Moje 3 najlepšie pláže na Maldivách a nebezpečné príbehy, ktoré som na nich zažil

103,217FansLike
186,749FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Najlepšie pláže na Maldivách: Na Maldivách som navštívil viacero pláži, ktoré boli naozaj veľmi nádherné. Nikdy som nebol na plážové dovolenky a vylihovanie, no tu mi to popravde veľmi nevadilo. Tak tyrkysovú vodu a toľko farebných rybyčiek som popravde nevidel ešte nikde. Korálové útesy, raje, morské korytnačky a (vraj) bylinožravé žraloky zamestnávali moju pozornosť celé dni. Šnorchloval som sa celé dni a nakoľko je voda neuveriteľne priezračná, dokonca som objavil na dne vrak malej rybárskej lode. Bol však tak hlboko, že som sa k nemu nedokázal potopiť. Ku každej pláži sa mi viaže aj nebezpečný príbeh, no som rád, že mám viac šťastia ako rozumu.

Najlepšie pláže na Maldivách

  • Pláž na ostrove Diifushi: Agresívna raja a vrak rybárskej lode

Diifushi je moja srdcovka, čo som spomenul už vo viacerých blogoch o Maldivách v minulosti. Pláž na tomto ostrove je najkrajšia pláž, ktorú som vo svete navštívil a nikdy na ňu nezabudnem. Ten biely piesok, tyrkysová voda a modrá obloha sa mi v pamäti zaryli ako najkrajšie miesto, kde som bol. Aj napriek tomu, že bol júl a počasie na Maldivách malo byť údajne upršané. Nebolo. Na tejto pláži sme boli sami dvaja, keďže júl je mesiac mimo sezóny a práve tu oslavovali Ramadán. Moja nepripravenosť ma donútila hladovať spolu s miestnymi obyvateľmi, nakoľko Ramadán na Maldivách oslavujú veľmi stritkne. Avšak, aj na cestovanie počas Ramadánu sa dá ľahko pripraviť.

Môj príbeh z pláže Diifushi: Tak som bol ohromený čistotou vody, že som si vôbec nevšimol raju, ktorá si pokojne odpočívala na dne mora. Voda tu bola hlboká zhruba dva a pol metra a ja som naháňal malé farebné rybičky, ktoré sa tu motali medzi korálmi a skalami. Svojimi pohybmi som však vyplašil raju, ktorá sa ma zľakla, zvírila piesok a zmizla niekam v diaľke.Táto pláž určite na zozname pre najlepšie pláže na Maldivách nesmie chýbať.

Na pár sekúnd som nevidel nič, len rozvírený piesok všade okolo mňa a plutvy veľkej raje, ktorá sa ma snažila zastrašiť. Tak som sa zľakol, že som z vody rýchlo vyšiel a ukľudňoval sa asi hodinu, haha. Neskôr ma však zamestnal malý vrak rybárskej lode, v ktorom sa hýrilo množstvo rýb a ja som ich sledoval ako na kanále Discovery. Najlepšie pláže na Maldivách moje očakávania naplno prekonali.

Ostrovy na Maldivách
Raj na zemi som objavil na ostrove Diifushi
najlepšie pláže na Maldivách
ostrov Diifushi

Pláž na ostrove Maafushi: Žraloky a krvavá noha rozbitá o útes v mori

Tu som skoro prišiel o život. Naozaj. Ostrov Maafushi je obľúbeným miestom turistov, jednak pre svoju bikiny pláž na Maldivách a aj kvôli blízkosti obľúbených miest na potápanie a šnorchlovanie v mori. Pláž na Maafushi je pekná, sú tu lehátka, je pekne upravená a piesok je veľmi príjemný na dotyk. Taktiež je tu voda plytká ešte ďaleko od brehu a plná pekných, farebných rybičiek. Nabudúce si však vezmem šľapky, nakoľko bolo v mori veľa kameňov a ostrých vecí. Nachádza sa tu aj známa palma z Maldív, ktorá je už však minulosťou. Prečítaj si prečo.

