DOVOLENKA NA BALI a 5 dôvodov prečo ísť už túto zimu!

113,067FansLike
200,384FollowersFollow
111,530FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Bali je snom mnohých cestovateľov. Ide o malý ostrov východne od Indonézie a pozitívne skúsenosti mnohých cestovateľov sem lákajú stále viac a viac návštevníkov. Na internete nájdete viacero recenzií či fórum, no je dovolenka na Bali naozaj taká úžasná? Dočítajte sa v článku a zistite akých je päť dôvodov prečo ísť na dovolenku na Bali čím skôr, ideálne už túto zimu!

1. LACNÁ DOVOLENKA NA BALI  a to kedykoľvek!

Bali patrí štátu Indonézia, ktorá sa stále zaraďuje medzi rozvojové krajiny. Bali dovolenka môže byť preto relatívne lacná a na samotnom ostrove nemusíte veľa minúť. Samozrejme, že to je relatívne a každý míňa toľko, na koľko má no predstavte si, že večera v slušnej reštaurácii vás môže stáť okolo 4 EUR. Transport po ostrove tiež nestojí veľa a môžete si prenajať šoféra, ktorý vás za v prepočte 50 eur na auto povozí po všetkých významných pamiatkách. Lacná dovolenka na Bali nemusí byť len sen a ak ste šikovní, môžete ušetriť aj na ubytovaní a stále spať v luxusných hoteloch. Indonézia naozaj nie je drahá a okrem letenky na Bali miniete oveľa menej, ako napríklad doma na Slovensku.

dovolenka Bali

2. Panenská príroda na Bali ako balzam na dušu!

Dovolenka na Bali je dovolenkou s pravom slova zmysle. Ak opustíte rušný Denpassar a najmä oblasť Kuta, ocitnete sa v panenskej prírode obklopení zeleňou, ryžovými poliami, kokosovými palmami a banánovníkmi. Bali je naozaj zelený ostrov a príroda je tu nepoškvrnená a má tu hlavné slovo. Ostrov Bali na mape sveta je zelenou škvrnou, ktorú si môžete všimnúť už z veľkej diaľky a upúta vašu pozornosť. Na Bali sa nachádza niekoľko prírodných rezervácií a množstvo dažďových pralesov plných divočiny a Makakov – miestnych opíc, ktoré môžete aj nakŕmiť. Vysoká vzdušná vlhkosť a poloha tesne pod rovníkom tu vytvára niečo ako skleník a vegetácia tu naozaj bujnie.

dovolenka Bali

3. Počasie na Bali ideálne (takmer) kedykoľvek

Počasie na Bali je ideálne (takmer) kedykoľvek. Bali sa nachádza 890 kilometrov južne od rovníka a počasie je tu slnečné a spoľahlivé. Dni sú tu dlhé takmer 12 hodín a slnko vychádza skoro, už okolo šiestej rána. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 27 – 30 °C k čomu ešte prispieva vysoká vlhkosť vzduchu. Sezóna dažďov trvá na Bali od Októbra do Apríla, no vás to nemusí nijak obmedzovať. Ja som Bali navštívil vo februári a na pár večerných dažďov bolo počasie veľmi príjemné a veľmi horúce. Najlepší čas cestovania na Bali sa všeobecne považuje máj, jún a júl, no ako som spomenul, obdobie dažďov tu nieje limitujúce.

zapad slnka Bali

4. Chrámy na Bali a opice vo voľnej prírode

Bali je okrem prírody známe najmä nespočetnými chrámami a bohatou históriou. Chrámy na Bali sú zachované a na veľmi vysokej úrovni, dostupné pre každého. Chrámy sa nachádzajú v takmer každej časti ostrova a sú veľmi fotogenické. Najznámejším chrámom na Bali je tzv. „Mother Temple of Besakih“. Pre vstup do chrámov musíte mať na sebe oblečený tzv. tradičný sarong, čo je kus odevu, ktorý pripomína sukňu (viď.foto nižšie). Sarong môžete mať vlastný, dostať ho zadarmo pred väčšinou chrámov, no môžete si zakúpiť aj pekné farebné kusy od miestnych predavačov. Navštíviť môžete aj takzvaný „Monkey Forest“ v Ubude, ktorý je aj obľúbeným miestom Paris Hilton a vidieť opice voľne žijúce vo voľnej prírode. Pozor však na osobné veci! 😉

chramy Bali

chramy Bali

dovolenka Bali

5. Letenky na Bali z celého sveta

Ostrov Bali je letecky prístupný z celého sveta a dá sa ušetriť aj na letenke na Bali. Stačí si jednoducho kúpiť letenku do hlavného mesta Indonézie – Jakarta, ktorá je spravidla lacnejšia než letenka na Bali. Z Jakarty si následne kúpte letenku za pár eur priamo do Denpassaru na Bali s Air Asia Indonesia, ktorá stojí okolo 30 EUR. Pri domácich aj medzinárodných letoch sa platí odletová taxa zvlášť. Odletová taxa pre domáce lety činí aktuálne 75 000 rupií (5 eur) a 200 000 rupií pre medzinárodné lety (13 eur).

Bali je jedinečný ostrov ktorý by mal každý z nás navštíviť. Najlacnejšia dovolenka na Bali už nemusí byť snom a verím, že vám pomôžu aj moje recenzie. Ostrov Bali je veľmi fotogenický ostrov a Bali je prekrásne najmä svojou panenskou prírodou. Letenky na Bali stoja síce viac, no aj na tých možno ušetriť ak viete ako na to. Po mojej návšteve Bali sa tento ostrov zaradil ako najkrajšie miesto na zemi, ktoré som doteraz navštívil.

Milan Bardún – svet k vám domov už od roku 2013

4 COMMENTS

  1. Tento rok som tam bol, ale nejak ma to nezaujalo velmi vela ludi, vsade to je daleko. Bali neni zle ale ovela viac sa mi pacil Koh-phangan, napriek tomu Bali je jedno z miest ktore treba navstivit.

  2. Bali je naozaj krásna krajina, len tú prírodu si domáci pomaly, ale isto „odpaňujú“ všadeprítomnými odpadkami. Bol to pre nás dosť šok, čakali sme raj na zemi a namiesto toho sme sa sem-tam cítili ako na Luníku IX. Ale inak to bola jedna z najlepších dovoleniek 🙂

    • Áno, v okolí miest to nevyzerá pekne – ako som spomínal, je to rozvojová krajina, kde starostlivosť o životné prostredie nieje pre krajinu zatiaľ prvoradá. No stále je mnoho častí, kde je príroda naozaj dokonalá – najmä v okolí chrámov 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.