Skúsil som pivné kúpele v Poprade. Takto prebieha procedúra

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Pivné kúpele v Poprade nie sú žiadna novinka, no keď som dal na Instagram fotografiu, že sa kúpem v pive v Poprade, bol som veľmi prekvapený, koľko Popradčanov nevie, že majú v meste pivné kúpele. Rozhodol som sa teda napísať recenziu, ako prebiehajú pivné kúpele v Poprade, aké majú zdravotné účinky a ako celá procedúra prebieha.

Pivné kúpele v Poprade

pivné kúpele v Poprade
To je život.

Pivo má v Poprade veľmi bohatú históriu, čo som už spomenul v článku Čo vidieť v Poprade. Síce sa veľký mestský pivovar dodnes, žiaľ, nezachoval, v tejto tradícii varenia piva v Poprade pokračujú a ide im to. Jedným z pivovarov v meste je aj Pivovar Tatras, ktorý má vlastný pivný kúpeľ, reštauráciu, penzión a reštaurácu. Práve tu som vyskúšal pivný kúpeľ.

Ako prebieha procedúra v pivnom kúpeli v Poprade

Nikdy pred tým som sa nekúpal v pive, no počul som o rôznych kúpaniach v čokoláde, či mlieku. Prečo teda neskúsiť alkohol, haha? Dokonca som videl na YouTube babu, čo sa kúpala vo vani plnej mlieka a navyše si tam nasypala cereálie, ktoré jedla. To som (zatiaľ) neskúsil. No keď som bol v Poprade, vyskúšal som pivné kúpele v Poprade v pivovare Tatras. Ako to prebiehalo?

 • Čo som dostal: uterák, plachtu a prezúvky. V celom priestore kúpeľov by si sa mal pohybovať nahý, iba v plachte. Samozrejme, ak s tým máš problém, môžeš si doniesť plavky, no súčasťou procedúry je aj sauna a saunovanie v plavkách je nezdravé.
 • Čo som si musel priniesť: nič =)

Ak má niekto pivné kúpele rezervované, iná rezervácia sa tam nedá dať. Nestane sa teda, že vo vedľajšej vani s pivom stretnem pani K. z daňového úradu, ktorá mi tak rada posiela pokuty za moju nedôslednosť.

Ako prebieha procedúra v pivnom kúpeli v Poprade

 1. Celá procedúza začína v šatni, kde som sa vyzliekol a dal do plachy. Následne som išiel do sprchy.
 2. Po sprche nasleduje chmeľová sauna, ktorá uvoľnuje kožné póry, cez ktoré sa z tela vypotia škodlivé látky. V tejto saune som vydžal 15 minút (čo je na mňa veľa, haha). To je tiež odporúčaný čas.
 3. Zo sauny sa pokračuje do ľadovej kade, či pod vedro s ľadovou vodou. Toto je moja najobľúbenejšia časť saunovania. Väčšinou to robím tak, že sa do ľadovej kade ponorím úplne celý a skúsim v nej vydržať aspon desať sekúnd. To je naozaj skúška toho, či si chlap, haha.
 4. Po ľadovej kadi ide na rad ovsené lôžko, kde som mal ležať pätnásť minúť. Vraj to je na upokojenie srdca. Ovsené lôžko vyzerá veľmi efektne a je tu skutočný ovos a vankúše. Musím povedať, že to bolo v skutku príjemné a skoro som tam zaspal. Samozrejme, že tu je plachta a ovos sa mi nelepil na mokrý chrbát.
 5. Poslednou, tou najzábajvnejšou časťou, je samotný pivný kúpeľ. Sú tu štyri vane v ktorých je zmes kvasníc a chmeľu s teplotou 38 stupňov. Z tejto zmesi sa robí pivo. Kvasnicové pivo má v sebe živé pivovarské kvasnice, ktoré dobre pôsobia na trávenie, no procedúra pôsobí na telo aj z vonku. Vitamín B, ktorý sa v pive nachádza, má pozitívne účinky na pokožku. Odporúčam zapnúť vírenie, nech sa pivo vo vani dobre napení =)
pivné kúpele v Poprade
Sauna s ladovou kaďou.
pivné kúpele v Poprade
Môj pivný kúpeľ s výčapom.
pivné kúpele v Poprade
Pochúťka.
pivné kúpele v Poprade
Idem na to!

Priamo pri vani je vlastný výčap piva. K dispozícii som mal sud s piatimi litrami piva Tatras, svetlého ležiaku, dvanástky a slaný chlieb s masťou a cibuľkou. Vyzerá to teda tak, že ležíš vo vani plnej piva a čapuješ si vlastné pivo. Len trochu opatrne, keďže je tam k dispozícii päť litrov. Celú procedúru su môžeš rezervovať tu a trvá približne 75 minút. Konečne si aj ja môžem povedať, že som sa kúpal v pive.

Otázky, ktoré sa ma čitatelia pýtali na Instagrame

 1. Pil si pivo, v ktorom si sa kúpal? Nie, pivo, ktoré sa tu čapuje, ide zo samostatného sudu a teda pivo, v ktorom som bol napočený, som nepil.
 2. Obsahuje pivo na kúpanie nejaké mydlá? Pivo v ktorom som sa kúpal obsahuje kvasnice a vitamín B.
 3. Čo to urobilo s tvojou pleťou? Tým, že som sa pred tým saunoval a následne asi pol hodinu ležal v teplom pive, mal som pocit, že je moja pokožka trochu pružnejšia a sviežejšia.
 4. Sú vane dostatočne veľké aj pre dvoch? Ide o klasickú vaňu, čiže áno, teoreticky by sa tam zmestili aj dvja. Avšak, netuším, či sa to takto môže, treba sa opýtať.
 5. Keď sa po kúpeli osprchuješ, zbaví sa tvoja pokožka toho zápachu piva? Žiaden zápach po pive som necítil ani len počas kúpania. Ale áno, sprcha po kúpeli mi prišla vhod, keďže som mal na sebe trochu osovu z lôžka.

Myslím si, že možnosť okúpať sa v Pive v Poprade je veľmi zaujímavý spôsob, ako si užiť Poprad. Kto môže povedať, že sa okúpal v pive? Už aj ja.

pivné kúpele v Poprade
Moja pokožka po procedúre.
pivné kúpele v Poprade
Ahoj!

Po Poprade cestoval v rámci infocesty organizovanej Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Tatry. Viac o regióne a ďalších zaujímavých zastávkach nájdeš na ich webstránke.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.