Ako vyhrať Ryanair lotériu a ako funguje? Mal som šťastnú ruku na žreb

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako vyhrať Ryanair lotériu? Treba mať šťastie, ako pri každej lotérii. Ale aj to je diskutabilné, hoci sa všetky lotérie tvária transparentne. Na jednom z mojich letov s Ryanair, kedy som za letenku zaplatil iba 9 €, som sa rozhodol si prvýkrát v živote kúpiť 14 žrebov Ryanair lotérie. Jeden mi priniesol šťastie, no vyhral som?

Ako vyhrať Ryanair lotériu a ako funguje?

Ako vyhrať Ryanair lotériu
Ako vyhrať Ryanair lotériu a ako funguje? Kúpil som si šťastný žreb.

Ako vyhrať Ryanair lotériu? Funguje a dá sa naozaj vyhrať milión eur?

Každý žreb Ryanair lotérie obsahuje tri ceny. Cenu o nové auto, peniaze v hodnote do 5 000 € a vstup do žrebovania o maximálne milión eur. Táto Ryanair lotéria funguje úplne klasicky, ako každý žreb lotérie, ktorý si kúpite kdekoľvek inde na svete. Stačí si zakúpiť jeden žreb od letušky, ktorý stojí 2 €, no keď si ich kúpite viac, sú tam zľavy. To vždy letuška ohlási. Napríklad, desať žrebov za 10 eur, a podobne. Ja som sa rozhodol využiť jednu z týchto neodolateľných akcií a kúpil si štrnásť žrebov do Ryanair lotérie. Oplatilo sa a jeden bol šťastný, no nie výherný. Má to, samozrejme, háčik.

Na žrebe sú dve miesta, ktoré musíte opatrne zotrieť. Prvé, to väčšie, je s typickými obrázkami, kde sa súťaží o nové autá a peniaze v hotovosti do hodnoty 5 000 €. Je potrebné mať tri rovnaké symboly za sebou a vyhrali ste cenu okamžite. Žreb lotérie následne pošlete poštou na uvedenú adresu a kópiu si necháte pre seba doma, pokým sa vám neozvú (ja osobne by som im poslal kópiu a nechal si originálny žreb doma v trezore, ktorý nemám, haha).


ANKETA: Zapojili by ste sa do Ryanair lotérie aj vy?

Ukázať výsledky

Loading ... Loading ...

Na karte žrebu Ryanair lotérie je ešte jedno miesto na zoškriabanie s otázkou „Vyhrali ste vstupenku do veľkého žrebovania o jeden milión eur s Ryanair?“ a tam je buď odpoveď áno alebo nie. Ja som mal áno a vyhral. Žrebovanie o vstup. A to je ten háčik.

Ako vyhrať Ryanair lotériu a ako funguje? Kúpil som si šťastný žreb
Moje žreby do lotérie.

Ako funguje Ryanair lotéria o milión a ako vyhrať?

Zo štrnástich žrebov lotérie, ktoré som si kúpil na hodinovom lete s Ryanair, som nevyhral žiadne auto, nič hodnotné a ani žiadne peniaze. Avšak, jedna zo štrnástich kariet je mojou aktuálnou vstupenkou do veľkého žrebovania o jeden milión eur s Ryanairom. Ako sa tam ale dostanem? Svoj zotretý „výherný“ žreb som musel podpísať vlastným menom, napísať naň adresu a zaregistrovať tento šťastný žreb internete, do 28 dní od jeho kúpy na palube lietadla.

A tu nastáva háčik. Dajme tomu, že zo všetkých tých takmer milión letov (2 000 letov denne), ktoré Ryanair ročne prevádzkuje nad Európou, sa predá, dajme tomu, 100 žrebov, ktoré ale nie sú automaticky vstupenkou do veľkého žrebovania lotérie o milión eur. Z týchto 100 žrebov sa vyberie jeden jediný človek, ktorý je pozvaný na veľký event niekde v Európe, ktorý býva raz ročne, vo februári. Postavia ho pred stôl s vyše 100 obálkami, kde v každej obálke je výhra – buď 50 000 €, 100 000 €, 250 000 € a 1 000 000 €. Vyhrali ste až vtedy, keď vám príde pozvánka na túto udalosť.

Ako vyhrať Ryanair lotériu a ako funguje? Kúpil som si šťastný žreb
Predná strana žrebu.
žreby ryanair loterie
Zadná strana žrebu.

Miliónik je, samozrejme, iba v jednej obálke. Pozitívne na tom je, že ak vás už vyžrebujú do veľkej hry o milión, odídete minimálne s 50 000 €, čo nie je vôbec zlé. Ryanair vždy na svoj web zverejní krstné meno a fotku s výhercom žrebovania. Ja mám teraz svoj výherný žreb doma, podpísaný a zaregistrovaný na internete na tejto stránke. Počkám do februára, či mi príde pozvánka na veľký event a tam vyhrám jednu z finančných cien. EDIT: Vyhral som? Nie =D

Oplatí sa kúpiť si lotériu v Ryanair a hrať?

Ťažko povedať, či sa oplatí zapojiť do Ryanair lotérie. Treba mať na pamäti, že každá lotéria je spôsob, ako zarobiť peniaze a nikdy by neexistovala žiadna lotéria, keby na tom niekto nezarábal peniaze. Ryanair síce tvrdí, že peniaze vyzbierané z tejto lotérie idu na charitu, no podľa denníka The Sun iba veľmi malá časť (1). Ryanair ďaľej tvrdí, že každý mesiac rozdajú minimálne jedno auto a peniaze v hodnote 5 000 €, no či to je pravda, sa dá ťažko niekde overiť, nehľadal som. Vraj sa v priemere sa na každom lete predá približne 15 lotériových žrebov, no Ryanair odmietol povedať, koľko ich ročne predajú celkovo. Tieto informácie má The Sun od bývalej letušky, ktorá v Ryanair pracovala.

Takže treba do toho ísť s tým, že to je hra, ktorú buď vyhráte, alebo nie. A ja pekne čakám na svoju pozvánku do veľkého žrebovania o milión, haha. Svoj víťazný žreb som, pre istotu ,do tohto článku nevyfotil, som paranoidný =D Radšej si pozrite môj video návod ako nájsť lacné letenky s Ryanair fare finder do pár sekúnd. Lebo Ryanair tvrdí, že výhercom je každý, keďže predávajú najlacnejšie letenky v Európe.


ZDROJE:
(1) – https://www.thesun.co.uk/news/1982591/ryanair-slammed-for-fly-to-win-charity-scratch-card-where-odds-of-winning-are-1-2billion1-and-only-small-percentage-of-the-profits-go-to-good-causes/

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.