Návod ako vyplniť ESTA + všetko, čo potrebuješ vedieť o vízach do USA

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako vyplniť ESTA víza do Ameriky? Mnoho z nás by chceli ísť do USA no mnoho z vás nevie, či treba víza, kde vybaviť víza do Ameriky a koľko stoja víza do USA. V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť, kde vybaviť víza, ako vyplniť ESTA a čomu sa vyhnúť. ESTA je naozaj veľmi jednoduchá na vyplnenie, no bez toho aby ste to spravili vás do lietadla do Ameriky nepustia. Takže, kde začať? Pekne postupne.

ako-vyplnit-esta

Ako vyplniť ESTA víza do Ameriky a čo je ESTA?

ESTA je skratka pomenovania Electronis System for Travel Autorization (Elektrnonický systém pre autorizáciu cesty). Pre Slováka je ESTA veľmi výhodná nakoľko do USA nepotrebuje víza. V praxi to znamená, že už nemusíme stáť dlhú radu na Americkej ambasáde v Bratislave a odpovedať na rôzne otázky. Stačí si sadnúť za počítač, vyplniť formulár a hurá do Ameriky!

Čo si mám nachystať pred tým, než začnem vyplňovať žiadosť o ESTA?

 • biometrický pas (ten s plastovou prvou stranou – ak máte starý, vybavte si nový)
 • adresu hotela
 • informácie o rodičoch (dátum a miesto narodenia)
 • kreditnú alebo debetnú kartu na ktorej je 14 dolárov

Postup ako vyplniť ESTA

 1. Navštívte oficiálnu Slovenskú verziu stránky https://esta.cbp.dhs.gov
 2. Kliknite na „Nová žiadosť“ a následne „Jednotlivá žiadosť“
 3. Sledujte nasledujúce kroky a kliknite, že súhlasíte a prečítali ste si podmienky
 4. V ďalšom kroku vyplníte svoje meno, priezvisko a číslo pasu. Pohlavie, dátum narodenia, miesto narodenia, informácie o platnosti pasu, štátne občianstvo, kontaktné údaje a informácie o rodičoch. Pokračujte s informáciami o zamestnaní.
 5. V ďalšom kroku kliknite, či idete do USA alebo len prestupujete. Aj keď v USA iba prestupujete, ESTA musíte mať. Posuňte sa nižšie a vyplňte adresu vášho hotela v USA. Aj idete k rodine/kamarátovi, dajte tam ich adresu. Vyplňte taktiež kontaktné údaje pre prípad núdze.
 6. V ďalšom kroku odpovedzte na otázky. Ak si nie ste istý, dajte vždy nie 🙂
 7. Ďalej už len potvrďte správnosť údajov a prejdite k platbe za ESTA. Koľko stojí ESTA? 14 dolárov.
esta-ako-vybavit
Takto vyzerá oficiálna stránka ESTA žiadosti
viza-do-ameriky-esta
Proces vybavovania ESTA trvá zhruba 20 minút
kolko-stoji-esta
Poplatok je vždy 14 dolárov. Ak je cena vyššia, nie ste na oficiálnej stránke.

Najšastejšie otázky týkajúce sa ESTA:

 • Ako dlho platí ESTA? Dva roky od jej vydania.
 • Ako dlho môžem byť v USA s ESTA? Presne 90 dní.
 • Môžem si predĺžiť pobyt o ďalších 90 dní výletom do Mexika/Kanady na otočku? Teoreticky áno, no nespoliehajte sa na to. Nie je to proti pravidlám, no z akýchkoľvek dôvodov vás nemusia do USA opäť pustiť.
 • Môžem v USA s ESTA pracovať? Pracovať áno, no nie zarábať. Ak ide o dobrovoľníctvo, vtedy áno. Nesmiete mať však mať žiaden finančný príjem z USA.
 • Koľko stojí ESTA? Poplatok za ESTA je 14 dolárov.
 • Ako vyplniť ESTA? Prečítajte si celý tento článok 🙂
 • Potrebujem ESTA ak idem do USA loďou alebo autom z Mexika/Kanady? Nie, ESTA potrebujete len ak idete do USA lietadlom. Ak idete z Mexika/Kanady autom či peši, formuláre vyplníte na hranici.
 • Končia mi Work and Travel J1 víza a chcem ísť na výlet do Mexika/Kanady. Môžem sa vrátiť do USA s ESTA? Je to riskantné a nemusia vás pustiť. Proti pravidlám to však nie je. ESTA však vyplníte na hranici pokiaľ neprichádzate lietadlom.
 • Zadal som do ESTA zlé meno či zlé číslo pasu. Dá sa opraviť? Nie, musíte si vytvoriť novú autorizáciu a zaplatiť znova.
 • ESTA mi bola zamietnutá, môžem o ňu požiadať znova? Nie a do USA už nikdy nemôžete cestovať s ESTA. V tomto prípade potrebujete klasické turistické víza z ambasády.
 • Môžem v ESTA klamať? Odporúčam áno v prípade, že ste sa zúčastnili genocídy (bez vtipu) a podobné. Pýtajú sa tam veľa bulšitu, na ktorý keď odpoviete pravdivo, ESTA vám zamietnu. Avšak, väčšina z nás klamať nemusí a ide o extrémny prípad, keď treba v ESTA klamať.
 • Potrebujem ESTA aj vtedy, keď v USA len prestupujem? Áno, aj pri prestupe v Amerike treba ESTA. Neboli by ste ani prvý, ani posledný, koho nepustili do lietadla hoci len v USA prestupoval na ďalší let.

Čo na záver? Užite si Ameriku, je úžasná! 🙂

viza-do-ameriky
Pod hotelom Plaza v New Yorku

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.