Home Články Mobilné aplikácie na osobný rozvoj a zdravie, ktoré denne používam

Mobilné aplikácie na osobný rozvoj a zdravie, ktoré denne používam

0
Mobilné aplikácie na osobný rozvoj a zdravie, ktoré denne používam
aplikácie na osobný rozvoj a zdravie

Aplikácie na osobný rozvoj a zdravie sú presne to, čo mi chýbalo v 21.storočí. Keďže sa živím písaním tohto blogu, s mobilom prichádzam do kontaktu niekoľkokrát denne. Stále pípa a otravuje. Môj život nie je iba o cestovaní (chvalabohu). Avšak, tým že pracujem z domu, potrebujem aplikácie na to, aby som dosahoval svoje ciele, keďže som tak trochu leňochod. Ktoré to sú? Moje tri najobľúbenejšie som zhrnul do tohto článku.

Aplikácie na osobný rozvoj a zdravie

Mobilné aplikácie pre osobný rozvoj a zdravie milujem. Sám som ich otestoval, vyskúšal a tie, ktoré používam pravidelne, som pridal do tohto článku. Všetky považujem za dobré mobilné aplikácie na osobný rozvoj a zdrave. Aplikácie, ktoré som tu zhrnul mi pomáhajú v tomto:

  • nikdy nezabudnem dodržať pitný režim, čo je veľmi dôležité pre zdravie
  • nikdy sa nezabudnem hýbať, čo sa mi pri práci za počítačom stáva dosť často
  • nikdy nezabudnem, čo som už dokázal a v mojich cieľoch sa držím ďalej, lebo vidím výsledky
aplikácie na osobný rozvoj a zdravie
Na aplikáciách som závislý.
  • Water Minder mi pripomína piť.

Appka WaterMinder je perfektná a používam ju od kedy som si kúpil svoj prvý ajfón v roku 2015. Ide o to, že často zabúdam piť. Ak je vonku chladno, prirodzene necítim potrebu smädu – potom sa večer zamyslím a prídem na to, že som za celý deň vypil asi liter vody. Denne chcem však vypiť 2 a pol až 3 litre vody, podľa toho, či je teplo alebo zima. S appkou WaterMinder na to nikdy nezabudnem. Naučil som sa značiť, koľko vody vypijem po každom jednom pohári. 

Milan radí: „Táto appka je MRTE užitočná, keď cestujem. Časové pásma, objavovanie nových miest a všetko to vzrúšo a na vodu zabudnem raz dva. Nechuť a bolesť hlavy je na svete.“

Aby sa to dobre rátalo, pijem hlavne zo svojej fitkovej fľaše, ktorá má 500ml, čo je pol litra. Bežný pohár má 250ml. Navyše, appka pozná tiež level hydratácie jednotlivých tekutín, kde mlieko viac hydratuje telo ako napríklad víno. Fakt namotávka, túto appku používam od roku 2015 a na pitný režim nikdy nezabúdam. WaterMinder pre iPhone stiahneš tu. Tu je verzia pre Android. Medzi mobilné aplikácie pre osobný rozvoj a zdravie určite patrí aj táto.

aplikácie na osobný rozvoj a zdravie
Môj dnešný cieľ som zatiaľ naplnil na 66%.

TIP: Pozri si aplikácie na letenky, ktoré používam.


  • StepsApp je appka na meranie krokov

Samozrejme, ajfóny majú svoju vlastnú apku na rátanie krokov, no tá mi nestačí. SteppApp, čo je pedometer, okrem tej zabudovanej ajfoňáckej počíta (v pro verzii) aj kalórie, koľko kilometrov denne nachodím a tiež čas, ktorý som strávil chodením. Dokonca vyráta priemernú dĺžku kroku, ktorá sa každý deň mení. Všimol som si, že keď kráčam doma po byte, robím menšie kroky, ako keď idem na prechádzku lebo mám málo krokov.

Teraz bývam v Krasňanoch v Bratiske a niekedy, keď celý deň sedím za počítačom a pracujem, mám za celý deň tak 500 krokov, čo je chladnička a záchod. Tak si to strihnem peši cez vinohrady do centra, čo je plus mínus 10 000 krokov, čo je môj denný cieľ. Táto appka je mega dôležitá. Niekedy si neuvedomujem, ako málo sa počas dňa hýbem, keď som za počítačom.

„Odporučl by som ju najmä ľudom, čo robia v korporáciách a pod., kde celý deň sedia za počítačom.“

Appka je super na uvedomenie si, ako málo sa človek hýbe. Môj denný gól je 10 000 aj keby traktory padali. Mať málo krokov je super dôvod, ísť sa večer prejsť. Úplná psycho hygiena.

aplikácie na osobný rozvoj a zdravie
Ešte mi dnes chýba 3000 krokov. Idem sa prejsť.

StepsApp pre iPhone nájdeš tu. Verziu pre Andorid som nenašiel, lebo ju nemajú. Ak poznáš dobrú verziu pre Android, napíš do komentáru a pridám ju do článku.


  • Big Day mi propomína moje úspechy

Nie, nejde o žiadnu motivačnú hovadinu, ktorá ti každé ráno ukáže na displeji, že si super silná žena, aj keď sa chceš zabiť. BigDay mi ráta počet dní od dátumu, ktorý si zvolím. Pre príklad, prestal som piť kávu. BigDay mi ukazuje, že dnes som bez kávy už 33 dní. To je celkom dobrá motivácia, keď mám chuť na presso z mliekom.

Aby som neporušil tento úspech. Ráta mi tiež, koľko som vydržal bez sladkostí – jeden deň, haha. Toto resetujem pravidelne každý deň, musím sa polepšiť. A mám v nej tiež nastavené, že mi ráta počet dní, koľko som za sebou dal 10 000 krokov.

Super vec, keď mám chuť na kávu, som lenivý alebo mám chuť na sladké. BigDay stiahneš tu pre iPhone. Verzia pre Android neexistuje. Ak poznáš dobrú verziu aj pre Android, napíš o nej komentára. Doplním sem.

aplikácie na osobný rozvoj a zdravie
Môj postup ako sa držím s nepitím kávy a nejedením sladkého.

Aplikácie na osobný rozvoj a zdravie

aplikácie na osobný rozvoj a zdravie
Aplikácie na osobný rozvoj a zdravie.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.