Cozumel pláže v Mexiku: Môj prieskum tých najlepších a extra rady

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cozumel pláže? Na tento ostrov sa chodí hneď z niekoľkých dôvodov. Ja sa priznám, že som Cozumel najskôr veľmi precenil a hneď potom podcenil. Ako je to možné? Prečítaj si o najlepších plážiach na ostrove Cozumel v Mexiku a pár mojich tipov, ako nespraviť chyby, ktoré som spravil ja. Tento článok píšem priamo z kaviarne na Cozumeli.

Cozumel pláže sú druhé najkrajšie na svete

Ja som Cozumelu na chuť prichádzal trošku dlhšie. Strávil som tu týždeň a chvíľu sa nevedel vyrovnať s tým davom turistov, otravnými predavačmi motoriek a plážových tašiek a predraženého jedla. Po čase som však našiel svoje obľúbené reštaurácie, zistil, kam chodia miestni a objavil pár pekných pláží.


TIP: Pozri si zoznam aktuálnych akciových leteniek, možno dáke objavíš aj do Mexika.


Ku každej pláži dám aj GPS súradnice, aby si ich ľahšie našiel. Pláže na východnej časti ostrova sú hlavne pre surfovanie, keďže majú gigantické vlny. Západná časť ostrova (na strane, kde je mesto, sú na šnorchlovanie, sledovanie korytnačiek a korálových útesov – voda je tu väčšinou mrte kľudná).

Čo musíš vedieť o Cozumeli pred tým, než sa sem vyberieš:

 • Cozumel má 2.najväčší korálový útes na svete – prvý je v Austrálii
 • ide o ostrov pre rodiny s deťmi
 • sú tu párty, no nie veľmi divoké
 • chodí sa sem hlavne šnorchlovať a potápať
 • stačia ti tu dva-tri dni
 • na presuny po ostrove budeš potrebovať motorku alebo taxi
 • je to hlavné hub výletných lodí – ráno príde gigantická loď veľkosti Titaniku, vyloží ľudí, tí sa idú šnorchlovať a večer odplávajú dakam na Kubu. Ročne takto výletné lode na Cozumel privezú až 3 milióny ľudí.

Paradise beach
(20.401320, -87.017594)

Túto pláž odporúča veľa cestovateľov a sprievodcov. Netuším prečo. Za mňa je to najhoršia pláž na Cozumeli. Nepáčilo sa mi na nej toho viacero. Vstupné som nezaplatil, len som sa tu pomotal a odišiel. Usúď z týchto fotiek sám.

 • veľa ľudí,
 • vstupné na pláž 3 USD,
 • minimálny účet na bare musí byť 10 USD,
 • na mori mrte nafukovačiek, hradov a podobne.
cozumel pláže
Bazén pri pláži.
cozumel pláže
Tu sa mám šnorchlovať?
cozumel pláže
Toto sa mi nepáči.

Palancar beach
(20.354583, -87.023845)

Palancar beach je mrte. Chcel som si najskôr pobehať všetky ostatné a sem sa potom vrátiť. Problém je, že zatvárajú o 17:00. Prečo do pekla? Je tu pekný klub a reštaurácia priamo pod palmami. Ľudia tu pili kokosové orechy, šnorchlovali sa a jedli nebezpečne dobre vyzerajúce guacamole s načos.

Z tejto pláže som mal od začiatku úplne super pocit. Je tu príjemná atmosféra, kokosové palmy, nikto odo mňa nechcel hneď peniaze a to more je fakt mega!

cozumel pláže
Toto sa už celkom dá.
cozumel pláže
Nádherné more.
cozumel pláže
Trošku viac ľudí, no nevadilo mi to.
cozumel pláže
V džungli za plážou žijú pávy.
cozumel pláže
Parádička.
cozumel pláže
Tá farba!
cozumel pláže
Príjemný bar na pláži.
cozumel pláže
Príjemný obed, nie?

Punta Sur
(20.293145, -86.957517)

Toto miesto nie je ani tak o pláži, aj keď tu dáke sú. Veľké vlny a skaly spôsobili to, že som tu videl ľudí sa iba opaľovať na slnku. To tu svieti poriadne! Prečo som ale túto pláž zaradil to tohoto zoznamu? Našiel som tu mega reštiku s tým najlepším guakamole a syrovými načos. Cozumel pláže a mega jedlo? Áno.

Navyše, ceny tu majú celkom normálne (až tak lacno tu nie je, no ani predraženo) a dostal som zadarmo ochutnávku tekíl. Keď som sa pýtal slečny, čo mi nalievala, že ktorá je jej najobľúbenejšia, naliala mi tú najsilnejšiu. OMG, Mexičanky vedia, ako piť!

