Stojí letiskový salónik v Bratislave za 25 €? (Recenzia)

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Aj keď som sa do letiskového salónika v Bratislave dostal ako slepé kura k zrnu a to vďaka kamarátovi, čo mi dal voľné lístky, konečne som mohol tento salónik otestovať z pohľadu pasažiera. Letiskové salóniky nevyužívam na cestách vôbec, avšak, musím povedať, že bratislavský má príjemne prekvapil. Nový terminál na letisku v Bratislave je sám o sebe pekný a moderný, no aj salónik má niečo do seba. Ja som tu príjemne strávil čas pred odletom do Atén a vyskúšal (skoro) všetko, čo bolo v ponuke. Ako salónik vyzerá a oplatí sa zaplatiť 25 eur za dve hodiny?

Letiskový salónik v Bratislave je vkusný a priestranný

Musím povedať, že som sa tu cítil veľmi príjemne. Nachádza sa tu niekoľko pohodlných sedačiek so stolíkmi, ktoré sú naozaj vynikajúce. Oveľa príjemnejšie na sedenie, než tie, ktoré sú v priestoroch terminálu. Avšak, musím povedať, že ani tie „vonku“ nie sú až tak zlé. Celý salónik je zariadený v teplých odtieňoch hnedej farby a hneď ako som sem vstúpil, ako prvé mi napadlo „Nieže zmeškám let!“. Ľahko sa tu človek zabudne, keď tak pozerá, čo všetko ukrýva sklenená vitrína či bar s alkoholom v ktorom si nalievate sami. Celé nové bratislavské letisko je veľmi príjemne zariadené, moderné a reprezentatívne. Tak to má byť. Salónik je toho ďalším príkladom.

alkohol-bratislava
Nalejte si sami 🙂 škoda, že takéto služby neviem oceniť, haha
letisko-salonik-bratislava
Káva či čaj?
letisko-ba
Tieto jogurty veľmi potešili moju maminu
kolac
A tieto koláče zas potešili mňa, no moje fitko nie 🙂
bussiness-longue-bratislava
Oriešky, čipsy…chýba mi tu pečivo, šunka či dáke studené šaláty

Pred vstupom do salónika sa musíte prihlásiť na recepcii, ktorá je hneď za dverami. Keď som tam prišiel, nikto tu nesedel 😀 akonáhle však personál počul šuchot, prišla usmiata pracovníčka v peknom obleku a privítala nás v salóniku. Ochotne taktiež pomohla pánovi, ktorý nevedel ovládať kávovar.

Čo sa mi páčilo na letiskovom salóniku v Bratislave?

  • príjemné a pohodlné sedačky. Lepšie, než tie vonku
  • široká ponuka zákuskov v chladničke, ktoré aj dobre chutia
  • prístup na internet z verejného počítača
  • chutné presso
  • široká ponuka alkoholu (aj keď nepijem, ostatných určite poteší)
  • čerstvé ovocie, mňam!
  • príjemný personál ochotný pomôcť

Čo sa mi nepáčilo na letiskovom salóniku v Bratislave?

Salónik je veľmi nenápadne označený a do poslednej chvíle som si nebol istý, či nejdem niekam, kam by som nemal. Do momentu, kým sa neotvorili matné sklenené dvere som si myslel, že som zle 🙂 Zo salónika nie je výhľad na pristávaciu dráhu a chýbalo mi občerstvenie ako šaláty či rôzne studené pokrmy. V chladničke sú bagety. Čipsy nie sú zrovna moje najobľúbenejšie jedlo. Niektorí mali problém s ovládaním kávovaru, s čím však ochotne poradil milý personál.

salonik-bratislava
Priestory letiskového salónika s výhľadom na odletovú halu
obcerstvenie-salonik
Čerstvé ovocie!
salonik-na-letisku
Potrebujete počítač? Pripojte sa!
napoje-letisko
Nápoje, minerálky aj alkohol. Vyberie si každý
milan-bardun
🙂

Môj celkový pocit z letiskového salónika v Bratislave je na výbornú! Aj keď alkohol veľmi nepijem a zásadne nie pred tým ako cestujem (raz som bol opitý v lietadle z Las Vegas do LA a už to nechcem nikdy zažiť). Letiskový salónik v Bratislave sa mi páčil a páči sa mi, že naše letisko reprezentuje krajinu a turisti, ktorí ním prejdú z neho určite majú dobrý pocit. Tí, ktorí sa rozhodnete využiť letiskový salónik, sklamaní nebudete, no nečakajte švédske stoly.

Oplatí sa zaplatiť 25 eur za vstup, kým čakáte na lietadlo? Záleží. Ja nie som cieľová kategória, pre ktorú je salónik určený. Stretol som tu mužov v oblekoch a verím, že všetci, ktorí cestujú na biznis cesty salónik využívajú. Ak by však letisko doplnilo studené občerstvenie na úkor bagiet, určite by som som nad tým rozmýšľal.

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

2 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.