AquaCity Poprad recenzia ubytovania, aquaparku a wellnessu

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

AquaCity Poprad recenzia: Pri mojom cestovaní po Poprade a okolí som bol ubytovaný v známom AquaCity Poprad, konkrétne v hoteli AquaCity Seasons. Vyskúšal som wellness, bazény, aquapark a polpenziu. Rozhodol som sa napísať recenziu môjho pobytu v komplexe, ktorá ti pomôže rozhodnúť sa, či sa ti návšteva Aquacity Poprad oplatí.

Aquacity Poprad recenzia

aquacity poprad recenzia
AquaCity.

Poloha Aquacity Poprad a parkovanie

Samotnú polohu komplexu hodnotím ako veľmi dobrú a to hneď z týchto troch dôvodov:

 • Peši je to do centra Popradu z Aquacity asi 15 minút,
 • tým, že leží komplex mimo centra, vôbec tu nie je problém s parkovaním. Ja som parkoval priamo pred budovou na parkovisku, kde je parkovanie zadarmo. Je tu tiež vyhradené parkovanie pre návštevníkov a ubytovaných hostí. Ak sa ti nepodarí nájsť parkovanie, tu ho určite nájdeš: 49.061532, 20.306532. Stál som tam s autom celú noc a úplne bez problémov.
 • Poloha je tiež výhodná, ak sa chystáš na výlety do okolia Popradu. Ja som si napríklad odskočil do Spišskej Soboty, ktorá je hneď vedľa. Tiež sa sem dá prejsť z AquaCiy peši, keďže Poprad nie je až tak veľký.
 • Jediný problém, ktorý vidím je, že cez upršaný víkend tu môže byť naozaj veľa ľudí. To ale asi nie je problém, ale znak toho, že sa tu ľudom páči =)


Ubytovanie v AquaCity Poprad v AquaCity Seasons

Do aquaparku môžeš vstúpiť aj v prípade, že nie si ubytovaný v hoteli priamo v komplexe. Ja som si vyskúšal ubytovanie v AquaCity Seasons, čo je trojhviezdičkový hotel s polpenziou. Samotné vybavenie izby hodnotím ako štandardné. Mal som tu všetko, čo sa od trojhviezdičkového hotela očakáva a to minibar, chladničku, uteráky, šampón, mydlo, rýchlovarnú kanvicu, čaje a, samozrejme, župan. Súčasťou vybavenia neboli len papuče, ktoré mi celkom chýbali vo wellnesse. Kebyže viem, prinesiem si svoje.

Žiaden nadštandard, no okrem papúč mi tu nič nechýbalo. Veľmi sa mi páčilo, že v kúpeľni je vaňa. Dnes panuje ten trend, že všade sú postavené sprchové kúty, čo je určite praktickejšie, no vaňa je, aspoň pre mňa, pohodlnejšia.

aquacity poprad recenzia
Pripravený na aquapark.
aquacity poprad recenziaaquacity poprad recenzia
Moja izba v AquaCity Seasons.
aquacity poprad recenzia
Kúpeľňa.

AquaCity Seasons je priamo prepojený s AquaCity Poprad, kde som dostal na recepcii gumený náramok na ruku a cez špeciálne dvere prešiel do komplexu. Vyhol som sa tak ľuďom, ktorí išli cez hlavný vchod do šatní a ako hosť v hoteli mal svoj vlastný vstup, ktorý je len pre ubytovaných hostí.


Reštaruácia v AquaCity Seasons, raňajky a polpenzia

V hoteloch milujem raňajky, no v AquaCity Seasons som mal aj večere. V tej ponuke, ktorú su mali, som si musel dať veľký pozor, aby som sa neprejedol a zvládol ísť po večeri do wellness. Niekedy mám pocit, že jednotlivé hotely sa predbiehajú v kvalite o tom, kto bude mať lepšie raňajkové menu, kreatívnejšie naaranžované šalátové stoly, či exotickejšie ovocie. No a raňajky v AquaCity Seasons nezaostávali.

