Ako vybaviť víza do Egypta pre Slovákov a všetko, čo potrebujete vedieť

Ako vybaviť víza do Egypta a čo potrebujete vedieť o vízach? Egypt je populárna destinácia slovenských turistov a vízovú povinnosť vie vybaviť aj cestovná kancelária. Cez cestovnú kanceláriu je to, samozrejme, najkomfortnejší, no najdrahší spôsob vybavenia víz do Egypta.


Nemáte čas čítať? Vypočujte si článok ako podcast:


Ako vybaviť víza do Egypta

Ak však do Egypta cestujete bez cestovky alebo za iným účelom, tu je pár praktických informácií, aby vás na letisku neotočili a dostali ste víza do Egypta. Osobne si ale nemyslím a nevidím žiaden dôvod, prečo by vám víza neboli udelené. Prečítajte si celý blog o Afrike a ostatných krajinách.

Potrebujem víza do Egypta?

Áno, rovnako ako aj platný cestovný pas.

Ako vybaviť turistické víza do Egypta pre Slovákov na dovolenku a aká je ich cena

Ako vybaviť víza do Egypta pre Slovákov a všetko, čo potrebujete vedieť
Ako vybaviť víza do Egypta pre Slovákov a všetko, čo potrebujete vedieť

Aké druhy víz do Egypta existujú a koľko stoja?

Egypt má dva druhy turistických víz pre turistov a ide o klasickú nálepku v pase. Víza do Egypta môžu byť:

 • jednovstupové, ktoré platia 90 dní, no jeden vstup nemôže prekročiť 30 dní
 • a viacvstupové.

Víza pre Slovákov do Egpyta sú teda jednorázové/jednovstupové (teda na jeden vstup do krajiny – platia 3 mesiace a v krajine môžete byť najviac jeden mesiac) alebo na viac vstupov. Cena víz sa občas mení, ale turistické v čase písania tohto článku stáli 25 amerických dolárov na jeden vstup a 60 dolárov za viac vstupové víza.

Kde vybaviť elektronické víza do Egypta?

 • osobne na ambasáde v Bratislave (tak to, podľa mňa nerobí už vôbec nikto, lol)
 • online cez formulár na internete, kde aj zaplatíte
 • alebo priamo po prílete na letisku v Egypte, čo je asi najobľúbenejší spôsob získania turistických víz do Egypta pre Slováka, ktorý tam ide na dovolenku

Je teda niekoľko spôsobov, kde vybaviť víza do Egypta. Môžete ísť priamo na ambasádu v Bratislave, ak máte na to čas. Slovensko však patrí medzi 46 krajín, ktoré si môžu víza objednať online – využite stránku http://visa2egypt.gov.eg/, kde môžete rovno aj zaplatiť poplatok. Lehota na vydanie elektronických víz je 7 dní, preto to nerobte na poslednú chvíľu, tento proces sa nedá nijako urýchliť, pokiaľ viem. Schválenú žiadosť si vytlačíte a prinesiete so sebou osobne na letisko, na základe ktorej vám potom nalepia do pasu nálepku.

Víza do Egypta priamo na letisku

Taktiež je možné vybaviť víza na ktoromkoľvek medzinárodnom letisku aj na hraničných prechodoch. Sú tam kiosky, kde si vystojíte radu, zaplatíte 25 dolárov a máte hotovo. Pozor, platobné karty neakceptujú, takže buďte pripravení a majte hotovosť po ruke.

Čo potrebujete, aby ste dostali víza do Egypta a potrebujem pas a pozývací list?

Pred tým, ako sa rozhodnete vybaviť svoje víza na návštevu Egypta, pripravte si nasledovné

 1. Cestovný pas, ktorý bude platný ešte 6 mesiacov po tom, ako vám platnosť víz skončí.
 2. Potvrdenie rezervovaného ubytovania v Egypte alebo akejkoľvek AirBnb rezervácie, či Bookingu. Tu prikladám 30 € zľavu na ubytovanie cez AirBnb.
 3. Plánovaný dátum vstupu, letenku a informácie o tom, čo idete do Egypta robiť.

Okrem podanej žiadosti potrebujete teda ešte cestovný pas s platnosťou 6 mesiacov a viac potom, ako skončí platnosť víz. Taktiež informácie o tom, kde budete v Egypte ubytovaní, dátum vstupu a kde sa budete pohybovať. V prípade, že sa jedná o návštevu rodiny alebo má cesto obchodný účel, musíte mať pozývací list.

