Najkrajšie pláže, na ktoré som na cestách svetom natrafil

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Najkrajšie pláže, ktoré som na cestách navštívil? Nuž, nie je ich až tak veľa. Myslím si, že pláže sú veľmi preceňované, no narazil som aj na také, čo ma veľmi prekvapili. Nie som veľmi plážový typ a radšej mám aktívnu turistiku a hory, preto pláže veľmi nevyhľadávam. Avšak, ak si mám spomenúť na tie najkrajšie, sú to tieto. Prečítaj si o plážiach v Austrálii, Amerike a Ázii, ktoré ostali v mojom srdci.

Najkrajšie pláže na svete, ktoré som navštívil


V článku sa dočítaš:

  • ktoré sú najkrajšie pláže na svete, ktoré som navštívil
  • ako som sa na nich cítil 
  • prečo ich považujem za tie najkrajšie

Austrália: Pláž v Byron Bay

Pláž v Byron Bay neďaleko Brisbane v Austrálii ma oslovila najmä svojou pohodovou atmosférou a mnohými zákutiami. Našiel som tu miesta v úplnom súkromní, no taktiež miesta, kde boli davy ľudí a užívali si horúce januárové slnko. Keď ma už nebavilo vylihovať na slnku, prešiel som sa k majáku nad plážou a navštívil najvýchodnejší bod kontinentálnej Austrálie, ktorý sa nachádza práve tu.

Aj keď tu je more veľmi silné a na kúpanie to moc nevidím, svoje tu našli najmä surferi. Toto je ideálna pláž na surfovanie a celý Byron Bay je známym cieľom surferov. Zaradil som ju sem pre to, lebo ma dostala jej atmosféra. Vydržal som tu sedieť celé hodiny a pozorovať bezstarostný austrálsky život.

Najkrajšie pláže
Našiel som časť, kde nebol vôbec nikto. Len ja a 40 stupňové slnko.
Najkrajšie pláže
Pláž v Byron Bay je naozaj veľmi dlhá.

Maledivy: Pláž na ostrove Dhiffushi

Dovolenka na Maledivách by nebola správna dovolenka bez krásnej pláže. Maledivy sú hlavne o plážiach a o luxuse, no aj tu som našiel škaredé láže. O to viac ma dostala táto pláž na ostrove Dhiffushi, ktorú je bezpochyby najkrajšia pláž na svete, ktorú som kedy navštívil.

Dôležité je spomenúť, že ako väčšina ostrovov, aj tento je striktne moslimský a v bikinách sa tu kúpať nemožeš.

Najkrajšie pláže
Tomuto hovorím raj uprostred Indického oceánu.
Najkrajšie pláže
Aj keď nie som plážový typ, tu ma to dostalo.

Amerika: Pláž na Havajskom ostrove Big Island

Áno, Havaj má určite aj krajšie pláže, no nenavštívil som všetky. Napríklad sa mi vôbec nepáčila preslávená Waikiki beach. Pozri si, ako vyzerá bežný deň na Waikiki beach a posúď, či by si sem chcel ísť.

Na fotke nižšie je Makalawena beach, ktorá sa nachádza len kúsok od mesta Kona. Dostala ma svojou panenskou krásou a nespútanosťou. Pláž je obklopená lávovými kameňmi a jej okolie vyzerá ako na mesiaci. Úplne ma dostali korytnačky, ktoré ma míňali ako som plával v havajských vlnách.

Najkrajšie pláže
Makalawena beach je hneď vedľa lávového poľa.

Najkrajšie pláže na svete

Filipíny: Langob beach na ostrove Malapascua

Na Langob beach na filipínskom ostrove Malapascua som natrafil úplne náhodou počas prechádzky ostrovom. Táto pláž je turistom úplne neznáma a je ťažko prístupná. Musel som šľapať cez džungľu a po ceste našiel viacero menších pláži.

Langob beach ma dostala pre to, lebo tu bola tak teplá a priezračná voda, že som sa cítil ako v kúpeľoch. Avšak, kamarátku tu poštípala medúza. Nuž, nič nemôže byť dokonalé. Ja som vyviazol bez ujmy.

Najkrajšie pláže
Langob beach na ostrove Malapascua na Filipínach.
Najkrajšie pláže
Po ceste na Langob beach som natrafil na viacero podobných pláží bez mena.

Thajsko: Nui pláž na Phi Phi 

Čo by to bol článok na tému najkrajšie pláže na svete bez pláží v Thajsku. Nui beach na ostrove Phi Phi je veľmi odľahlá a bolo nás tu dokopy asi desať. Dostaneš sa sem loďou z mesta alebo peši cez džungľu a rybársku osadu. Trik spočíva v tom, že musíš odísť skôr, ako príde príliv (v prípade, že si prišiel pešo), lebo sa budeš musieť brodiť vo vode.

Najkrajšie pláže
Nui beach na ostrove Phi Phi v Thajsku.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.