PHUKET DOVOLENKA a 3 veci, ktoré musíte vedieť pre cestou

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Mnohí z vás už o Phukete v Thajsku počuli. Je to jeden z najobľúbenejších ostrovov v Thajsku, kam sa môžete vybrať s priateľmi, rodinou alebo aj ako nemecký dôchodca na celú zimu pod palmu. Phuket je však iný ako zvyšok Thajska hneď vo viacerých veciach. Pozrite si tieto 3 zaujímavosti, v ktorých je Phuket iný a pripravte sa na dovolenku na svetoznámom ostrove poriadne. Phuket dovolenka nemusí byť to, po čom túžite a nenechajte sa oklamať ani cestovnou kanceláriou, ktorá vás pošle do najlacnejšej časti ostrova.

ŽIADNA DOPRAVA Z LETISKA

Z letiska Phuket sa inak ako taxíkom nedostanete. Medzinárodné letisko Phuket sa nachádza v severnej časti ostrova, takže dostať sa na juh nemusí byť najjednoduchšie. Pred letiskom stojí mnoho taxíkov, no ak chcete spravodlivú cenu, lístok si kúpte vopred. Akonáhle opustíte príletovú halu a výdajňu batožín, uvidíte vonku stánok, kde sa predávaj lístky na taxi. Z letiska sa dostanete aj pešo, nakoľko leží priamo v meste Ban Wong Li, no v tomto meste toho veľa nieje a cieľom dovolenkárov sú iné časti ostrova – najmä mesto Patong.

Patong Patong – najnavštevovanejšie mesto na Phukete

DRAHÝ TAXÍK

Ak ste z iných častí Thajska naučení na lacné taxíky, najmä z Bangkoku, na Phukete môžete byť prekvapení. Taxíky sú tu veľmi drahé a aj obyčajná cesta vás častokrát vyjde viac ako 10 eur. Prečo? na Phuket chodí mnoho bohatých rusov, ktorí sem majú priamu linku z Moskvy a sú ochotní preplácať taxíky viac ako vy. Phuket je miesto drahých taxíkov. Pre príklad, my sme zaplatili z letiska do mesta Kamala asi 30 eur. V porovnaní s Bangkokom, kde taxíky stoja okolo 3 eur to je veľmi veľa. Za rovnakú vzdialenosť by sme v iných častiach Thajska zaplatili maximálne 10 eur, no toto je Phuket. Nedá sa s tým nič spraviť a na taxík si jednoducho odložiť viac. Byť taxikárom v Thajsku je veľký biznis, najmä tu, na Phukete.

PATONG NIE JE STRED VESMÍRU

Áno, keď niekto povie Phuket, mnohí z nás si spomenú na Patong resort, ktorý je veľmi populárny. Patong je veľmi lacná destinácia a preto ju ponúkajú mnohé cestovné kancelárie ako vysnívanú dovolenku v Thajsku. V Thajsku môžete zažiť vysnívanú dovolenku, no nie v meste Patong 🙂 Vyhnite sa Patongu a zamierte viac na sever, napríklad do Kamaly pre viac prírodnejšie prostredie. Ak hľadáte pekné pláže, zabudnite na Patong. Ak hľadáte párty a lacný alkohol, Patong je tu pre vás. Nenechajte sa nalákať nízkou cenou za dovolenku v Thajsku, lebo pravdepodobne skončíte v Patongu na špinavej pláži vedľa vracajúceho Nemca.

Patong beachpríšerná Patong pláž

Kamala resortKamala – nádherné miesto len kúsok severne od Patongu

Ak si odložíte peniaze na taxíky a vyhnete sa špinavému Patongu, potom môžete zažiť pravú exotickú dovolenku na Phukete bez problémov. Phuket má toho mnoho čo ponúknuť, počínajúc od krásnych pláží až po panenskú prírodu. Ja osobne by som sa tam už nevrátil, nakoľko je to drahé miesto pre turistov no ak hľadáte oddych počas zimy, Phuket je miesto, ktoré môžete zvážiť pri výbere – nie však mesto Patong. Nenechajte sa nalákať cestovkou 🙂

Milan Bardun – because it is better to travel, than to arrive

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.