Hotel Green Kubínska hoľa & moja recenzia ubytovania

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Hotel Green je hotel, v ktorom som bol ubytovaný počas mojej návštevy Kubínskej Hole na Orave. Prečítaj si túto recenziu, v ktorej som zhodnotil, na akej úrovni je hotel samotný, jeho reštaurácia, moja polpenzia a wellness svet. V Hoteli Green som bol ubytovaný na jednu noc a vyskúšal všetko, čo ponúka.

Hotel Green Kubínska hoľa a moja recenzia


Ubytovanie na Kubínskej holi v Hoteli Green a jeho poloha

Hotel Green má perfektnú pozíciu na Kubínskej Holi. Nachádza sa približne dve minúty peši od SKI PARK Kubínska hoľa, priamo pri sedačkových lanovkách. Patrične som to využil a keď som sa lanovkou vyviezol na vrch Kubínskej hole, bol som pri nej peši takmer okamžite. Som rád, že som v tom počasí nemusel ísť peši, haha.

Okrem samotného hotela je tu aj reštaurácia, kde som mal obed, večeru a raňajky. Všimol som si, že v reštaurácii sa zastavuje na kávu či obed veľa okoloidúcich a hlavne cyklistov. Hotel Green sa totiž nachádza hneď vedľa červenej a žltej cyklotrasy (mapku cyklotrás kukni tu). Ak sa tu rozhodneš ubytovať, určite si vezmi bicykel a prevez sa po okolí. Cyklotrasy sú veľmi nenáročné, zvládnuteľné aj pre malé deti. Priamo za hotelom sa tiež nachádza Tarzania a malé golfové ihrisko.

hotel green kubínska hoľa
Hotel Gren.

Izby v Hoteli Green

Moja izba v Hoteli Green bola vybavená všetkým, čo sa od troj-hviezdičkového hotela očakáva, ako je chladnička, telefón, televízor a tiež WiFi (ktoré bolo na moje prekvapenie rýchle a v pohode som si mohol zálohovať fotky na cloud). Uteráky a šatník sú samozrejmosť. Súčasťou mojej izby bol aj balkón s panoramatickým výhľadom na okolie. Súčasťou ubytovania sú bezplatné raňajky a je možnosť tu ubytovať aj zviera za poplatok 8 €/noc.

Pri takomto výhľade sa človeku hneď vstáva ľahšie, nie? Oceňujem hlavne to, že sú tu dostatočne hrubé steny – vo vedľajšej izbe bol tiež niekto ubytovaný, no keď sa rozprávali, som nepočul takmer vôbec nič. To dokáže človeku veľakrát znepríjemniť pobyt v hoteli. Pamätám si jeden moslimský pár v Kuala Lumpur, kde zahalená žena tak strašne zhučala týpka, že mi ho až bolo ľúto, haha.

hotel green kubínska hoľa
Dobrú noc.
hotel green kubínska hoľa
Moja kúpeľňa so sprchovým kútom.
hotel green kubínska hoľa
Dobré ráno, Orava.
hotel green kubínska hoľa
Slovensko.

Reštaurácia v Hoteli Green na Kubínskej Holi

Na Hoteli Green ma potešila najmä gastronómia a úroveň ich reštaurácie. Už chápem, prečo sa tu zastavuje tak veľa okoloidúcich turistov. Ako veľké plus hodnotím terasu reštaurácie, kde by som si ráno veľmi rád vychutnal raňajky, ak by nepršalo haha. Z menu odporúčam silný hovädzí vývar so slaninou, na ktorom som si naozaj pochutil.

Reštaurácia je spojená ako pre hotelových hostí, tak aj pre návštevníkov. Podávajú sa tu raňajky, aj večere. Čo sa týka polpenzie, prebieha formou švédskych stolov. Určite však odporúčam ochutnať aj jedlá mimo nej, rovno z menu. Ja som si dal na obed hubové cestoviny (vždy, keď si objednám cestoviny, tŕpnem, aké mi donesú – raz som dostal presne tie, čo si kupujem v potravinách za 79 centov). To však nebol prípad reštaurácie Hotela Green. Za tú hubovú omáčku posielam veľkú pochvalu kuchárovi. Ceny sú tu tiež veľmi prijateľné.

hotel green kubínska hoľa
Silný hovädzí vývar.
hotel green kubínska hoľa
Vonkajšia terasa.
hotel green kubínska hoľa
Hubové cestoviny.
hotel green kubínska hoľa
Večera v rámci polpenzie.

