Koľko stojí výjazd horskej služby v Tatrách a tip na poistenie

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Poistenie na zásah horskej záchrannej služby by mala byť automatika, keďže výjazd Horskej služby v Tatrách je drahá vec. Hory ponúkajú jedinečné výhľady, krásne zážitky a dobrodružstvo pre tých, ktorí sa vydajú zdolať ich vrcholy. Zároveň sú však miestom, kde sa stávajú nečakané udalosti, ktoré môžu ohroziť váš život a zdravie.

Práve preto je dôležité byť zodpovedný a myslieť o krok vpred aj v horských terénoch. Vedeli ste, že zásah Horskej záchrannej služby bežne nie je súčasťou úrazového poistenia, a preto si ho treba na turistiku zaobstarať?

Úrazové poistenie a poistenie života Spirit od ČSOB by malo byť súčasťou každoročnej lyžovačky, víkendovej turistiky či na rodinnom výlete v horách. Zahŕňa aj zásah Horskej záchrannej služby.

Poistenie na zásah horskej záchrannej služby a ako ho vybaviť

Ako sa poistiť do hôr na turistiku

Pre tých, ktorí sa chystajú do hôr, je úrazové poistenie absolútne nevyhnutné. V horách sa niekedy nevyhneme pádom, vyvrtnutým členkom, zlomeninám končatín či alergickej reakcii. Čokoľvek zo spomenutého môže byť život ohrozujúce, pričom záchranu v horských oblastiach často zabezpečuje Horská záchranná služba.

Ak budete potrebovať lekársku pomoc alebo transport z odľahlého miesta v horách, podstatné je mať uzatvorené dobré poistenie, pretože zásahy Horskej záchrannej služby si bez horského pripoistenia hradí pacient. A sú to nemalé peniaze. 

Koľko stojí výjazd horskej služby v Tatrách

Výjazd horskej služby v Tatrách je drahá vec. Kamarát bol v zime lyžovať a stratil sa tesne pred západom slnka. Musel si volať Horskú záchrannú službu, aby ho našli a prišli zachrániť. Keďže nemal poistenie, zaplatil tisíc Eur za to, že ho Horská záchranná služba išla hľadať.

Nechcel by som, hlavne, keď si dám do pomeru, ako málo stojí poistenie na jeden deň. Horská služba má na svojom webe cenník nákladov a cenník činností. Pozrite si tie pálky, to platiť nechcete.

Horská záchranná služba a Úrazové poistenie a poistenie života Spirit od ČSOB

Horská záchranná služba (HZS) hrá kľúčovú úlohu pri záchrane ľudí v horských terénoch. Záchranári sú vyškolení a vybavení na záchranu zranených turistov v ťažko dostupných terénoch, no aj hľadanie tých stratených v nepriaznivom počasí.

Aj keď HZS poskytuje nevyčísliteľnú pomoc, nemali by sme zabúdať na to, že ich zásahy sú často nákladné a komplexné. Práve tu vstupuje do hry poistenie Spirit od ČSOB Poisťovne. Prečítajte si ako na túru na Chopok.

Ak sa vám alebo vašim blízkym stane niečo vážne v horách, poistenie Spirit vám poskytne ideálne finančné krytie. Pokrýva náklady spojené s nečakanými situáciami v horách, ako sú náklady na lekársku starostlivosť, transport a veľa iného.

Poistenie Spirit do hôr, na turistiku a na výjazd Horskej služby v Tatrách

Koľko stojí výjazd horskej služby v Tatrách a tip na poistenie
Chopok v zime je typický hmlouopok

Poistenie úrazu a života Spirit od ČSOB Poisťovne si najčastejšie uzatvárajú rekreační športovci, či už na letné alebo zimné športy. Jeho výhodnú možnosť uzatvoriť si ho aj len na pár dní využívajú tiež rodičia s deťmi na rodinných dovolenkách či letných táboroch, no veľkú časť poistených tvoria práve turisti, ktorí často navštevujú hory.

Ak teda pôjdete na Ďumbier či na Kriváň, už viete, čo treba pred cestou nevyhnutne spraviť. 

Poistenie Spirit ponúka tri varianty poistenia

  • Optimálny – zahŕňa poistenie smrti následkom úrazu, trvalé následky úrazu aj zásah Horskej záchrannej služby,
  • Prémiový – okrem vyššie spomenutých navyše obsahuje hospitalizáciu následkom úrazu, denné odškodnenie za úraz vyplatené už počas liečby a asistenčné služby Medifón,
  • Detský balík do 18 rokov – obsah Prémiového balíka, no s malou zmenou – deťom do 18 rokov hradí zásah Horskej záchrannej služby štát.

Výhody poistenia Spirit od ČSOB Poisťovne aj na výjazd Horskej služby v Tatrách

Úrazové poistenie a poistenie života Spirit od ČSOB Poisťovne kryje úrazy pri bežných rekreačných športoch aj hospitalizáciu, smrť či denné odškodné. Oplatí sa ho uzatvoriť čo i len na víkend, ktorý plánujete stráviť v horách. Jeho zriadenie prebieha online, trvá päťkrát menej ako reklama v televízii a stojí pár eur na deň. 

Ako som už uviedol, cena zahŕňa aj prípadný zásah Horskej záchrannej služby, ktorý nie je bežnou súčasťou úrazových poistení a štandardne sa zachraňovanému účtuje. S poistením úrazu a života Spirit od ČSOB Poisťovne vám však odpadá povinnosť zadovážiť si ho dodatočne.

Kontakt na Horskú záchrannú službu

Hory sú síce prekrásnym miestom, no predstavujú riziko. V prípade, že budete potrebovať neodkladnú prvú pomoc, no práve budete na Lomnickom štíte, Horská záchranná služba je vždy k dispozícii na čísle 18 300.

V kombinácii s vhodným poistením tak na výlete môžete mať väčší pocit bezpečia a zároveň mať pomyselnú barličku istoty.

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.