proste nalepili nalepku dali peciatku a vratili pas

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.