Čo ochutnať v Bangkoku: Toto je výber z toho najlepšieho

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo ochutnať v Bangkoku: Ak ste už boli v Thajsku viete, že tu nikdy hladní nebudete. V Thajsku sa nachádza toľko príležitostí, kde sa najesť za celkom rozumné ceny a výhodou je (aspoň v Bangkoku), že si tieto pochúťky môžete dopriať kedykoľvek. Nevadí, že je jedna v noci alebo šesť po obede, jedla je stále všade dosť. Ste smädní alebo chcete len svieže ovocie? Stačí sa prejsť pár blokov.

Niektoré jedlá vám možno po chuti nebudú, no uisťujem vás, že všetky chutia výborne a musíte ich ochutnať. Ázijská kuchyňa sa nepodobá žiadnej inej vo svete a v prípade, že vás zaujíma zdravá výživa, ste na správnom mieste. Zoznam vecí, čo ochutnať v Bangkoku nájdete tu.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • PORK SATAY

Pork Satay je obľúbená pochúťka z ulíc Bangkoku. Za cca 1 až dve eurá si môžete dať bravčové (alebo kuracie) mäso na paličke, namočené v úžasnej arašidovej omáčke. Ak si objednáte Pork Satay napríklad v reštaurácii, dostanete k nemu aj ryžu či zemiaky. Táto pochúťka sa stala mojim najobľúbenejším jedlom v Ázii a počas posledných dní som jedol len Pork Satay, aby som si zapamätal jeho chuť 😀 . Mäsá na paličke sú v Thajsku obľúbené a okrem satayu si tu môžte dať  aj párky či rôzne mäsové guľôčky.

Čo ochutnať v Bangkoku

Čo ochutnať v Bangkoku

  • PAD THAI

Chutný Pad Thai je typickým Thajským jedlom a je mnoho spôsobov, ako môže byť pripravený. V zásade Pad Thai pozostáva zo zeleniny, arašidov, limetky a rôznych druhov mäsa. Pad Thai si môžete objednať bravčový či hovädzí, no najtypickejší je s krevetami. Pad Thai ponúkajú reštaurácie po celom svete, no z mojej skúsenosti, žiaden nechutí tak ako Pad Thai priamo z Thajska.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • MäSO A RYBY

Ako sa budete prechádzať ulicami Bangkoku a míňať rôzne trhy, určite zavoniate surové mäso, na ktorú útočia stovky múch a iné, neznáme druhy hmyzu. Nebol som dosť odvážny, aby som ochutnal, no nevyzerá to zle (možno by to bolo dobré s kečupom?) 😀

Čo ochutnať v Bangkoku

  • POLIEVKA Z KOKOSOVÉHO MLIEKA

Polievka z kokosového mlieka je známa pod menom Tom Kha Gai a pozostáva z limetkových listov, kuracieho mäsa, cibule, hríbov, kokosového mlieka a inej zeleniny. Cena sa môže líšiť na základe miesta, kde si ju dáte, no nemala by stáť viac ako 5 eur. Kokosová polievka je zdravá a nevadilo mi ju jesť ani v tých horúčavách, keď samotná polievka je podávaná veľmi horúca a k tomu mierne štípe. Je mnoho spôsobov ako ju pripraviť a niekedy môže byť viac biela, no chuť by mala byť vždy rovnaká.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • ČIERNE KURA

Áno. Aj kuratá sú čierne! Tento v Európe menej známy druh sa nazýva SILKIE a je to druh normálnej sliepky, ktorá pochádza z Číny. Nielen koža, ale aj kosti a mäso sú strašidelne čierne. Tento špeciálny druh kuraťa je najviac používaný v Čínskej kuchyni, no môžme ho vidieť aj v Japonsku, Malajzii, vo Vietname, Kambodži či Thajsku. Nemal som príležitosť jesť jedlo pripravené z tohoto druhu kuraťa, no môžem predpokladať, že chutí rovnako ako naše, biele kura. Ak si chcete tieto kuratá kúpiť a spraviť si nedeľnú polievku v Bangkoku, nájdete ich najmä v Čínskej štvrti.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • MORSKÉ PRÍŠERY A ŠKORPIÓNY

V Thajsku nebudete trpieť na nedostatok rôznych kreatúr, najmä z mora. Morské potvory sa nachádzajú takmer na každom trhu a je ich tu enormný dostatok. My máme v Európe jablká, v Thajsku majú krevety. Ak vás krevety nudia, dajte si škorpióna. Škorpióni nie sú typickým Thajským jedlom, no turisti si radi na nich pochutnajú na známej Khao San road, kde možno ochutnať švába, lúčneho koníka či spomínané škorpióny.

Čo ochutnať v Bangkoku

Čo ochutnať v Bangkoku

  • SVIEŽE OVOCIE A KOKOSOVÉ ORECHY

Mňam! Svieže ovocie je to, čo mi na Thajsku chutilo najviac. Môžte si dať čerstvé pomaranče, banány, jahody a hlavne MANGO! Tony manga. Mango je všade a je smiešne lacné. Predáva sa na typických paličkách a stojí cca 1 euro. Nájdete tu aj kokosové orechy, ktoré môžete vypiť priamo z orecha, no ak máte dobrodružnejšiu povahu, skúste si otvoriť kokosový orech priamo na pláži.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • DŽÚS V SÁČKU

Haha! Džúsy v sáčku sú preslávené najmä vďaka filmu „Vo štvorici po opici“ a áno,  v Thajsku naozaj sú. Môžte si dať fantu či kolu a piť cez slamku zo sáčku ako z filmu. Tieto nápoje veľa nestoja a sú veľmi osviežujúce.

Čo ochutnať v Bangkoku

  • DURIAN

O Duriane som pred mojou návštevou Ázie nikdy nepočul. Durian je extrémne smradľavé ovocie, ktoré si nemôžete zobrať do hotelovej izby, MHD či ani do lietadla. Smrad je tak neuveriteľný, no jeho chuť sa mu vyrovná. Ak chcete durian ochutnať, nebojte sa, pri jeho jedení už nesmrdí nakoľko puch vydáva len jeho šupka, ktorá je z ovocia pred konzumáciou odstránená. Chuť sa však nedá prirovnať k ničomu čo som doteraz jedol, no každopádne je sladká. Durian má konzistenciu masla a určite stojí za ochutnanie.

Čo ochutnať v Bangkoku

Thajsko má bohatú kultúru, ktorá sa odzrkadľuje aj na jeho jedle. Zamierte do Thajska a ochutnajte všetko čo vidíte, nič podobné u nás určite nenájdete 🙂 Čo ochutnať v Bangkoku? Všetko.

Milan Bardun – svet k vám domov už do roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.