Najkrajšie pláže, na ktoré som na cestách svetom natrafil

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Najkrajšie pláže, ktoré som na cestách navštívil? Nuž, nie je ich až tak veľa. Myslím si, že pláže sú veľmi preceňované, no narazil som aj na také, čo ma veľmi prekvapili. Nie som veľmi plážový typ a radšej mám aktívnu turistiku a hory, preto pláže veľmi nevyhľadávam. Avšak, ak si mám spomenúť na tie najkrajšie, sú to tieto. Prečítaj si o plážiach v Austrálii, Amerike a Ázii, ktoré ostali v mojom srdci.

Najkrajšie pláže na svete, ktoré som navštívil


V článku sa dočítaš:

  • ktoré sú najkrajšie pláže na svete, ktoré som navštívil
  • ako som sa na nich cítil 
  • prečo ich považujem za tie najkrajšie

Austrália: Pláž v Byron Bay

Pláž v Byron Bay neďaleko Brisbane v Austrálii ma oslovila najmä svojou pohodovou atmosférou a mnohými zákutiami. Našiel som tu miesta v úplnom súkromní, no taktiež miesta, kde boli davy ľudí a užívali si horúce januárové slnko. Keď ma už nebavilo vylihovať na slnku, prešiel som sa k majáku nad plážou a navštívil najvýchodnejší bod kontinentálnej Austrálie, ktorý sa nachádza práve tu.

Aj keď tu je more veľmi silné a na kúpanie to moc nevidím, svoje tu našli najmä surferi. Toto je ideálna pláž na surfovanie a celý Byron Bay je známym cieľom surferov. Zaradil som ju sem pre to, lebo ma dostala jej atmosféra. Vydržal som tu sedieť celé hodiny a pozorovať bezstarostný austrálsky život.

Najkrajšie pláže
Našiel som časť, kde nebol vôbec nikto. Len ja a 40 stupňové slnko.
Najkrajšie pláže
Pláž v Byron Bay je naozaj veľmi dlhá.

Maledivy: Pláž na ostrove Dhiffushi

Dovolenka na Maledivách by nebola správna dovolenka bez krásnej pláže. Maledivy sú hlavne o plážiach a o luxuse, no aj tu som našiel škaredé láže. O to viac ma dostala táto pláž na ostrove Dhiffushi, ktorú je bezpochyby najkrajšia pláž na svete, ktorú som kedy navštívil.

Dôležité je spomenúť, že ako väčšina ostrovov, aj tento je striktne moslimský a v bikinách sa tu kúpať nemožeš.

Najkrajšie pláže
Tomuto hovorím raj uprostred Indického oceánu.
Najkrajšie pláže
Aj keď nie som plážový typ, tu ma to dostalo.

Amerika: Pláž na Havajskom ostrove Big Island

Áno, Havaj má určite aj krajšie pláže, no nenavštívil som všetky. Napríklad sa mi vôbec nepáčila preslávená Waikiki beach. Pozri si, ako vyzerá bežný deň na Waikiki beach a posúď, či by si sem chcel ísť.

Na fotke nižšie je Makalawena beach, ktorá sa nachádza len kúsok od mesta Kona. Dostala ma svojou panenskou krásou a nespútanosťou. Pláž je obklopená lávovými kameňmi a jej okolie vyzerá ako na mesiaci. Úplne ma dostali korytnačky, ktoré ma míňali ako som plával v havajských vlnách.

Najkrajšie pláže
Makalawena beach je hneď vedľa lávového poľa.

Najkrajšie pláže na svete

Filipíny: Langob beach na ostrove Malapascua

Na Langob beach na filipínskom ostrove Malapascua som natrafil úplne náhodou počas prechádzky ostrovom. Táto pláž je turistom úplne neznáma a je ťažko prístupná. Musel som šľapať cez džungľu a po ceste našiel viacero menších pláži.

Langob beach ma dostala pre to, lebo tu bola tak teplá a priezračná voda, že som sa cítil ako v kúpeľoch. Avšak, kamarátku tu poštípala medúza. Nuž, nič nemôže byť dokonalé. Ja som vyviazol bez ujmy.

Najkrajšie pláže
Langob beach na ostrove Malapascua na Filipínach.
Najkrajšie pláže
Po ceste na Langob beach som natrafil na viacero podobných pláží bez mena.

Thajsko: Nui pláž na Phi Phi 

Čo by to bol článok na tému najkrajšie pláže na svete bez pláží v Thajsku. Nui beach na ostrove Phi Phi je veľmi odľahlá a bolo nás tu dokopy asi desať. Dostaneš sa sem loďou z mesta alebo peši cez džungľu a rybársku osadu. Trik spočíva v tom, že musíš odísť skôr, ako príde príliv (v prípade, že si prišiel pešo), lebo sa budeš musieť brodiť vo vode.

Najkrajšie pláže
Nui beach na ostrove Phi Phi v Thajsku.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou :)
Uložiť

Uložiť

Uložiť

 

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.