Internet na Filipínach ma naučil dvom veciam. Hlavne trpezlivosti a…

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Internet na Filipínach je zlý. Avšak, čo ma prekvapilo je, koľko veľa digitálnych nomádov smeruje každú zimu na Filipíny, aby odtiaľto pracovali a domov sa vrátili, až keď sa oteplí. Veľa ľudí ma na situáciu s internetom upozorňovalo pred cestou, no povedal som si, že to nemôže byť až tak zlé. Veď pomalý internet mám doma na Slovensku niekedy aj ja. 

Internet na Filipínach je kapitola sama o sebe

Záleží však aj na tom, kde si ubytovaný. Prvé, čo som počul od majiteľa hostela na ostrove Malapascua bolo „internet ide pomaly kvôli počasiu“ a prvé tri dni som mu veril. Potom sa vyčasilo a internet stále nešiel. Spočiatku som mu veril, nakoľko sa práve celými Filipínami hnal tajfún, ktorý trval niekoľko dní. Ostrov Malapascua však nezasiahol, ale budiš. Potom som zmenil hostel za hotel s bazénom a internet išiel super (super rozumej tak, že išiel ako keď mne ide na Slovensku pomaly). Čo z toho vyplýva? Nielen počasie ale aj to, koľko zaplatíš za noc ovplyvní rýchlosť internetu. Tu som však tiež registroval časté výpadky, najmä vtedy, keď sa zamračilo :) Naozaj!

internet na filipínach
Internet na Filipínach? Proste celé zle.

ALE! V Cebu city som bol ubytovaný v drahom hoteli s raňajkami za 45 € za noc a internet tu išiel horšie, než v hosteli na Malapascua.

Aké je riešenie a čo robia digitálni nomádi na Filipínach?

Už po pristátí na letisku v Manile ma zaplavila ponuka letáčikov na super rýchly, 4G mobilný internet. A má ho tu naozaj každý. Ako som tak čekoval cez rameno v autobuse ľudí, ako ťukajú do svojich múdrych telefónov, každému tam hore svietila ikonka 4G. Ako je potom možné, že internet na Filipínach ide tak zle, keď ľudia v džungli popri tom, ako venčia svoje prasatá pozerajú YouTube?

internet na filipínach
Pri takomto živote by mi internet teda nechýbal vôbec :)
kam na Filipíny
Deti počas prestávky v škole

Riešenie: Určite si kúp 4G sim kartu s preplatným objemom dát v prípade, že internet na mieste, kde si ubytovaný pôjde proste zle. Internet na Filipínach je nespoľahlivý a ako sa hovorí, mení náladu podľa počasia. Mobilný hotspot to však vyrieši. Na základnú komunikáciu som tu však používal medzinárodnú sim kartu Chat Sim, na ktorú som napísal taktiež recenziu.

Internet na Filipínach ma naučil dvom veciam. Trpezlivosti a tomu, že na internete sa nič nedeje. Naozaj mi nevadilo byť pár dní offline a bol som vtedy oveľa viac produktívnejší, čo sa týka písania článkov.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.