Cestovateľské prekvapenia roku 2015 a prekvapivé sklamania

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cestovanie prináša tak ako prekvapenia aj sklamania. V minulom roku som navštívil viacero krajín a niektoré vo mne zanechali pozitívne myšlienky, iné neutrálne alebo negatívne. Pravdupovediac, krajny, od ktorých som nič nečakal boli zaradené práve do tej prvej skupiny. Ako sa s cestovateľskými sklamaniami vyrovnávate vy? V článku o tom, koľko ma stálo cestovanie v roku 2015 som zhrnul všetky cesty, ktoré som podnikol a niektoré z nich sa do mojej pamäti vryli hlbšie ako tie ostatné. 

Cestovateľské prekvapenia roku 2015

  • Azerbajdžan, Marec 2015

Azerbajdžan nepatrí iba medzi cestovateľské prekvapenia minulého roku, ale tiež medzi cestovateľské prekvapenia vôbec. Popravde, pred tým, než som mal letenky do Baku som ani poriadne netušil, kde Azerbajdžan je. Návšteva Azerbajdžanu bola však úplnou topkou. Vedeli ste napríklad to, že oheň bol „objavený“ práve pravekými ľuďmi v Azerbajdžane? Neviem, nakoľko je táto informácia dôveryhodná, no znie veľmi vzrušujúco 🙂 Jediný problém, ktorý mi trochu znechutil túto cestu bolo vybavovanie víz do Azerbajdžanu vo Viedni. Zbytočne zdĺhavé a prístup ako k poslednej špine, bohužiaľ. Avšak, toto bola moja jediná negatívna skúsenosť. Azerbajdžan bol naozaj úžasný a vyrazil mi dych. Hlavé mesto Baku by som prirovnal k druhému Dubaju.

navsteva azerbajdzanu

  • Maledivy, Júl 2015

Popravde, na Maledivy som nikdy neplánoval ísť. Nemám rád plážové dovolenky a radšej by som sedel doma ako ležal na pláži v Karibiku alebo kdekoľvek inde – ako napríklad aj na Maledivách. Veď, čo iné sa tu dá robiť? Nič. To som si myslel. Maledivy som mal zafixované ako destináciu boháčov, ktorí sem chodia míňať peniaze. Avšak, našťastie som sa mýlil. Kultúra Maledív ma naozaj prekvapila, čo bolo spôsobené aj tým, že som sa pohyboval mimo turistických oblastí. O Maledivách som spravil aj rozhovor pre Rádio Slovensko, kde som zhrnul všetky svoje pocity a dojmy. A čo s mi na Maledivách páčilo najviac? To, že tam nepoznajú turistov 🙂

white shell maafushi hotel

Cestovateľské sklamania roku 2015

  • Kuba, Máj 2015

O Kube neviem objektívne rozprávať, lebo som tam strávil iba týžeň. Spiatočná letenka na Kubu za 170 EUR z Madridu bola jednoznačným impulzom, prečo ísť na Kubu a neváhal som ani sekundu. Veď kedy najbližšie budú stáť letenky na Kubu tak málo? A prečo ma Kuba sklamala? Kvôli ich politike k turistom. Tým, že majú na Kube dvojitú menu sa pre vás všetko predraží. Vo finále to vyzerá tak, že v potravinách sotva nakúpite lebo nemáte ich miestnu menu. Riešenie? Reštaurácia. Veľa ľudí vraví, že by chcelo Kubu „stihnúť“ pred tým, než tam prídu Američania. Bohužiaľ, už nieje rok 1980 a takúto Kubu sme už všetci dávno premeškali.

navsteva kuby

Na druhej strane, na Kube sa mi veľmi páčila príroda a to najmä v národnom parku vo Viñales. Taktiež som ochutnal kubánsky rum (ktorý bol mimochodom lacnejší ako minerálka) a zapálil som si aj cigaru, z ktorej som sa zázrakom neudusil. Možno by som mal dať Kube druhú šancu.

  • Berlín, Október 2015

Bezpochyby najväčším cestovateľským sklamaním minulého roku bol nemecký Berlín. Letenky do Berlína za 20 Eur spiatočne ma presvedčili a víkend v Berlíne bol na svete. Avšak, úplne zbytočný. Toto mesto mi pripomínalo veľkú Petržalku kde proste nič nieje. Áno, berlínsky múr navštíviť treba + dáke tie pamätníky a podobne. Avšak, vo mne to nič nezanechalo. Berlín už určite nikdy.

vikend v berline

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.