Otestoval som: Výhody a nevýhody medzinárodnej sim karty ChatSim

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Medzinárodná sim karta ChatSim: Od kedy som na cestách, spojenie s domovom je zrejme to najdôležitejšie, čo mám. Predstava hľadania WiFi len pre to, aby som mohol napísať mame na fejsbúku, že som v poriadku sa mi nepáčila a preto som si zadovážil medzinárodnú sim kartu ChatSim.

Na obale, ktorý mi prišiel poštou z Čiech je napísané „Písanie a posielanie emoji z celého sveta“. Hm, to znie super, pomyslel som si. Do akej miery je to však pravda? ChatSim používam už tretí mesiac pravidelne každý deň. Našiel som pár múch, ktoré by som vylepšil, no v zásade funguje tak, ako má.

Čo je medzinárodná sim karta ChatSim?

medzinárodná sim karta chatsim
WhatsApp funguje najlepšie

ChatSim je medzinárodná sim karta, ktorá sľubuje neobmedzené písanie a posielanie emoji z takmer celého sveta za jednorazový, ročný poplatok. V praxi to vyzerá tak, že zaplatíš ročný poplatoka môžeš si písať od nevidím do nevidím na najznámejších aplikáciách ako je Facebook messenger, WhatsApp, Telegram a iné, ktoré nepoužívam. Trik spočíva v tom, že ide len o písanie, emoji a žiadne dáta (pokiaľ si nezaplatíš extra balíček). Čo je super, no v prípade Facebook messengra to má háčik. Prečítaj si aký.


TIP: Pozri si, aké ChatSim balíčky a koľko presne stojí


Výhody medzinárodnej sim karty ChatSim

  • nech som skoro kdekoľvek, som v spojení
  • sim karta funguje takmer po celom svete, raz zaplatíš ročný poplatok a ideš
  • takmer žiadne nastavovanie, zasunieš a ideš (veď to poznáme), jediné, čo musíš
  • nastaviť je APN na „chatsim“, čo zaberie asi dve sekundy a je k tomu návod v balení
  • simka sa automaticky pripojí na miestnu sieť a môžeš posielať správy cez vybrané appky
  • mňa pripojilo na 3G aj v havajskej, no aj vo filipínskej džungli

Nevýhody medzinárodnej sim karty ChatSim

  • nedostávam notifikácie, keď si chcem prečítať správy, vždy musím aplikáciu otvoriť
  • používanie Facebook messenger je trochu problematické. Problém je v tom, že v tejto aplikácii sa nedá nastaviť, aby sa fotografie, ktoré ti niekto pošle automaticky nezačali načítavať. Čo je problém pre ChatSim. Často sa mi stáva, že mi kamoš pošle fotku, ktorá sa hneď snaží naloudovať – čo ChatSim chápe ako nepovolené používanie extra dát mimo písania a na pár minút sa zablokuje a odpojí ma. Problém vyriešil kreditový balíček.

Ostatné aplikácie sú v pohode, presne tak ako majú.

S ChatSim som veľmi spokojný, no pri používaní Facebook messenger si musím dávať pozor. Už som ale upozornil moje kontakty, nech mi neposielajú žiadne obrázky a hlasové správy. Opäť uvažujem nad zakúpením kreditového balíčku, aby som mohol posielať fotografie a videá a rovako ich bez obmedzení aj prijímať.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.