Návod ako vyplniť ESTA + všetko, čo potrebuješ vedieť o vízach do USA

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Ako vyplniť ESTA víza do Ameriky? Mnoho z nás by chceli ísť do USA no mnoho z vás nevie, či treba víza, kde vybaviť víza do Ameriky a koľko stoja víza do USA. V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť, kde vybaviť víza, ako vyplniť ESTA a čomu sa vyhnúť. ESTA je naozaj veľmi jednoduchá na vyplnenie, no bez toho aby ste to spravili vás do lietadla do Ameriky nepustia. Takže, kde začať? Pekne postupne.

ako-vyplnit-esta

Ako vyplniť ESTA víza do Ameriky a čo je ESTA?

ESTA je skratka pomenovania Electronis System for Travel Autorization (Elektrnonický systém pre autorizáciu cesty). Pre Slováka je ESTA veľmi výhodná nakoľko do USA nepotrebuje víza. V praxi to znamená, že už nemusíme stáť dlhú radu na Americkej ambasáde v Bratislave a odpovedať na rôzne otázky. Stačí si sadnúť za počítač, vyplniť formulár a hurá do Ameriky!

Čo si mám nachystať pred tým, než začnem vyplňovať žiadosť o ESTA?

 • biometrický pas (ten s plastovou prvou stranou – ak máte starý, vybavte si nový)
 • adresu hotela
 • informácie o rodičoch (dátum a miesto narodenia)
 • kreditnú alebo debetnú kartu na ktorej je 14 dolárov

Postup ako vyplniť ESTA

 1. Navštívte oficiálnu Slovenskú verziu stránky https://esta.cbp.dhs.gov
 2. Kliknite na „Nová žiadosť“ a následne „Jednotlivá žiadosť“
 3. Sledujte nasledujúce kroky a kliknite, že súhlasíte a prečítali ste si podmienky
 4. V ďalšom kroku vyplníte svoje meno, priezvisko a číslo pasu. Pohlavie, dátum narodenia, miesto narodenia, informácie o platnosti pasu, štátne občianstvo, kontaktné údaje a informácie o rodičoch. Pokračujte s informáciami o zamestnaní.
 5. V ďalšom kroku kliknite, či idete do USA alebo len prestupujete. Aj keď v USA iba prestupujete, ESTA musíte mať. Posuňte sa nižšie a vyplňte adresu vášho hotela v USA. Aj idete k rodine/kamarátovi, dajte tam ich adresu. Vyplňte taktiež kontaktné údaje pre prípad núdze.
 6. V ďalšom kroku odpovedzte na otázky. Ak si nie ste istý, dajte vždy nie 🙂
 7. Ďalej už len potvrďte správnosť údajov a prejdite k platbe za ESTA. Koľko stojí ESTA? 14 dolárov.
esta-ako-vybavit
Takto vyzerá oficiálna stránka ESTA žiadosti
viza-do-ameriky-esta
Proces vybavovania ESTA trvá zhruba 20 minút
kolko-stoji-esta
Poplatok je vždy 14 dolárov. Ak je cena vyššia, nie ste na oficiálnej stránke.

Najšastejšie otázky týkajúce sa ESTA:

 • Ako dlho platí ESTA? Dva roky od jej vydania.
 • Ako dlho môžem byť v USA s ESTA? Presne 90 dní.
 • Môžem si predĺžiť pobyt o ďalších 90 dní výletom do Mexika/Kanady na otočku? Teoreticky áno, no nespoliehajte sa na to. Nie je to proti pravidlám, no z akýchkoľvek dôvodov vás nemusia do USA opäť pustiť.
 • Môžem v USA s ESTA pracovať? Pracovať áno, no nie zarábať. Ak ide o dobrovoľníctvo, vtedy áno. Nesmiete mať však mať žiaden finančný príjem z USA.
 • Koľko stojí ESTA? Poplatok za ESTA je 14 dolárov.
 • Ako vyplniť ESTA? Prečítajte si celý tento článok 🙂
 • Potrebujem ESTA ak idem do USA loďou alebo autom z Mexika/Kanady? Nie, ESTA potrebujete len ak idete do USA lietadlom. Ak idete z Mexika/Kanady autom či peši, formuláre vyplníte na hranici.
 • Končia mi Work and Travel J1 víza a chcem ísť na výlet do Mexika/Kanady. Môžem sa vrátiť do USA s ESTA? Je to riskantné a nemusia vás pustiť. Proti pravidlám to však nie je. ESTA však vyplníte na hranici pokiaľ neprichádzate lietadlom.
 • Zadal som do ESTA zlé meno či zlé číslo pasu. Dá sa opraviť? Nie, musíte si vytvoriť novú autorizáciu a zaplatiť znova.
 • ESTA mi bola zamietnutá, môžem o ňu požiadať znova? Nie a do USA už nikdy nemôžete cestovať s ESTA. V tomto prípade potrebujete klasické turistické víza z ambasády.
 • Môžem v ESTA klamať? Odporúčam áno v prípade, že ste sa zúčastnili genocídy (bez vtipu) a podobné. Pýtajú sa tam veľa bulšitu, na ktorý keď odpoviete pravdivo, ESTA vám zamietnu. Avšak, väčšina z nás klamať nemusí a ide o extrémny prípad, keď treba v ESTA klamať.
 • Potrebujem ESTA aj vtedy, keď v USA len prestupujem? Áno, aj pri prestupe v Amerike treba ESTA. Neboli by ste ani prvý, ani posledný, koho nepustili do lietadla hoci len v USA prestupoval na ďalší let.

Čo na záver? Užite si Ameriku, je úžasná! 🙂

viza-do-ameriky
Pod hotelom Plaza v New Yorku

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.