Na Kube pijem rum každý deň, lebo je lacnejší než balená voda

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Alkohol na Kube? Áno. Na Kube je veľa alkoholu a táto krajina sa spolu s cigarami preslávila aj vďaka rumu. Ja nepijem skoro vôbec – mám rád čistú hlavu, no Kuba ma v tomto ale že vôbev nepodporila. ALE! Viac ako čistú hlavu mám radšej peniaze v peňaženke a keďže na Kube stojí balená voda rovnako ako fľaša Havana rumu, určil som si priority. Zbohom moja abstinencia. Nie som síce beznádejný alkoholik, no poznám takých veľa. Keď sa ma pýtajú kam na dovolenku, z fleku im poviem že na Kubu.

Alkohol na Kube je lacnejší, ako voda

Keď som v máji prišiel do Havany po tom, ako sa mi podarilo nájsť lacné letenky na Kubu, netušil som, koľko alkoholu a hlavne rumu tu vypijem. Nakoľko som na Kube nemohol nakupovať v potravinách z dôvodu, že tu majú dvojitú menu (turistickú a domácu, kde pre turistu je protizákonné platiť domácou menou), musel som navštevovať najmä reštaurácie. Avšak, v uliciach Havany sa mi podarilo nájsť malý obchodík, kde mi pracovník predsa len predal dva litre balenej minerálky. To, že som za ňu zaplatil v prepočte 3 eurá som si uvedomil, až keď som si turistickú menu prerátal na naše. Skoro ma porazilo. Bola to posledná voda, ktorú som si kúpil na Kube. Alkohol na Kube bol mojim spasiteľom. Aj keď je moč zlatý, hodnotu zlata mať nemusí. Amen.

Udalosti však nabrali rýchly spád po tom, ako som uvidel cenník alkoholických nápojov v reštauráciách. Tu už minerálka tak veľa nestála, no prečo by som pil vodu, keď môžem piť originál kubánsky rum za pár centov? Rozhodol som sa ceny prerátať a rovno ich napísať nižšie v eurách (1 CUC = 0,81 ). Ty, Slovák alkoholom nasiaknutý, radšej si sadni na stoličku, keď toto čítaš!

  • pivo z dovozu 1
  • kubánske pivo 1,10
  • pohár vína 1,40
  • shot Havana Club 3 ročný 0,50 € (to ako naozaj?!)
  • shot Havana Club 7 ročný 1,05
  • shot Havana Club 15 ročný 13
  • kubánska minerálka 0,77
  • dovozová minerálka 2,30
alkohol na kube
Cenník alkoholických drinkov v podniku v Havane
alkohol na kube
Veľa alkoholu za málo peňazí. Sen každého Slováka.
alkohol na kube
Fľaša Havana Club rumu za 3,50 eur? Vitajte na Kube. U nás stojí 14 eur.
alkohol na kube
Tento kocúr to už nezvládol.

[socialpoll id=“2381963″]

Hľadáte dôvody prečo ísť na Kubu? Ak ste beznádejný alkoholik so závislosťou na rume, vybavte si víza na Kubu a kúpte spiatočnú letenku do Havany. Myslím si, že ak je vaša priorita prežiť dovolenku v liehu, Kuba je tým správnym miestom. Ja som sa síce s alkoholom krotil a už NIKDY V ŽIOVOTE NECHCEM VIDIEŤ PIŇA COLADU!

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.