Dostávam peniaze späť z nákupu leteniek a ubytovania

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kto by nechcel peniaze späť z nákupu počas cestovania. Na Slovensku sa nedávno objavil nový projekt s názvom Plná peňaženka, ktorý som musel vyskúšať. Najskôr som bol skeptický, nakoľko nemám dobré skúsenosti s takzvanými cash back spoločnosťami. Keď som si však pozrel zoznam obchodov, v ktorých môžem dostávať peniaze späť z nákupu, moje cestovateľské srdce sa potešilo. Je medzi nimi Booking aj Kiwi. Čo to pre mňa znamená? Dostanem peniaze späť z nákupu ubytovania aj leteniek.

Peniaze späť z nákupu leteniek aj ubytovania v Plnej peňaženke

peniaze späť z nákupu
V Belehrade som si rezervoval ubytovanie a časť sumy dostal naspäť

Čo je to Plná peňaženka? Ide o nový Slovenský cash back, kde dostávam peniaze späť z nákupu. V skratke ide o to, že ak si rezervujem ubytovanie alebo letenky cez podporované stránky, dostanem časť z nákupu naspäť, ktorú si môžem nechať vyplatiť na svoj bankový účet.

Takto som získal peniaze z rezervácie ubytovania ja:

 1. Registroval som sa do Plnej peňaženky. Za registráciu som dostal vstupný bonus 2 €.
 2. Potreboval som si v Belehrade rezervovať ubytovanie na jednu noc. V menu som pre to klikol na ikonu Booking a bol presmerovaný priamo na stránku Bookingu.
 3. V hlave som mal podozrenie, čo ak je cena za ubytovania vyššia, keď som na stránku prišiel z Plnej peňaženky? Cenu za noc vo vybranom hoteli som si preto overil ešte raz, v druhom prehliadači a inkognito okne. Bola rovnaká, čiže podvod to nie je.
 4. Ubytovanie som si teda rezervoval, bežne zaplatil a dostal potvrdzovací email. Za noc v Belehrade som zaplatil 11 €.
 5. Zhruba do pol hodiny mi bola do Plnej peňaženky pripísaná odmena za nákup v hodnote 3% z nákupu.

 • EXTRA TIP 1 (ktorý ti prinesie ďalšie peniaze): Plná peňaženka má svoj vlastný Google Chrome plugin, ktorý ma vždy upozorní na to, že som navštívil stránku, z ktorej môžem dostať cashback z nákupu. Príde mi to celkom praktické, nakoľko sa mi nechce udržovať prehľad všetkých podporovaných obchodov. Za inštaláciu tejto lišty som dostal bonusovú odmenu 0,50 €.

 • EXTRA TIP 2 (ktorý ti prinesie ďalšie peniaze): Ak do Plnej peňaženky pozveš svojho kamoša, dostaneš odmenu 10 €.

Aké má teda pre mňa Plná peňaženka výhody?

Keďže veľa cestujem a ubytovanie spolu s letenkami rezervujem neustále, tento cashback sa mi naozaj zíde. Ceny som si porovnal, sú rovnaké aj v prípade, že letenku či ubytovanie kúpim aj mimo Plnej peňaženky. Pre mňa je to teda čistý win-win a ďalší spôsob, ako ušetriť na cestovaní.

Milan Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

7 COMMENTS

 1. Ďakujem za pútavé čítanie 🙂 Tiež nakupujem cez Plnú Peňaženku, naposledy to bola letenka cez kiwi.com a vrátili mi 3% späť vďaka VIP zvýhodneniu, čo pri cene letenky nie je malá suma. Poznám tiež Tipli, ktorý síce ponúka o niečo málo vyššie % cashbacku, ale nemá podľa mňa kvalitný zákaznícky servis. Asi to je vec názoru, ale za mňa určite

 2. Ja mám za sebou tiež pár nákupov cez Plnú Peňaženku a podľa mňa je skvelé, že dostanem peniaze späť.

 3. Super článok! Tiež som cashback skúsila. Rezervovala som si ubytko cez booking a myslím, že majú snáď vyššie % späť..

 4. Milan, EXTRA TIP 3 je pozrieť sa na Tipli.sk, pretože tam na ubytovaní ušetríš ešte viac 🙂 Naposledy som na letenkách, ubytovaní a poistení získal späť 27 €.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.