TIP: Ak si žena a ukážeš cecky na foťák, dostaneš šot tequily zadarmo.

cozumel pláže
Reštaurácia na pláži.
cozumel pláže
Trúfaš si?
mexické jedlo
OMG! Mexické jedlo proste milujem.
mexická tequila
Ochutnávka zadarmo.

Mirador pláž a vyhliadka s vlajkou
(20.317333, -86.929371)

V tejto oblasti je viacero pekných pláží, no ako som spomenul v úvode článku, Cozumel pláže na východe ostrova sú veľmi búrlivé a chodí sa sem hlavne surfovať. Ak si ale prenajmeš motorku a dáš kolečko okolo ostrova, zastav sa tu a sprav si fotku s Mexickou vlajkou.

cozumel pláže
Rozbúrené more na východe ostrova.
cozumel pláže
Ou jeé!
cozumel pláže
Ideálne na opaľovanie, no nie na kúpanie a potápanie.
cozumel pláže
Sem tam sú tu takéto mini bazéniky.

Playa San Martin
(20.387461, -86.87164)

Tuto som sa nekúpal. Stiahol ma Coconuts bar, ktorý som objavil popri ceste. Ja nie som moc barový, ale tento mal takú atmošku, že som kašľal na pláž a išiel si sadnúť na pivo. V tom horku to asi aj bolo lepšie. Cozumel pláže počkajú.

PS: Vypýtaj si „album“. Oni už budú vedieť, o čom hovoríš. Majú album návštevníčok, ktoré si nechali vyfotiť prsia za šoty zadarmo. Mne ho dali automaticky do ruky – nepýtal som si ho, fakt!! Okolo behal aj majiteľ, Američan, ktorý vyzeral trochu ako motorkársky úchylák. Potetovaný s tak veľkými piercingmi v bradavkách, že by ho na Slovensku okradli a dali do železa.

cozumel pláže
Pohľad na more z baru.
cozumel pláže
Kreatívne ozdoby.
cozumel pláže
Barmani sa nestresovali.
cozumel pláže
V tom teple najväčšie osvieženie.
cozumel pláže
Na tomto niečo bude.
cozumel pláže
Obrzi sa, zasmeješ sa.

Sky reef
(20.433995, -87.003319)

Toto je taká priemerná pláž, páčilo sa mi, že tam nebolo veľa ľudí. Za lehátko som platiť nemusel, ak som si objednal na bare. Dal som si presko s mliekom. Čo sa týka podmorského života, pohybuje sa tu pár veľkých rýb, voda je plytká a čistá, no veľa tu toho na pozeranie nebolo. Každopádne som si to užil hlavne ležaním na lehátku a pozeraním na tyrkysovú vodu. Cozumel pláže? Tu.

cozumel pláže
Hľadám ryby.

Cozumel pláže

cozumel pláže
Takto som si predstavoval Cozumel.

El Paso del Cedral Reef
(20.370727, -87.024255)

Úplne najlepšie som si nechal na koniec. Hneď oproti Mondo Palancar Villa, severne od Palancar beach som našiel totálny raj. Vstupné sa tu neplatí a ak nechceš lehátko, sprav to, čo ja – choď na to dlhé mólo. Na jeho konci je voda hlboká tak dva metre a gigantické ryby. Ja som sa tu šnorchloval pri západe slnka a konečne prišiel na to, prečo ľudia toľko chodia na Cozumel.

Ak pôjdem na Cozumel nabudúce, zamierim si to rovno na túto pláž, kde bola najlepšia atmosféra na celom ostrove, akú som zažil. Kľud, ticho no reštaurácie a bar v blízkosti. Málo ľudí a mega krásne more. Takto si predstavujem Cozumel pláže.

cozumel pláže
Raj na ostrove.
cozumel pláže
Super vstup do teplej vody.
cozumel pláže
Nájdi rybu.
cozumel pláže
Už idem!
cozumel pláže
Je ich tu mrte!
cozumel pláže
Stačí sa ponoriť pod mólo.
milan bardún blog
Šnorchlujem. Autor: Ľuboš Ďurica.

Aby som to zhrnul, Cozumel je pekný ostrov s plážami na šnorchlovanie a potápanie. Dosť turistický, no keď som si našiel svoje obľúbené reštiky a pekné pláže, zvykol som si tu. Cozumel určite zaradím medzi najkrajšie pláže na svete, ktoré som navšívil. Zo spomenutých pláží, ktoré som navštívil, zhrniem tri najkrajšie, od 1 po 3, aby si mal ľahšie vyberanie:

 1. El Paso Del Cedral Reef
 2. Palancar beach
 3. Sky Reef Cozumel
Cozumel pláže
Cozumel pláže

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.