Môj príbeh z pláže na Maafushi: Keďže je tu veľmi veľa možností na zábavu vo vode, na jeden celý deň som sa vybral na výlet na more s pracovníkom, ktorý ma na motorovom člne doviezol na všetky miesta, ktoré som videl. Prvou zastávkou boli morské korytnačky, ktoré tu voľne žijú v mori. Boli naozaj nádherné a nebáli sa ma. Mám s nimi veľa pekných fotiek. Druhou zastávkou bol takzvaný „banana reef“ čo je útes, kde morský život doslova kypí. Cítil som sa ako v morskom akváriu mojej susedy. Treťou zastávkou bolo potápanie s vraj bylinožravými žralokmi.

Beachwood hotel Maafushi Maldives

najlepšie pláže na Maldivách
Palma, ktorá je už žiaľ minulosťou

Keďže tento deň pofukovalo a bolo trochu zamračené, vlny boli celkom vysoké. Háčik je v tom, že žraloky žijú ďalej od ostrovov, preto sme tam išli celkom dlho. Vlny boli veľmi silné a mohi spolu-potápači sa mi strácali tak rýchlo, ako ich prúd bral preč. Nakoľko sme boli všetci šikovní plavci, žraloky sme naháňali kade tade až do momentu, keď prišla veľká vlna. Pred tým, než nás prevrátila všetkých som sa vynoril z vody, lebo som si chcel vyliať vodu z potápačkých okuliarov. Hneď, ako som si ich dal dole na mňa od chrbta prišla asi pät metrová vlna. Čo sa dialo nasledujúcich pár sekúnd si nepamätám – videl som len bielu, spenenú vodu a cítil sa ako trieska vo vode. Nevedel som, kam ma vlna berie a čo sa deje.

Keď som sa vynoril nad vodu, videl som, že som zastavil len pár metrov od skalného útesu, o ktorý sa vlna zlomila. Nevidel som nikoho, no po čase sa začali všetci vynárať z vody a kontrolovať, či žijú. Bolo zamračené a fúkalo. Ja som mal len odretú nohu od útesu, no hlavýn potápač mal rozbitú nohu, z ktorej tiekol prúd krvi. Spoločne sme našli loď, ku ktorej sme sa krvácajúc preplavili a dúfali, že žraloci pod nami sú naozaj bylinožravé.

zralok
Žralok nebol paradoxne to, čo ma skoro zabilo v ten deň

Pláž na ostrove Vilingili a práca priamo a doslova z pláže

Na ostrove Vilingili je pláž, ktorá sa nachádza len pár minút plavby loďou z Malé, čo je hlavné mesto Maldív. Táto pláž je naozaj fenomenálna a aj keď je zvyšok ostrova úplne oničom a je tu veľa bordelu a smetí, tu zrejme more všetky smeti odplavilo preč, lol. Táto pláž je veľmi dostupná, nakoľko sem cesta z hlavného mesta Maldív, z Malé trvá len pár minút. Nachádza sa hneď vedľa prístavu na Vilingili, no malý prístav pre palmy nevidno. Pláž je piesková a čistá. Najlepšie pláže na Maldivách sa teda nezaobídu bez Vilingili.

Môj príbeh z pláže na Villingili: Z tejto pláže našťastie nemám nebezpečný príbeh, maximálne tak pre môj počítač. Keďže bol môj odlet do Abu Dhabi naplánovaný až na neskoro večer, mal som celý deň, ktorý som nevedel, ako využiť. Spomenul som si na túto pláž a rozhodol sa tu stráviť celý deň spolu s mojim kufrom a nádherným výhľadom. Pláž bola v tom čase úplne prázdna, tak som si tu rozložil svoje veci, notebook a písal články. Cítil som sa veľmi zrelaxovane a toto prostredie na mňa pôsobilo veľmi kreatívne. Avšak, zistil som, že práca z pláže nie je až taká úžasná, ako vyzerá na fotkách. Piesok, teplo a vietor nie sú dobrí kolegovia. Bolesť chrbta zo zlého sedenia pri notebooku tiež nehrá do karát a samotný piesok môže počítač ľahko pokaziť. Mne to však prišlo ako ideálny spôsob, ako stráviť posledný deň na Maldivách.

najlepšie pláže na Maldivách
Villingili pláž je pre turistov neznáma a o to krajšia

Milan Bardún, svet a najlepšie pláže na Maldivách k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.