Čo sa týka výberu jedla pri raňajkách a večeri, všetko bolo v poriadku. Pri raňajkách by som ocenil trochu pestrejší výber zeleniny, no tá do chrumkava opečená slanina ma dostala. Určite sa tu naje rovnako mäsožravec ako ja, aj vegetarián či vegán. Páči sa mi, keď si vždy môžem z raňajok odniesť niečo „na neskôr“ v podobe ovocia na túru. To tu, samozrejme, nechýbalo.

Reštaurácia večer funguje ako bar, kde si môžeš dať pivo, víno či rôzne iné drinky. Ja som sa tu na dve hodiny posadil, keďže som musel večer pracovať a vybavovať maily, no všimol som si skupinu asi piatich američanov, ktorí teda riadne preháňali čašníšku so šotmi. Otvorená je do desiatej, no nikto ich nevyháňal domov.

hotel green kubínska hoľa
Švédske stoly pri večeri.
hotel green kubínska hoľa
Priestory reštaurácie.

Wellness v Hoteli Green

Wellness v Hoteli Green je slušne vybavený a strávil som tu celkom veľa času. Keďže som bol v hoteli ubytovaný počas týždňa, nebolo tu až tak veľa ľudí a mal som celkom súkromie. Vo wellnesse som našiel:

 • Vírivku, ktorá mení farbu (je to veľmi efektné, hlavne po zotmení)
 • fínsku saunu,
 • parnú saunu,
 • infra saunu
 • dve ochladzovacie kade,
 • „vedro odvahy“, čo je ochladzovacie vedro s ľadovou vodou,
 • a relaxačnú časť s mäkkými lekátkami.

Veľmi sa mi, opäť, páčil výhľad z wellnessu na okolité hory. Ono, keď človek vyjde zo sauny, schladí sa a ľahne na lehátko, takýto výhľaď je presne to, čo potrebuje. Celkom si viem predstaviť vydržať vo vírivke celý večer, ak by som mal za sebou dáku poriadnu túru v okolí. Vyšľapať to hore na Kubínsku hoľu musí byť riadna makačka!

Milan radí: Nechoď do sáun hneď po výdatnej večeri. Nikdy sa mi nestalo, že by sa mi v sanu mega krútila hlava a musel som vyjsť von, až tu. Neskôr som sa pýtal kamarátky, čo to mohlo spôsobiť a ona hneď povedala, že plný žalúdok.

hotel green kubínska hoľa
Odpočívareň.
hotel green kubínska hoľa
Pohľad z vírivky.
hotel green kubínska hoľa
Pohľad z lehátka.
hotel green kubínska hoľa
Saunová časť.

Aktivity v hoteli a okolí

Aj keď je Kubínska hoľa známa pre svoje zimné aktivity, ako sú lyžovačky a podobne, otvára sa turistom už aj v lete. Spomínaná Tarzania hneď za hotelom, lanovka, ktorá premáva aj teraz, nové trojkolky a horské kolobežky a hlavne turistika robia z Kubínskej celkom príjemnú destináciu aj počas leta. Tu je zoznam aktivít, čo tu môžeš robiť:

 • Vyvez sa sedačkovou lanovkou na Kubínsku hoľu,
 • daj si túru k Puchmajerovej jazierku,
 • dole sa zvez na trojkolke alebo horskej kolobežke,
 • zhraj sa na ľudoopa v Tarzanii za hotelom,
 • zahraj si golf,
 • prejdi na na bicykli po jednej (alebo všetkých) cyklotrasách,
 • daj si pivo v hotelovej reštaurácii.
hotel green kubínska hoľa
Výhľady.
hotel green kubínska hoľa
Golfové ihrisko.
hotel green kubínska hoľa
Preliezky pre deti.
hotel green kubínska hoľa
Do nekonečna a ešte ďalej!

Komu by som odporučil ubytovanie v Hoteli Green na Kubínskej Holi? Na základe ostatných hostí, ktorých som tu stretol počas môjho pobytu, to boli hlavne páriky. Sem-tam sa tu mihla rodina s deťmi, no väčšina hostí boli v páre všetkých vekových kategórií. Ak hľadáš ubytko, ktoré je blízko Kubínskej hole, v Hoteli Green sa ti bude páčiť. Ako som spomínal, k lanovke mi to trvalo presne dve minúty chôdze.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.