Čo ochutnať v Bangkoku: Toto je výber z toho najlepšieho

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...

Čo ochutnať v Bangkoku: Ak ste už boli v Thajsku viete, že tu nikdy hladní nebudete. V Thajsku sa nachádza toľko príležitostí, kde sa najesť za celkom rozumné ceny a výhodou je (aspoň v Bangkoku), že si tieto pochúťky môžete dopriať kedykoľvek. Nevadí, že je jedna v noci alebo šesť po obede, jedla je stále všade dosť. Ste smädní alebo chcete len svieže ovocie? Stačí sa prejsť pár blokov.

Niektoré jedlá vám možno po chuti nebudú, no uisťujem vás, že všetky chutia výborne a musíte ich ochutnať. Ázijská kuchyňa sa nepodobá žiadnej inej vo svete a v prípade, že vás zaujíma zdravá výživa, ste na správnom mieste. Zoznam vecí, čo ochutnať v Bangkoku nájdete tu.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • PORK SATAY

Pork Satay je obľúbená pochúťka z ulíc Bangkoku. Za cca 1 až dve eurá si môžete dať bravčové (alebo kuracie) mäso na paličke, namočené v úžasnej arašidovej omáčke. Ak si objednáte Pork Satay napríklad v reštaurácii, dostanete k nemu aj ryžu či zemiaky. Táto pochúťka sa stala mojim najobľúbenejším jedlom v Ázii a počas posledných dní som jedol len Pork Satay, aby som si zapamätal jeho chuť :D . Mäsá na paličke sú v Thajsku obľúbené a okrem satayu si tu môžte dať  aj párky či rôzne mäsové guľôčky.

Čo ochutnať v Bangkoku

Čo ochutnať v Bangkoku

  • PAD THAI

Chutný Pad Thai je typickým Thajským jedlom a je mnoho spôsobov, ako môže byť pripravený. V zásade Pad Thai pozostáva zo zeleniny, arašidov, limetky a rôznych druhov mäsa. Pad Thai si môžete objednať bravčový či hovädzí, no najtypickejší je s krevetami. Pad Thai ponúkajú reštaurácie po celom svete, no z mojej skúsenosti, žiaden nechutí tak ako Pad Thai priamo z Thajska.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • MäSO A RYBY

Ako sa budete prechádzať ulicami Bangkoku a míňať rôzne trhy, určite zavoniate surové mäso, na ktorú útočia stovky múch a iné, neznáme druhy hmyzu. Nebol som dosť odvážny, aby som ochutnal, no nevyzerá to zle (možno by to bolo dobré s kečupom?) :D

Čo ochutnať v Bangkoku

  • POLIEVKA Z KOKOSOVÉHO MLIEKA

Polievka z kokosového mlieka je známa pod menom Tom Kha Gai a pozostáva z limetkových listov, kuracieho mäsa, cibule, hríbov, kokosového mlieka a inej zeleniny. Cena sa môže líšiť na základe miesta, kde si ju dáte, no nemala by stáť viac ako 5 eur. Kokosová polievka je zdravá a nevadilo mi ju jesť ani v tých horúčavách, keď samotná polievka je podávaná veľmi horúca a k tomu mierne štípe. Je mnoho spôsobov ako ju pripraviť a niekedy môže byť viac biela, no chuť by mala byť vždy rovnaká.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • ČIERNE KURA

Áno. Aj kuratá sú čierne! Tento v Európe menej známy druh sa nazýva SILKIE a je to druh normálnej sliepky, ktorá pochádza z Číny. Nielen koža, ale aj kosti a mäso sú strašidelne čierne. Tento špeciálny druh kuraťa je najviac používaný v Čínskej kuchyni, no môžme ho vidieť aj v Japonsku, Malajzii, vo Vietname, Kambodži či Thajsku. Nemal som príležitosť jesť jedlo pripravené z tohoto druhu kuraťa, no môžem predpokladať, že chutí rovnako ako naše, biele kura. Ak si chcete tieto kuratá kúpiť a spraviť si nedeľnú polievku v Bangkoku, nájdete ich najmä v Čínskej štvrti.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • MORSKÉ PRÍŠERY A ŠKORPIÓNY

V Thajsku nebudete trpieť na nedostatok rôznych kreatúr, najmä z mora. Morské potvory sa nachádzajú takmer na každom trhu a je ich tu enormný dostatok. My máme v Európe jablká, v Thajsku majú krevety. Ak vás krevety nudia, dajte si škorpióna. Škorpióni nie sú typickým Thajským jedlom, no turisti si radi na nich pochutnajú na známej Khao San road, kde možno ochutnať švába, lúčneho koníka či spomínané škorpióny.

Čo ochutnať v Bangkoku

Čo ochutnať v Bangkoku

  • SVIEŽE OVOCIE A KOKOSOVÉ ORECHY

Mňam! Svieže ovocie je to, čo mi na Thajsku chutilo najviac. Môžte si dať čerstvé pomaranče, banány, jahody a hlavne MANGO! Tony manga. Mango je všade a je smiešne lacné. Predáva sa na typických paličkách a stojí cca 1 euro. Nájdete tu aj kokosové orechy, ktoré môžete vypiť priamo z orecha, no ak máte dobrodružnejšiu povahu, skúste si otvoriť kokosový orech priamo na pláži.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • DŽÚS V SÁČKU

Haha! Džúsy v sáčku sú preslávené najmä vďaka filmu „Vo štvorici po opici“ a áno,  v Thajsku naozaj sú. Môžte si dať fantu či kolu a piť cez slamku zo sáčku ako z filmu. Tieto nápoje veľa nestoja a sú veľmi osviežujúce.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • DURIAN

O Duriane som pred mojou návštevou Ázie nikdy nepočul. Durian je extrémne smradľavé ovocie, ktoré si nemôžete zobrať do hotelovej izby, MHD či ani do lietadla. Smrad je tak neuveriteľný, no jeho chuť sa mu vyrovná. Ak chcete durian ochutnať, nebojte sa, pri jeho jedení už nesmrdí nakoľko puch vydáva len jeho šupka, ktorá je z ovocia pred konzumáciou odstránená. Chuť sa však nedá prirovnať k ničomu čo som doteraz jedol, no každopádne je sladká. Durian má konzistenciu masla a určite stojí za ochutnanie.

Čo ochutnať v Bangkoku

Thajsko má bohatú kultúru, ktorá sa odzrkadľuje aj na jeho jedle. Zamierte do Thajska a ochutnajte všetko čo vidíte, nič podobné u nás určite nenájdete :) Čo ochutnať v Bangkoku? Všetko.

Milan Bardun – svet k vám domov už do roku 2013

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.