Návod ako vyplniť ESTA + všetko, čo potrebuješ vedieť o vízach do USA

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...

Ako vyplniť ESTA víza do Ameriky? Mnoho z nás by chceli ísť do USA no mnoho z vás nevie, či treba víza, kde vybaviť víza do Ameriky a koľko stoja víza do USA. V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť, kde vybaviť víza, ako vyplniť ESTA a čomu sa vyhnúť. ESTA je naozaj veľmi jednoduchá na vyplnenie, no bez toho aby ste to spravili vás do lietadla do Ameriky nepustia. Takže, kde začať? Pekne postupne.

ako-vyplnit-esta

Ako vyplniť ESTA víza do Ameriky a čo je ESTA?

ESTA je skratka pomenovania Electronis System for Travel Autorization (Elektrnonický systém pre autorizáciu cesty). Pre Slováka je ESTA veľmi výhodná nakoľko do USA nepotrebuje víza. V praxi to znamená, že už nemusíme stáť dlhú radu na Americkej ambasáde v Bratislave a odpovedať na rôzne otázky. Stačí si sadnúť za počítač, vyplniť formulár a hurá do Ameriky!

Čo si mám nachystať pred tým, než začnem vyplňovať žiadosť o ESTA?

 • biometrický pas (ten s plastovou prvou stranou – ak máte starý, vybavte si nový)
 • adresu hotela
 • informácie o rodičoch (dátum a miesto narodenia)
 • kreditnú alebo debetnú kartu na ktorej je 14 dolárov

Postup ako vyplniť ESTA

 1. Navštívte oficiálnu Slovenskú verziu stránky https://esta.cbp.dhs.gov
 2. Kliknite na „Nová žiadosť“ a následne „Jednotlivá žiadosť“
 3. Sledujte nasledujúce kroky a kliknite, že súhlasíte a prečítali ste si podmienky
 4. V ďalšom kroku vyplníte svoje meno, priezvisko a číslo pasu. Pohlavie, dátum narodenia, miesto narodenia, informácie o platnosti pasu, štátne občianstvo, kontaktné údaje a informácie o rodičoch. Pokračujte s informáciami o zamestnaní.
 5. V ďalšom kroku kliknite, či idete do USA alebo len prestupujete. Aj keď v USA iba prestupujete, ESTA musíte mať. Posuňte sa nižšie a vyplňte adresu vášho hotela v USA. Aj idete k rodine/kamarátovi, dajte tam ich adresu. Vyplňte taktiež kontaktné údaje pre prípad núdze.
 6. V ďalšom kroku odpovedzte na otázky. Ak si nie ste istý, dajte vždy nie :)
 7. Ďalej už len potvrďte správnosť údajov a prejdite k platbe za ESTA. Koľko stojí ESTA? 14 dolárov.
esta-ako-vybavit
Takto vyzerá oficiálna stránka ESTA žiadosti
viza-do-ameriky-esta
Proces vybavovania ESTA trvá zhruba 20 minút
kolko-stoji-esta
Poplatok je vždy 14 dolárov. Ak je cena vyššia, nie ste na oficiálnej stránke.

Najšastejšie otázky týkajúce sa ESTA:

 • Ako dlho platí ESTA? Dva roky od jej vydania.
 • Ako dlho môžem byť v USA s ESTA? Presne 90 dní.
 • Môžem si predĺžiť pobyt o ďalších 90 dní výletom do Mexika/Kanady na otočku? Teoreticky áno, no nespoliehajte sa na to. Nie je to proti pravidlám, no z akýchkoľvek dôvodov vás nemusia do USA opäť pustiť.
 • Môžem v USA s ESTA pracovať? Pracovať áno, no nie zarábať. Ak ide o dobrovoľníctvo, vtedy áno. Nesmiete mať však mať žiaden finančný príjem z USA.
 • Koľko stojí ESTA? Poplatok za ESTA je 14 dolárov.
 • Ako vyplniť ESTA? Prečítajte si celý tento článok :)
 • Potrebujem ESTA ak idem do USA loďou alebo autom z Mexika/Kanady? Nie, ESTA potrebujete len ak idete do USA lietadlom. Ak idete z Mexika/Kanady autom či peši, formuláre vyplníte na hranici.
 • Končia mi Work and Travel J1 víza a chcem ísť na výlet do Mexika/Kanady. Môžem sa vrátiť do USA s ESTA? Je to riskantné a nemusia vás pustiť. Proti pravidlám to však nie je. ESTA však vyplníte na hranici pokiaľ neprichádzate lietadlom.
 • Zadal som do ESTA zlé meno či zlé číslo pasu. Dá sa opraviť? Nie, musíte si vytvoriť novú autorizáciu a zaplatiť znova.
 • ESTA mi bola zamietnutá, môžem o ňu požiadať znova? Nie a do USA už nikdy nemôžete cestovať s ESTA. V tomto prípade potrebujete klasické turistické víza z ambasády.
 • Môžem v ESTA klamať? Odporúčam áno v prípade, že ste sa zúčastnili genocídy (bez vtipu) a podobné. Pýtajú sa tam veľa bulšitu, na ktorý keď odpoviete pravdivo, ESTA vám zamietnu. Avšak, väčšina z nás klamať nemusí a ide o extrémny prípad, keď treba v ESTA klamať.
 • Potrebujem ESTA aj vtedy, keď v USA len prestupujem? Áno, aj pri prestupe v Amerike treba ESTA. Neboli by ste ani prvý, ani posledný, koho nepustili do lietadla hoci len v USA prestupoval na ďalší let.

Čo na záver? Užite si Ameriku, je úžasná! :)

viza-do-ameriky
Pod hotelom Plaza v New Yorku

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.