Tie Najlepšie Pláže San Francisca

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Kalifornia. Keď počujete slovo Kalifornia, pravdepodobne si predstavíte dlhé piesočnaté pláže s palmami a jasnou oblohou. Mestá ako Los Angeles, San Diego či San Francisco sa rozprestierajú priamo na pobreží, no San Francisco je jedno z tých, kde plávanie v Pacifickom oceáne nieje odporúčané. Ľudia sem cestujú za rekreáciou, no nie v plavkách. Aj napriek tomu má však San Francisco pár pláží, kde ľudia trávia svoje víkendy a stretávajú sa s kamarátmi, ale čo ponúkajú tieto miesta, keď more tu hlavným lákadlom nieje?

Prvú vec ktorú by ste mali vedieť je počasie v San Franciscu. Je odlišné od počasia v iných častiach Kalifornie. Zväčša tu fúka, je tu vlhko a zima, aj počas letných mesiacov. Zvyčajne z rána až do obeda nad San Francisco sadá hmla, čo napríklad veľmi neteší návštevníkov Golden Gate mosta. Počas tejto hmly je most úplne skrytý v oblakoch a nieje ho vidno.

Prečo je počasie v San Franciscu odlišné než v ostatných častiach Kalifornie? San Francisco je obklopené oceánom zo západnej strany, a Sanfranciským zálivom zo severovýchodu, čo spôsobuje, že počasie je veterné a vlhké. Priemerná teplota  auguste nepresahuje 20 stupňov Celzia, čo nieje dobré na žiaden druh rekreácie spojený s vodou. Hotely tu vonkajšie bazény nemajú  ak vám nevadí studené počasie počas plávania. vlny Pacifiku vás môžu ľahko odniesť do oceánu. Tieto vlny sú vysoké, silné a studené. Keď vás raz vtiahnu, je veľmi ťažké vyplávať z nich. Príkladom tejto sily je väzenie Alcatraz, kde sa mnoho väzňov utopilo práve pri pokuse preplávať z ostrova do mesta. Všetci sa utopili v studených prúdoch Pacifiku za ich cestou na slobodu. Je takmer nemožné ujsť z Alcatrazu, keďže tieto prúdy a vlny vás ľahko vynesú na otvorené more. Pláže San Francisca žiaľ na kúpanie nie sú.

Aj napriek tomu, pláže v San Franciscu sú, a sú plné ľudí, keďže po obede sa zvyčajne pekne vyčasí. Hlavnou aktivitou tu však plávanie nieje, aj keď to mnohí skúšajú. Aj ja som skúsil, no voda je nepohodlne studená.

#1 BAKER BEACH

Baker beach je pravdepodobne najobľúbenejšia pláž v meste. Je verejná a nachádza sa na polostrove San Francisca a je dlhá len 800 metrov. Začína priamo pod Golden Gate mostom a táto časť je obľúbená najmä u nudistov. Na vrchu útesu, priamo za plážou sa nachádza „Battery Chamberlin“ čo je časť vojenskej základne z roku 1904. Táto základňa je stále, no neodporúčam vám sa k nej približovať. Vyzerá pomerne nebezpečne a nebol by som prekvapený, ak by ste tam našli feťákov či bezdomovcov.

Baker beach je populárna medzi domácimi, môžu sem prísť a užívať si poobedajšie slnko. Počasie tu však nebude typické plážové, no ľuďom to nevadí. Severná časť pláže, tá pod mostom sa nazýva aj Marshall’s beach a je to perfektné miesto na robenie fotiek s Golden Gate mostom. Ak vám nevadia nudisti, môžete tu spraviť nádherné fotografie. Ako sa tak budete prechádzať touto plážou, stretnete mnoho bežcov, teenagerov hrajúcich Frisbee,  rodiny s deťmi či veľa rybárov. Plávanie tu nieje odporúčané, nakoľko v roku 1959 tu bol závažne bielym žralokom napadnutý 18 ročný mladík, Albert Kogler. Toto bol však jediný oficiálny záznam o útoku žraloka.

#2 MARSHAL’S BEACH

Marshall’s beach je vlastne severná časť Baker beach, vyhradená nudistom. Na mape San Francisca je znázornená ako verejný park, čo je vlastne pravda. Priamo za plážou je vysoký útes s niekoľkými chodníkmi a množstvom schodov, po ktorých sa ľahko chodí. Ja som sa tu prechádzal v žabkách 🙂 nakoľko povrch chodníkov je piesok. Ako tak tu stúpate alebo klesáte na schodoch a šikminách, naskytnú sa vám nádherné pohľady na Pacifik, pýtajúce si panoramatické fotografie. Marshall’s beach je dostupná z Baker beach alebo chodníkom z vrchu útesu.

#3 OCEAN BEACH

Táto pláž sa nachádza na západnej strane San Francisca, a je prístupná z Golden Gate parku, či západnej strany mesta, nakoľko sa ťahá pozdĺž celého pobrežia. Je veľmi jednoducho prístupná, nakoľko je aj v blízkosti „Great Highway“ a je súčasťou Národného Rekreačného Priestoru Golden Gate. Táto pláž je navštevovaná najmä surfistami, nakoľko sa sem hrnú veľké vlny z Pacifiku. Vlny sú tu dokonca vyššie než na Baker beach a práve preto tu mnoho surfistov umrelo. V roku 1998 tu zahynulo až 7 ľudí a posledná nehoda bola zaznamenaná v roku 2006.

#4 AQUATIC BEACH

Aquatic beach sa nachádza v urbánnom priestore, hneď pri prístavoch. Je súčasťou Aquatic parku. Táto pláž nieje až taká studená, nakoľko leží v čiastočnom závetrí a slnko sa tu opiera počas celého dňa, mimo rán. Táto pláž je najhoršia z uvedených! Je veľmi ľahko dostupná z mesta, aj peši, akže sem prichádza mnoho ľudí. Táto pláž je piesočnatá s množstvom odpadkov a výhľadom na prístavy. Bolo to tu pre mňa jedným veľkým sklamaním a neviem si tu predstaviť stráviť celý deň. Táto pláž je preplnená ľuďmi, ktorí sa tu len prechádzajú na ceste smerom k prístavom.

San Francisco nieje miesto, kam cestujete za plážami. Pláže sú okolo mesta, no najmä pre domácich, ktorí tu trávia víkendy a voľné dni. Najnajvšetvovanejšia je Marhalls beach pre pohľady na Golden Gate most a Aquatic beach pre ľahkú dostupnosť. Ak ste už videli všetko v meste, stráviť pol dňa na niektorej z uvedených pláži nemusí byť až tak zlý nápad, no San Francisco nieje plážové mesto.

Milan Bardun 2014 – pretože cesta je cieľ

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.