Návšteva Madridu: Moje prvé dojmy, na ktoré som nemal dávať
3.2 (80%) 1 vote

Návšteva Madridu: Toto sú moje prvé dojmy z Madridu. Aj keď som sem cestoval len kvôli tomu, že sa mi podarilo kúpiť letenky na Kubu za 175 € s odletom z Madridu, neľutoval som. Madrid som si zamiloval (podobne ako každú inú destináciu, hehe) a tiež by som si vedel predstaviť tu žiť. Síce som v Madride strávil len 24 hodín, táto metropola Španielska vo mne vyvolala nespočetné množstvo dojmov o ktoré sa s vami musím podeliť. Boli tieto pocity pravdivé a oplatí sa spoliehať na prvý dojem? Návšteva Madridu bola jedným veľkým prekvapením.

Návšteva Madridu
Objednajte si liter Sangríe a sledujte, ako plynie život v Madride

Návšteva Madridu

  • Je v Madride draho? Myslel som si, že áno

Po pristátí na letisku v Madride na linke z Budapešti, kde let trval tri hodiny (povedali by ste, že Madrid je tak ďaleko?) som bol mierne prekvapený. Nemali predsa Španieli len nedávno dáku tú ekonomickú krízu? V Madride je draho. Aspoň to som si myslel hneď, keď som a snažil opustiť letisko a ísť sa ubytovať do hotela. Jednosmerný lístok na metro z letiska do centra Madridu stál viac ako 5 €, čo sa mi zdalo hrozne veľa. Ani už neviem prečo, no n základe tohoto som si myslel, že v Madride je draho. Je drahá návšteva Madridu? Hm…

Je to pravda? Našťastie nie. Práve naopak, zvyšok môjho cestovania po Madride som bol milo prekvapený a na drahý lístok z letiska som rýchlo zabudol. V Madride sa mi ceny zdali veľmi prijateľné a úplne rovnaké, ako v Bratislave. Za presso s mliekom v centre mesta som zaplatil okolo dvoch eur, liter sangrie tiež nestál veľa a ani populárna Španielska šunka ‚Jamón‘  nestála veľa.

Návšteva Madridu
Výklady plné mlsiek nenechajú nikoho chladného
auta-madrid
Centrum Madridu mi v niečom pripomína Jakartu
  • Obyvatelia Madridu nevyzerajú ako klasickí Španieli

Toto som si myslel už dávno pred tým, než som prišiel do Madridu. Môj spolužiak v Estónsku, španiel menom Marco bol z Madridu. Ako vyzeral? Bol malý, tučný a mal blond vlasy. Vždy som si Španielov predstavoval ako vysokých, chudých mužov s čiernymi bradami. Koniec koncov, všetkých Španielov, ktorých poznám tak aj vyzerajú. Až na Marca, ktorý je z Madridu.

Je to pravda? Nie. Marco má asi dáke nemecké korene. V Madride žije tak veľa ľudí, že je úplne nezmyselné generalizovať a dávať všetkých do jedného vreca. Návšteva Madridu vám zmení pohľad na Španielov :)

  • Býčie zápasy v Madride budú určite na každom kroku

Keď som sa pozrel z okna, hneď pred mojim hotelom v centre Madridu stála obrovská aréna pre býčie zápasy. Tento nehumánny, no preslávený španielsky šport (ak sa to dá nazvať športom) je v Madride veľmi populárny. Aspoň som si to myslel. Bola to pravda? Aj áno. Keď som sa tak prechádzal centrom Madridu, mnohé reštaurácie mali na svojich oknách a dverách symbol býka a nielen to, býkov tu vidno na každom rohu. Samozrejme nie živých, no sú namaľovaní takmer všade a na všetkom.

madrid-navsteva
Centrum Madridu
park-madrid
Madrid má veľa krásnych parkov
  • Nočný život v Madride musí byť geniálny a divoký

Vždy som si to myslel a aj napriek tomu, že som nemal možnosť ho vyskúšať kvôli rannému odletu do Havany, verím, že Madrid v noci naozaj žije. Už počas dňa boli podniky veľmi plné a ulice prskali vo švíkoch. Množstvo turistov, miestnych, mladých či starých, ulice Madridu pôsobili na mňa naozaj famózne. Častokrát sa mi stalo, že som si nemal kde v podniku sadnúť, na koľko boli takmer všetky preplnené. To je super! Návšteva Madridu aká má byť!

Ďalej sa mi veľmi páčilo, že 99 % podnikov bolo nefajčiarskych. Pre mňa ako zarytého odporca fajčenia to bola výborná správa. Jednak niesom obmedzovaný a môžem ísť do každého podniku, ktorý sa mi páči (nakoľko zafajčené podniky ignorujem) a na druhej strane, keď sú všetci fajčiari v uliciach, vyzerá to nenormálne dobre a živo.

Madrid sa mi neskutočne páčil. Je tu lacno, krásne a živo. Je to mesto, v ktorom si každý príde na svoje, či už máte 18 alebo 58 rokov. Kultúra, parky, dobré jedlo a Sangría, to všetko v Madride a vaša peňaženka, tak ako moja tu nebude plakať. Určite sa do Madridu ešte vrátim a na dlhšie ako na 24 hodín. Ale Havana je Havana. Prečítajte si o tom, ako som našiel lacné letenky na Kubu :)

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.