Nový interiér Ryanair dáva dojem luxusnej aerolinky (fotoreportáž)

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Nový interiér Ryanair ma popravde veľmi milo potešil. S touto leteckou spoločnosťou som letel niekoľko desiatok krát, a aj keď mi to popravde veľmi nevadilo, ten žlto modrý interiér mi bil do očí. Najmä počas večerných letov, keď svietili neónové svetlá a cítil som sa ako niekde v pivnici. Avšak, Ryanair svoj interiér nedávno inovoval a ja som mal šťastie letieť v jednom z prerobených lietadiel. Na trase Bratislava – Brusel som mohol teda okukovať pekne zladené farmy, príjemné osvetlenie a oveľa viac miesta na moje nohy. Toto je moja fotoreportáž.

Nový interiér Ryanair pôsobí veľmi príjemne


V tomto článku sa dočítaš:

  • ako na mňa pôsobil nový interiér v Ryanair
  • čo pridali a čo dali preč
  • aké farby zvolili a či ich dobre zladili
  • a ako vyzerá toaleta v Ryanair

nový interiér ryanair
Pohľad na kabínu lietadla s novými sedadlami.
nový interiér ryanair
Sedadlá sú užšie a vyzerajú modernejšie.
nový interiér ryanair
Oranžová do očí až tak nebije, ako žltá.

Čo som si všimol ako prvé bolo to, že nie len farby, ale aj sedadlá v lietadle dostali nový dizajn. Sú tenšie a z modrej sa stala tmavo-modrá a z hnusnej žltej príjemná oranžovo-žltá. Tieto farby spolu ladia veľmi pekne a nebijú mi tak do očí. Čo ale k sedadlám ešte poviem je, že sú užšie a tým pádom mám viac miesta na kolená. Meriam skoro 180 centimetrov a v sedadlách Ryanair mi vždy bolo tesno. Avšak, tieto nové sú tenšie a miesta som v nich mal viac.


TIP: Pozri si rozmery príručnej batožiny všetkých známych leteckých spoločností vo svete.


Toalety v Ryanair pôsobia útulne

Najmä počas letov, ktoré trvajú viac ako dve hodiny sa rád chodím skrývať na toaletu, kde si robím selfíčka s záchodovou misou v zrkadle. Proste ako klasické decko nášho storočia. Čo ma však ale potešilo je, že Ryanair nevynovil len interiér kabíny lietadla, ale aj toalety. V nich svieti temné tmavomodré svetlo, ktoré sa zmení na príjemné oranžové, keď si rozsvietim. Gombík na spláchnutie je taktiež podsvietený a nájde ho každý, kto potrebuje spláchnuť. Možno to znie ako hovadina, no neraz som nevedel, ako mám spláchnuť v lietadle, lebo som nevedel nájsť správne tlačidlo. Nikdy som nevedel, ktoré zhodí lietadlo na zem, a ktoré spláchne toaletu.

nový interiér ryanair
Modré podsvietenie pôsobí na mňa veľmi moderne.
nový interiér ryanair
Detail podsvietenia.
nový interiér ryanair
Žlté úložné priestory na batožinu sú biele so žltým pásom.
nový interiér ryanair
Vetranie.

Nový interiér Ryanair je príjemne podsvietený s LEDkami

Tuto trošku Ryanair opakuje po nových Boeingoch 787, ktoré sú čo sa týka osvetlenia dokonalé. Ako som spomínal skôr v článku, hnusné, žlté svetlo ako z pivnice je minulosť. Počas nastupovania, vzletu a pristávania v lietadle svieti príjemné, svetlomodré svetlo, ktoré vyzerá na bielom plaste celkom slušne. Počas letu je svetlo klasické, no nie tak do očí bijúce ako pred tým. Okná v lietadlách tú taktiež väčšie.

nový interiér ryanair
Sefie na záchode musí byť.
nový interiér ryanair
Tak čau Bratiska.
nový interiér ryanair
Konečne mám miesto na nohy aj v Bratislave.

S Ryanair lietam rád a vždy som lietal. Vďaka nim som precestoval celú Európu a dostal sa aj do Maroka za rozumné peniaze. Nový interiér Ryanair ma naozaj potešil a vyzerá rovnako dobre, ako na vizualizáciách, ktoré nedávno zverejnili na svojom Facebooku.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.