Home Európa Slovensko Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach ma vyzlieklo do naha

Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach ma vyzlieklo do naha

0
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach ma vyzlieklo do naha
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach saunový svet

Kúpalisko Zelená Žaba? Prečo nie, tu je moja recenzia. Leto na Slovensku milujem. Myslím si, že Slovensko má, rovnako ako pre zahraničných turistov, toho čo ponúknuť aj nám, Slovákom a za normálne ceny. Nedávno som strávil celý jeden deň na Kúpalisku Zelená Žaba v Trenčianskych tepliciach, a páčilo sa mi tu tak veľmi, že som sa vyzliekol do naha, haha. 

Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach recenzia

Prečítaj si všetko o Kúpalisku Zelená Žaba, čo sa tu dá robiť, kde najesť a ako to tu funguje. Prečítaj si celý blog o Slovensku s tipmi kam ísť a čo robiť u nás doma.

  • Kde? V Trenčianskych Tepliciach
  • Kedy? Každý deň v týždni, saunový svet od piatka do nedele.
  • Prečo? Lebo ide o kúpalisko uprostred lesa.
  • Za koľko? Základné vstupné sa pohybuje už od 9,50 €. Viac info nižšie v článku.


Kúpalisko, vstupné a akcie

Samotné kúpalisko je veľmi pekne zrekonštruované a vyzerá moderne, čo zhodnotili aj moji čitatelia na Instagrame. Páčilo sa mi, koľko veľa lehátok tu je a aj keď som prišiel až o pol jedenástej, v sobotu ráno. Miesto som si našiel. Kúpalisko Zelená Žaba je uprostred lesa, čo je pre človeka z Bratislavy naozaj cítiť. Ten čerstvý vzduch a vôňa stromov je naozaj „cítiteľná“. Myslím si, že som tu za celý jeden deň omladol o asi dva roky, haha.

Celodenný vstup na veľké kúpalisko stojí 9,50 €, pre deti 6,50 €. Môžeš si tiež kúpiť vstupenku na tri hodiny, ktorá stojí menej. Tiež sa mi páči možnosť zakúpenia rodinnej vstupenky, napr. 2+1 za 23 € na celý deň, alebo 15 € na tri hodinky. Navyše, lístky sa dajú kúpiť aj cez internet, čo môže prísť vhod najmä v sobotu ráno, keď tu je viac ľudí. Ak máš rezidenčnú alebo Teplickú kartu, vstupné je ešte nižšie. To sa bude potom ľahko písať recenzia, haha.

Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach
Hlavný bazén má 33 metrov.
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach
Pohľad z reštaurácie.
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach
Vydržíš tu celý deň?

Reštaurácia na Kúpalisku Zelená Žaba

Keďže si môžeš na kúpalisko kúpiť iba jednorazový vstup, nedá sa odbehnúť niekam do reštiky. To ale nevadí, keďže v areáli je reštaurácia aj bufet a dá sa platiť kartou. Kým bufet ponúka takú tú klasiku, ako je čapované pivo, zmrzliny, nanuky či langoše, reštaurácia, ktorá je o poschodie vyššie, má toho v ponuke oveľa viac. Potešilo ma denné obedové menu, či a la carte menu. Reštauráciu môžeš po 17:00 navštíviť aj v prípade, že nemáš kúpený lístok na kupko.

Určite odporúčam vyskúšať nutelové palacinky a Mojito, ktoré tu vedia spraviť naozaj dobre. Taktiež halloumi s syr a limonády. Zastav sa tu počas večere. Jesť a pozorovať západ slnka do lesa s týmto výhľadom, naozaj stojí za to. Navyše, majú tu úplne prijateľné ceny.

Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach reštaurácia
Tie palacinky!
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach reštaurácia
Mňam!
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach reštaurácia
Halloumi syr.

VIP vstup recenzia

Hore nad veľkým bazénom je VIP zóna, kde je limitovaný počet miest. Znamená to, že som sa tam s nikým netlačil a každý mal garantované lehátko s osuškou. Vo VIP zóne som našiel bazén, vírivku a je tu tiež butler servis, t.j., obsluha. Páčilo sa mi, ako butler dohliadal na môj pitný režim a neustále mi nosil džbán mätovej vody s citrónom. Najviac sa mi páčil bar, kde bolo nonstop čerstvé letné ovocie, ako melóny, ananás či hrozno, káva a prosseco. Nevedel som, čo si mám dať, skôr, haha. S VIP lístkom máš tiež neobmedzený vstup do všetkých častí kúpaliska, čiže ak si chceš zaplávať, môžeš zbehnúť dole a potom sa vrátiť.

