Čo vidieť v Tatranskej Lomnici a moje tipy na reštaurácie a ubytovanie

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...
59,862FansLike
118,510FollowersFollow
66,834FollowersFollow

Čo vidieť v Tatranskej Lomnici? Bol som tu už niekoľkokrát a vždy si vyskúšal a navštívil niečo iné. Rozhodol som sa spísať, kam ísť v Tatranskej Lomnici, čo vidieť, robiť a dal aj tip na ubytko, v ktorom som bol ubytovaný. Pridal som tiež dve obľúbené reštaurácie. 

Čo vidieť v Tatranskej Lomnici

Tatranská Lomnica je príjemné horské mesto, ktoré má presne to, čo hľadám, keď idem na víkend do Tatier z rušnej Bratisky. Túry, adrenalín, wellness a dobré jedlo. Inšpiruj sa čo vidieť v Tatranskej Lomnici a čo si objednať na tanier.

Jeleň v Tatranskej Lomnici
Pri mojej poslednej návšteve bol priamo v meste tento jeleň.

Tu spíšem zoznam aktivít o ktorých viem, že sa dajú robiť v Tatranskej Lomnici. Nevyskúšal som všetky, čiže je to aj taký zoznam pre mňa, kam ísť nabudúce. Nižšie v článku nájdeš tip na ubytovanie, jedlo a dobré túry.

 1. Jazda na horskej káre zo Skalnatého plesa.
 2. Jazda lanovkou na Skalnaté pleso a Lomnický štít.
 3. Botanická záhrada Exozícia Tatranskej prírody.
 4. Náučný chodník Spevavce Tatranské pre deti.
 5. Bobová dráha Tatrabob v Tatranskej Lomnici.
 6. Ski múzeum.

Jazda na horskej káre v Tatranskej Lomnici je mega zážitok. Ja sa takýchto vecí bojím, no toto bolo mega. Ide o trojkolky bez motora a je to naozaj obľúbená atrakcia v Tatranskej Lomnici. Začiatok celej trate je hore pri bufete na stanici Štart po trase, ktorá meria 2,8 kilometra. Celé som to na horskej káre zbehol za približne 7 minút, lebo som stále od strachu brzdil, haha.

Navyše, cesta po ktorej som na káre išiel, je rozdelená pre chodcov (vľavo) a káry (vpravo), čiže žiadne havárie sa neudiali. Len si dávaj pozor, kam stúpaš, keď ideš dole peši. Navyše, je pekne upravená, čiže som sa nemusel uhýbať žiadnym jamám a hrboľom.

Horská kára v Tatranskej Lomnici
Horská kára v Tatranskej Lomnici ide dole sama.
Horská kára v Tatranskej Lomnici
Horská kára v Tatranskej Lomnici.

Jazda lanovkou až na Lomnický štít je mega. Síce som sa nechal vyviezť iba po Skalnaté pleso, po stanicu Štart, odkiaľ som sa potom zviezol dole na horskej káre. Lanovka však pokračuje až na Lomničák, kde sa dá aj prespať. Ide o prvú slovenskú osemsedačku a raz zdolám aj tento štít. Z lanovky je super výhľad na okolie a veľkú časť Tatier. Poprave, viac som si ale užil pešiu túru. No, musí to byť super v zime na lyžovanie, keď vyjde počasie.

Čo vidieť v Tatranskej Lomnici
Smerom na lanovku.
Lanovka v Tatranskej Lomnici
Lanovka v Tatranskej Lomnici

Botanická záhrada Expozícia tatranskej prírody je pre tých, ktorí sa chcú naučiť viac o tom, ako si tu Tatranská príroda nažíva. Na svojom webe uvádzajú, že jej prvoradým cieľom je spoznanie prírody v Tatrách pre zachovanie ohrozených druhov. Je tu až 300 rastlín z Tatier, stromov a sadeníc. Botanická záhrada sa nachádza pri Hoteli Titris a vstupné stojí iba 2 € pre dospelého. Čo vidieť v Tatranskej Lomnici? Prírodu Tatier.

Náučný chodník Spevavce Tatranské je projekt tímu dobrovoľníkov z Hotela Slovan, ktorí tu vybudovali náučný chodník. Jeho cieľom je, aby sa hlavne rodiny s deťmi prešli po prírode v Tatranskej Lomnici a zároveň sa niečo naučili o vtákoch, ktoré tu žijú. Nachádza sa v strede Tatranskej Lomnice v parku Hotela Slovan. Skladá sa z pätnástich panelov s informáciami, kde je na každom predstavený jeden druh vtáka. Dĺžka náučného chodníka je 180 metrov na ploche takmer 7 000 metrov štvorcových.