Pár užitočných linkov pred cestov do Egypta

 • https://visa2egypt.gov.eg – stránke, kde môžete podať žiadosť o víza online, už som na ňu dával odkaz vyššie
 • https://www.mzv.sk/web/kahira/cestovanie/podmienky_vstupu_do_krajiny – stránka Ministerstva zahraničných vecí SR o Egypte, kde nájdete informácie aj o špecifických prípadoch (napr. keď idete autom alebo prichádzate z Izraela) a aktuálnom dianí v Egypte. Niekedy (dosť často) sú tam výstrahy voči cestovaniu, o ktorých musíte vedieť. Informujte sa aj vo svojej poisťovni, vo výnimočných prípadoch môžu pre určité krajiny poisťovňe odmietať preplácať náklady – napríklad v prípade štátneho prevratu a podobne.
 • https://www.mfa.gov.eg/English/ConsularServices/Pages/VisaApplication.aspx – stránka Ministerstva zahraničných vecí v Egypte, kde tiež môžete požiadať o víza

Šťastnú cestu, Milan Bez Mapy.

View this post on Instagram

📸 Podľa čoho si vyberáte, koho budete na internete sledovať? Ja v tom mám jasno. . Svoj čas pokladám za to najvzácnejšie, čo mám. A keď sa rozhodnem niekoho sledovať, investujem svoj čas do neho. Z toho dôvodu si vyberám. Vyberám si ľudí, ktorí ma vedia inšpirovať tým, ako veľmi sú zapálení pre svoju prácu, ako je @janatini či @adamrustman a dajú zo seba všetko, len aby našli ten perfektný uhol či outfit na fotku. Keď sa títo dvaja postavia pred, alebo za objektív, na svete v tom momente neexistuje nič dôležitejšie. . ➡️ Sledujem aj ľudí, ktorí ma niečo naučia, ako napríklad @janamalaga so svojim zápalom a live videami o content marketingu, ktorý je mojim veľkým hobby a prácou už takmer 7 rokov, či @ales_mlatilik, ktorý ma inšpiruje tým, ako sa dá na na Slovensku podnikať poctivo a úspešne zároveň. . Rovnako aj @valihora_nezastavitelny, ktorého sledujem dlhé roky a bol jedným z spúšťačov mojich návštev fitka v roku 2014, kedy som trávil leto v USA. Každý chlap chce mať telo, ako on. Haha. Sledoval som ho ešte v časoch, kedy to nebolo moderné. . 🤩 Sledujem aj ľudí, ktorí sú úplne mimo instagramovej bubliny a žijú normálne offline životy, ako je aj @marianelka, ktorej pozitívna energia ma strašne nabíja, hoci sa osobne nepoznáme, či @montogrin, ktorý nevymeškal zatiaľ ani jedno z mojich zbieraní smetí za posledné roky. . Tiež @thestrongerone, ktorý hrá na klavír ako kráľ a hovorí plynule po nemecky. To sú moje dva veľké sny, ktoré som zatiaľ nedotiahol do dokonalosti. . ❌ Naopak, koho nesledujem? Ľudí, ktorí mi nemajú čo ponúknuť. Ľudia, ktorí ma buď nezabavia, nenaučia niečo nové, alebo neinšpirujú k tomu, niečo so sebou alebo so svojím okolím robiť. Som toho názoru, že ak mám pozerať na displej telefónu, chcem si z toho niečo odniesť. Buď dobrú náladu, pozitívnu informáciu, nové nápady či kreatívne spracovanú reklamu. . ➡️ A preto by ste si aj vy mali poriadne vyberať, koho sledovať. Prečo? Lebo čas máte len jeden. Nepozerám na Instagram ako na spôsob vyplnenia voľného času – ten sa dá vyplniť oveľa hodnotnejšie. Beriem ho ako miesto, ktorá mi má ničo dať. Čo to je, si ale každý volí sám. . #milanbezmapy #maspalomas

A post shared by Milan Bez Mapy (@milan_bezmapy) on

 

2 KOMENTÁRE

 1. Najjednoduchsi sposob je zaplatit 25 dolarov cash pri okienku hociktorej banky ktore su pred pasovou kontrolou. Ziadne rady sa tam nestoja.odo mna nikdy nechceli hotelovu rezervaciu, dovod navstevy, spiatocnu letenku..proste nalepili nalepku dali peciatku a vratili pas

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.