Každá časť má niečo do seba. V dolnom bazéne pre verejnosť je viacero atrakcií, ako gejzír z bazéna, vodný vír a podobne, a hore je to viac o oddychu s menším počtom detí. Veľkou výhodou VIP zóny je, že som mal k tomu celému navyše výhľad na hory a údolie Trenčianskych Teplíc. Z vírivky som so tento pohľad poriadne užil. Celodenný vstup do VIP zóny stojí 50 €.

Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach vip zóna
Napravo VIP zóna.

TIP: Vyskúšaj Gold Pass, s ktorým máš jednorazový vstup do celej VIP zóny a saunového sveta. Tiež bezplatné parkovanie a 20% zľavu v miestnej reštaurácii a tiež na masáže. Súčasťou je aj vlastná šatňa s uterákom, butler servis, ovocie a prosseco.

Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach vip zóna
VIP zóna.
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach vip zóna
Čerstvé ovocie.
Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach
Vírivka s výhľadom na les.

Saunový svet na Kúpalisku Zelená Žaba

Musím povedať, že toto je najkrajší saunový svet, aký som kedy videl na Slovensku. Páčilo sa mi na ňom najmä to, že je umiestnený priamo v lese. Z tejto vírivky nižšie vidno medzi okolité stromy, čo je ohromný relax. Nachádzajú sa tu štyri sauny (fínska, parná, bylinková a infra). Osobne sa mi najviac páčila parná sauna (tie mám veľmi rád). Táto je naozaj výkonná a keď sa celá naplní parou, nevidno si koniec ruky. Fakt mega!

Pozor, saunový svet je otvorený iba od piatka do nedele, od 16:00 do 22:00. Od septembra do júna však denne. V prípade zlého počasia majú otvorené aj mimo rozvrhu. Aktuálne info nájdeš na ich Facebooku.

Večerné saunovanie je ohromný zážitok, keď sa vonku trochu ochladí. Jednotlivé sauny pekne svetielkujú a tá atmosféra sa naozaj nedá opísať slovami. Vstupné do saunového sveta pre dospelého stojí 13 € na dve hodiny a 20 minút. Aj vďaka tomuto saunovému svetu majú tak dobré recenzie.

Kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach saunový svet
Uprostred lesa.
sauny zelena zaba
Rôzne sauny.

Zelená Žaba pre deti

Okrem detského bazéna je tu pre deti počas celých letných prázdnin pripravený animačný program, od 10 rána do 17 poobede. Ten ale nie je iba pre deti, animátori tu zabávavú aj dospelých tancovaním vo vode a podobne. Je tu tiež veľký nafukovací hrad v tvare zelenej žaby, bowling, stolný tenis a multifunkčné ihrisko. Deti majú vlastný plytký bazén a svoju zónu, kde sa môžu hrať. Tiež som si vyskúšal stroje na cvičenie, ktoré sú roztrúsené po areáli.

Kúpalisko Zelená Žaba ma veľmi prekvapilo hneď z týchto piatich dôvodov:

  1. Vyzerá naozaj veľmi moderne a čisto. Moja klasická predstava o kúpaliskách (zažltnutá guma, pleseň na kachličkách), je, chvalabohu, zažehnaná.
  2. Kúpalisko je vybudované uprostred lesa, čo je naozaj cítiť. Stačí sa hlboko nadýchnuť.
  3. Možnosti stravovania tú tu celkom široké. Klasický bufet s pivami a zrmzlinou, no tiež kvalitná reštaurácia s dobrým jedlom o poschodie nižšie.
  4. Ten saunový svet naozaj musím komentovať? OMG. Odporúčam všetkými desiatimi.

Kúpalisko Zelená Žaba a ubytovanie

Súčasťou areálu, žiaľ, nie je ubytovanie. Avšak, Trenčianske Teplice a blízky Trenčím ponúkajú toho viac, než dosť. Ja som bol ubytovaný vo Vila Ivana, ktorá je peši od kúpaliska asi jednu minútu. No tiež môžeš skúsiť známy historický hotel Elizabeth v Trenčíne.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.