Tatranská príroda
Tatranská príroda

Bobovú dráhu Tatrabob v Tatranskej Lomnici som zatiaľ nevyskúšal, aspoň mám dôvod sa vrátiť. Na svojom webe majú uvedené, že sú najlepšia bobová dráha v Tatrách. Jedna jazda stojí 3 € a štartuje sa v nadmorskej výške 880 metrov. Pri počte zákrut 12 a dĺžke zjazdu 482 metrov, to znie ako celkom vzrúšo. Nabudúce vyskúšam.

Kde sa najesť v Tatranskej Lomnici a tip na ubytovanie

V Tatranskej Lomnici je mrte veľa reštaurácií a ja ich raz ochutnám úplne všetky. Zatiaľ mám obľúbené dve. Jednu rýdzo Slovenskú a druhú Taliansku (ja viem, prečo by som jedol v Tatrách talianske jedlo – no čo mám robiť, keď majú tak dobrú pizzu?). Čo vidieť v Tatranskej Lomnici? Obrovský výber reštaurácií.

 • Reštaurácia Stará Mama je moja totálna topka v Tatranskej Lomnici. Úplne vždy, keď tam idem, objednám si pečenú klobásu, ktorá je najlepšia na celom Slovensku, akú som kedy jedol. Navyše, berú karty. Ide o tradičnú slovenskú reštauráciu v Tatranskej Lomnici.
 • Ristorante Pizzeria Lino je mega dobrá talianska pizzeria, ktorá je navyše veľmi štýlovo zariadená. Ceny tu majú trochu vyššie, no dobrá pizza mi vždy padne vhod, keď sa celý víkend v Tatrách doslova obžieram haluškami a klobásami, haha. Jediné, čo sa mi tu nepáči je, že ku každému účtu automaticky zarávajvaú couvert, čo na Slovensku nie je zvykom. Ide o poplatok za stolovanie.
Klasika musí byť.
Klasika musí byť.

Ako ubytovanie odporúčam apartmány Wili Tatry. Bol som u nich ubytovaný už dvakrát a napísal celú recenziu. Recenziu na Wili Tatry v Tatranskej Lomnici si prečítaj v článku a tiež skontroluj ceny. Ide o bývanie v apartmánoch, ktoré majú, samozrejme, kuchynku aj fitness centrum s wellnessom.

Ubytovanie v Tatranskej Lomnici: Apartmány Wili Tatry RECENZIA
Apartmánový dom Wili Tatry.

Túry z Tatranskej Lomnice

 • Túra na Skalnaté pleso je jednoduchá túra z Tatranskej Lomnice. Môžeš si to dať peši, alebo lanovkou. Ja som ju absolvoval dvakrát. Prvýkrát peši a druhýkrát lanovkou, kedy som sa zviezol dole na káre. Celkom príjemná a nenáročná túra. Ak chceš niečo náročnejšie, čítaj ďalej.
 • Vodopády Studeného potoka sú od Tatranskej Lomnice trochu vzdialené, ale ide o jedny z najkrajších vodopádov, aké som v Tatrách videl. Navyše, turistická cestička ide aj cez časť Tatier, ktorá nebola zničená víchricou. To znamená, že som išiel cez hustý les. Škoda, že si Tatry pred víchricou nepamätám a toho, kedy sa obnovia sa už nedožijem. V budúcom živote.
 • Zamkovského chata je len približne hodinku od Vodopádov Studeného potoka, čiže to kľudne spoj s vodopádmi Studeného potoka. Ja som už nevládal, ale vidina klobásy ma donútila ísť ďalej. Tie výhľady sú nenormálne. Jedinou nevýhodou tejto túry z Tatranskej Lomnice je to, že sa dá vrátiť len tou istou trasou dole do mesta, ak nechceš dáko veľa zachádzať. Cesta naspäť ma až tak nebavila.
Pohľad na okolie zo Skalnatého plesa.
Pohľad na okolie zo Skalnatého plesa.
Vodopády Studeného potoka
Vodopády Studeného potoka.
Skalnaté pleso
Skalnaté pleso.
Skalnaté pleso
Skalnaté pleso a cesta k nemu.
Rainerova chata
Zamkovského chata, alebo ako som vyzeral aj ja.

Sponzorom tohto článku je apartmánové ubytovanie Wili Tatry v Tatranskej Lomnici, kde som bol ubytovaný a MINI Slovensko, ktorí mi na cestu z Bratislavy poskytli Mini Countryman.

Čo vidieť v Tatranskej Lomnici
Čo vidieť v Tatranskej Lomnici?

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.