Pitie vody na Filipínach: Praktický sprievodca tvojou hnačkou

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Pitie vody na Filipínach je téma sama o sebe. Určite sa každému vynorí v hlave otázka, ako to spraviť tak, aby som sa dva dni po príchode na Filipíny nepo. Nuž, mám pre teba dobré správy. Pitie vody na Filipínach nie je žiaden big díl a o svoje tráviace ústrojenstvo sa obávať nemusíš. Avšak, nemusíš sa obávať ani o svoju peňaženku. Prečítaj si moje praktické rady ako na pitie vody na Filipínach.

Pitie vody na Filipínach nie je žiaden bubák

pitie vody na Filipínach
Miestni pijú vodu zo studne. Noačo.

Pred tým, ako som prišiel na Filipíny som si myslel, že miniem majland za pitnú vodu, nakoľko som odmietal piť vodu z vodovodu. Predsa len, sú to Filipíny, krajina vzdialená desať tisíc kilometrov od Slovenska a bohvie, aké všelijaké mršky baktérie majú vo vode. Samozrejme, že som pred cestou absolvoval očkovanie na brušný týfus a v článku spomenul aj vedľajšie účinky, ktoré som si musel pretrpieť. Avšak, radšej vedľajšie účinky doma, než nemocnica v exotickej krajine.


TIP: Jedlo na Filipínach ma sklamalo. Kuracie črevá a nožičky sú tu pochúťka.
TIP2: Internet na Filipínach nie je žiadna sláva. Prečítaj si, ako ostať v spojení.
TIP3: Prečítaj si o tom, aká je bezpečnosť na Filipínach a čo ti tu hrozí. Nič.


No ale naspäť k tej hádveó. Aj keď som sa zo začiatku obával, že budem míňať denne niekoľko eur za pitnú vodu, aby som neumrel od smädu – našťastie tomu tak nebolo. Na Filipínach s pitnou vodou totiž nie je vôbec problém a to ani na tom najviac odľahlom ostrove. Ja som bol väčšinu času na ostrove Malapascua a dehydrovaný som rozhodne nebol. Ako to teda funguje? No…samozrejme, že si môžeš kúpiť balenú vodu v obchode, no to nie je najšťastnejšia finančná cesta, pokiaľ si dlhšie na jednom mieste.

[socialpoll id=“2407030″]

Kúp si vodu jeden krát a to rovno to najväčšie balenie, ktoré nájdeš. Ja som našiel päť litrovú bandasku, ktorú som horko ťažko odtrepal do hostela a neskôr ešte ťažie, keď som sa presťahoval do hotela. Avšak, určite odporúčam očkovanie proti brušnému týfusu, ktoré je na Filipínach viac, než potrebné.

Táto päť litrová bandaska mi vydržala vždy zhruba jeden a pol dňa, keďže som kvôli horúčavám pil oveľa viac. No a čo som spravil, keď som fľašu vypil? Kámo, hocikde ti ju doplnia za 20 pesos za liter do plna. Avšak, čekni si viac miest, niektoré odrbávajú a dopĺňajú vodu za drahšie. Avšak, dvadsať pesos je to najlacnejšie, čo som našiel. Voda síce nie je chladená, no mne to nevadilo. Trávacie problémy som nikdy nemal, no aj tak som mal pre istotu v taške tieto lieky:

Lieky, ktoré mám v taške (toto nie je reklama, lol): Endianex, Paralen

kam na Filipíny
Pozor na džúsy, často sú riedené vodou z vodovodu.

Pitie vody na Filipínach ozaj problém nie je. Vodu som tu z kohútika skúšať nepil, nakoľko som na to vôbec nemal dôvod. Pitná voda tu je lacná a doplnia ti ju skoro všade za veľmi málo.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.