Veľmi oceňujem rôzne druhy polievok. Klasický slepačí vývar vždy doplnila dáka zaujímavá, ako napríklad kôprová na kyslo a podobne. Na menu sa mi tiež páčilo to, že sa tu naje naozaj každý. Ja síce nie som žiaden vegán, vegetarián ani nič podobné a jem naozaj všetko, no ak by som bol, nehladoval by som tu. Veľké šalátové misy z ovocia aj zeleniny dopĺňali varené zemiaky, dusená zelenina, ryža, dezerty a rôzne druhy mias.

Pri raňajkách išiel AquaCity Seasons opäť na klasiku vo forme párkov, omelety, vajíčok či rôznych druhov cereálií a kakaa. Pre mlsné jazyky, aký mám aj ja, sa našli tiež palacinky, nutella a slanina. Samozrejme, nie dokopy, haha. Veď posúď na fotografiách:

aquacity poprad recenzia
Raňajkové menu.
aquacity poprad recenzia
Dezerty.
aquacity poprad recenzia
Zdravá večera.
aquacity poprad recenzia
Parené buchty.
aquacity poprad recenzia
Zeleninová misa (jedna z viacerých).
aquacity poprad recenzia
Varené zemiaky so šalátom.

Recenzia AquaCity Poprad, wellnessu a aquaparku

Z wellnessu, bohužiaľ, nemám veľa fotografií, keďže som nechcel fotiť ľudí v plavkách, tak teda toho viac napíšem. Celý komplex AquaCity poprad je naozaj rozsiahly a miestami som sa tu strácal. Tu napíšem zoznam všetkých miest, ktoré som vyskúšal:

 • Plavecký 50m bazén,
 • bazény Blue Saphire,
 • bazény Blue Diamond,
 • wellness (o tom nižšie).

Ostatné atrakcie, ktoré som nestihol:

 • Vonkajšie bazény a tobogany,
 • Treasure Island a Fun Kids zóna, ktorá je pre deti,
 • Mayská pyramída, ktorá je vonku.

Celý komplex je naozaj veľký a tým, že tu mal iba jedno dopoludnie, nechcel som sa veľmi naháňať a relax si tu naozaj užiť, nie len vyskúšať. Najviac ma potešil plavecký bazén, kde je voda príjemne chladivá, aby sa ľudia hýbali. Jej súčasťou je aj parná sauna. Kto však chce len tak ležať v bublinkách a užívať si vodné masáže, určite odporúčam bazény Blue Saphire, ktoré majú mini vírivky. Voda je tu termálna o teplote 35 stupňov a každý večer o 21:30 zapínajú laserovú show. Kúsok odtiaľ sú bazény Blue Diamond, ktoré majú aj vlastný bar. Táto AquaCity Poprad recenzia ti pomôže vybrať, haha.

aquacity poprad recenzia
Plavecký bazén.
aquacity poprad recenzia
Blue Saphire.

Wellness v AquaCity Poprad recenzia

Fire & Water wellness & Spa v AquaCity Poprad je najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku. Raz som tu naozaj zablúdil, haha. Je tu niekoľko sáun, bazény, ochladzovací bazén a tiež terapia s rybičkami, keď ti okusujú starú kožu. Ja som to dávnejšie skúsil v Malajzii a neodporúčam, hrozne to šteklí, no účel to splnilo.

Síce som v AquaCity Poprad strávil iba jeden deň, vyskúšal som si wellness, hotel AquaCity Seasons, raňajky a večere. Ide o veľmi rozsiahly komplex a miestami mi tu chýbala taká komornejšia atmosféra. Každopádne, kto hľadá aquapark a wellness s rozsiahlymi možnosťami relaxu, nájde tu to, čo hľadá. Verím, že ti táto AquaCity Poprad recenzia pomohla.


V AquaCity Seasons som bol ubytovaný v rámci infocesty organizovanej Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Tatry. Viac o regióne a ďalších zaujímavých zastávkach nájdeš na ich webstránke.

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.