Dovolenka na Sardínii, kam ísť a čo vidieť počas návštevy

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Sardínia je jedinečný ostrov, nielen pre turistov, ale aj pre miestnych. Dovolenka na Sardínii začína byť veľmi obľúbená. Miestny o tom vedia svoje, takže ak sa s nimi dáte do reči, nečudujte sa, že vás privítajú na najkrajšom ostrove na svete. Ale nie sú ďaleko od pravdy, keby ste so sebou mali rámy na obrazy a len tak ich náhodne priložili pred scenériu prírody, západ slnka či výhľad na pláž, naozaj by ste mali pocit, že sa pozeráte na obraz. Síce gýčový, ale keď si to užívate naživo, hranica toho, čo je gýč a čo nie, ide prudko dole. Ktoré miesta by ste mali navštíviť, ak chcete nasať nefalšovanú sardínsku atmosféru? Pripravte sa však na to, že vám budú chcieť ukradnúť srdce.

Dovolenka na Sardínii

Dovolenka na Sardínii

  • Alghero nie je Sardínia. Aspoň miestni to tvrdia 🙂

Ak vás prekvapí, že Sardínčania o sebe hovoria, že nie sú Taliani, potom bude pre vás ešte zaujímavejšie, keď sa dozviete, že Alghero nie je Sardínia. Teda aspoň podľa miestnych. Dá sa to však pochopiť, toto mestečko má dlhé a úzke spojenie s Katalánskom, čo môžete vidieť, počuť a ochutnať na každom kroku – architektúra, dialekt aj kuchyňa. Alghero je ideálne na to, ak chcete spojiť zábavu s poznávaním pekných miest. Cez deň si tu môžete poblúdiť úzkymi uličkami a po západe slnka užiť nočný život. Alghero je najslnečnejším miestom na celej Sardínii, slnko tu svieti až 2606 hodín ročne. Dovolenka na Sardínii často znamená práve Alghero a má to svoje opodstatnenie. Prečítaj si celý blog o Taliansku.

  • Cagliari je metropola Sardínie, no nie taká, na aké sme zvknutí

Cagliari je hlavné mesto celého ostrova. Má 150 tisíc obyvateľov, takže ruchu veľkomesta sa obávať nemusíte. Jeho historické pamiatky ako rímsky amfiteáter či Katedrálu Panny Márie si môžete vychutnať bez zbytočných tlačeníc. Ak by ste sa chceli dobre najesť, hľadajte reštaurácie, ktoré majú krby, pretože miestne grilované ryby sú jednoducho fantastické.

Dovolenka na Sardínii

Dovolenka na Sardínii

  • Na Costa Smeralda pochopíte, že kvalita nie je zadarmo. Vedia to aj Hollywoodske celebrity.

Costa Smeralda je považovaná za jednu z najkrajších pláží na celej Sardínii. Asi na tom niečo bude, pretože práve v tejto oblasti si hollywoodské celebrity rozhodli postaviť niekoľko viliek. Má neuveriteľných 55 kilometrov a pripravte sa na to, že ak si budete chcieť užiť tieto ružovo-biele pláže, priplatíte si za to. Ale sami to poznáte – kvalita niečo stojí. A navyše iba kúsok odtiaľto je krásny národný park La Maddalena. Dovolenka na Sardínii je naozaj svetovo vyhľadávaný zážitok a americké celebrity si dopriať teda vedia.

Ak chcete nájsť naozaj výhodnú dovolenku, hľadajte last minute na Sardínii mimo sezóny. Vtedy tu je absolútny pokoj, miestni sú oveľa príjemnejší, nikto sa nikam neponáhľa a to všetko získate lacnejšie.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.