DIEŤA V LIETADLE zaspí aj pod sedadlom

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Lietanie s malými deťmi môže byť často ťažké a najmä vtedy, keď sú nervózne a nekľudné. Nedávno som však stretol v lietadlách pár detí, ktoré lietanie prekvapilo bavilo. Ako to rodičia spravili, aby svoje deti udržali v kľude počas celého letu bez toho, aby znepríjemňovali cestu ostatným pasažierom? Deti toho v lietadlách rozptyľuje veľa a napríklad aj zvuky turbín môžu byť pre ich citlivé uši nepríjemné a stresovať ich. Lietadlo a dieťa nieje dobrá kombinácia či už pre rodičov, ostatných cestujúcich ale aj samotné dieťa v lietadle.

Nemám rád plačúce deti v lietadlách, veď kto by mal. Rodičia väčšinou robia všetko pre to, aby ratolesti utíšili, no niekedy to jednoducho nieje tak ľahké a pasažieri sa musia obrniť trpezlivosťou a štupľami do uší – predsa len, musia chápať, že aj oni boli kedysi malí. Ako zabaviť dieťa v lietadle je otázka, ktorú si kladie každá matka pred tým, než nastúpi do lietadla. Videl som rodičov, ktorí sa snažili upútať pozornosť detí rôznymi grimasami, kŕmili ich alebo sa snažili akokoľvek zabaviť no boli aj situácie, kedy to proste nešlo. Prečo je dieťa nervózne a plače?

kid on plane under the seatdievčatko spí pod sedadlom v lietadle

Pred pár dňami som sedel v lietadle, kde let trval takmer 9 hodín, čo je nočná mora takmer pre každého – nielen rodiča či dieťa. Videl som však matku, ktorá by pravdepodobne vyhrala prvé miesto v súťaži „Ako Uspať Dieťa v Lietadle“. Doslova položila svoju dcéru pod sedadlo, ako kus batožiny a ono to naozaj fungovalo! Dievčatko kľudne spalo takmer 7 hodín. Spočiatku som neveril vlastným očiam a bol som si istý, že letuška matku napomenie a požiada ju, aby dcéru vrátila na sedadlo a zapla si bezpečnostný pás no to sa nestalo – stavím sa, že aj posádka lietadla bola rada, že dieťa spí a nekričí na všetkých navôkol. Matka dievčatka bola na tento dlhý let nad Indickým oceánom pripravená a uistila sa, že dievčatku nebude zima – malá ležala na karimatke prikrytá dekou a doslova spala ako zabitá. Nepoznám bezpečnostné predpisy, no dievča sa dobre vyspalo, mama bola kľudná a pasažieri spokojní, že mohli spať tiež.

air asia kidzvedavý chlapec z Bali na palube Air Asia Indonesia

Na inom lete som stretol tohto milého ázijského chlapčeka, ktorý mal od nervózneho dieťatka ďaleko. Práve naopak, bol veľmi zvedavý a celý let ma skúmal. Myslím si, že to ako sa dieťa chová na palube lietadla závisí aj od jeho povahy a najdôležitejšie je, aby sa dieťa cítilo pohodlne, teplo a aby bolo najedené. Nemám deti, no súcitím s rodičmi, ktorí nevedia svoje ratolesti utíšiť počas letu. Mnoho aerolínií ponúka deťom na palube rôzne detské filmy alebo interaktívne hry na monitoroch pre cestujúcich aby bolo lietanie s deťmi menej bolestivé, nakoľko nemajú rodičia veľakrát na výber a dieťa musia vziať do lietadla so sebou. Lietanie s malými deťmi je často nepríjemné no vyhnúť sa tomu nedá.

Milan Bardun, pretože cesta je cieľ

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.