15 dôvodov, prečo randiť s cestovateľom & 5 prečo ísť radšej ďalej 

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Prečo randiť s cestovateľom? Pre mnohých to musí byť ideálna predstava randiť s niekým, kto precestoval celý svet, všetko videl a ochutnal. S niekym, kto je najmúdrejší. Avšak, má to aj svoje úskalia? Málo kto si uvedomuje, že randiť s cestovateľom nie je až také ízy, nakoľko sme ako vietor. Raz tu, inokedy inde. Dôvodov prečo sa do vzťahu hodiť hneď a zaraz je veľa, no netreba zabúdať aj na to, že cestovateľ je cestovateľom len keď cestuje. Avšak aký je náš osud a prečo randiť s cestovateľom?

prečo randiť s cestovateľom
Vôbec netuším, kto je ten pán vedľa mňa a on vôbec netuší, ako zruinoval moju fotku z Empirestate building v NYC

Zoznam dôvodov, prečo randiť s cestovateľom

 1. Cestovatelia sú otvorení všetkému a málo kedy povedia nie. Ideme o týždeň do Ríma? Okej, koľko ti mám poslať za letenku?
 2. Ak sa cestovateľa opýtate, kam na dovolenku, vymyslí vám premyslený itinerár a plne nabitý program. Nudiť sa s ním nebudete.
 3. Avšak, neznamená to, že sa nezastaví. Cestovateľ si vie vychutnať každý jeden moment na cestách. Veď to je jeho život, nie naháňať sa ale užívať si.

 4. S cestovateľom ušetríte. Vie míňať na správne veci a vždy si odkladá. Nikdy predsa nevie, kedy spontánne odíde na celú zimu na Filipíny a s prázdnym účtom tam rozhodne nepôjde.
 5. Cestovateľ vám dá dokonalý pocit jedinečnosti a výnimočnosti. Vie si veci vážiť a oceniť ich ak stoja za to. Burger v stánku pri nemocnici má často väčšiu hodnotu, ako drahá večera vo Viedni. Prečo randiť s cestovateľom? Lebo.
 6. Cestovateľ miluje dobrodružstvo a adrenalín. Prekonáte s  ním všetky svoje fóbie. Tandemový zoskok z lietadla či z mostu? To je predstava ideálne stráveného popoludnia. Neviete ako chutí Čierne vajce? Alebo nemáte radi ustrice? To sa čoskoro zmení 😉

 7. S cestovateľom objavíte nový rozmer cestovania a dozviete sa o veciach, o ktorých ste ani netušili. V Paríži vás napríklad skôr ako na Ajfelovku vezme na miesto zvané Parížske katakomby, čo je najväčší masový hrob sveta. Behá vám z toho mráz po chrbte a vyrazil vám dych? Presne o to mu išlo.
 8. Nestratíte sa s ním, nakoľko jeho orientačné schopnosti na miestach, kde nikdy pred tým nebol sú fenomenálne. Ak aj zlyhá, zorientuje sa minimálne podľa machu na strome alebo jednoducho zapne mobilné dáta. Veď to je lacné aspoň v EÚ.
 9. Cestovateľ vie čo chce a čo nie. Nebojí sa to povedať. Ak vám povie, že vás chce, myslí to vážne. Ak povie, že ste pekný alebo múdry, znamená to, že nie ste škaredý ani hlúpy 😉 so deep…

 10. Cestovateľ má  veľmi široké zručnosti a dokážu zarobiť takmer na všetkom. Predsa len, financovať všetky cesty z jedného platu nie je možné. Cestovateľ vie, že aby zarobil na cesty, musí robiť niečo inak. Čo to znamená pre vás? Nový pohľad na svet peňazí. Sú to len papiere.
 11. Cestovateľ miluje svoj domov a vždy sa doň rád vracia. Ak randíte s cestovateľom, najväčšiu radosť mu spravíte, keď ho vezmete na prechádzku po jeho rodnom meste. Len tak. Z každej cesty sa vždy vráti, no na ako dlho?
 12. S cestovateľom lacno precestujete celý svet. Dokonale ovláda všetky triky ako nájsť lacné letenky, ubytovanie a pozná veľa trikov ako zažiť veľa za málo. Pri cestovateľovi zabudnete na to, čo je cestovka.

 13. Cestovateľ miluje domácu kuchyňu a všetko spojené s domovom. Kto vie variť, má vyhrané. Nemusíte vedieť spraviť dokonalý Pad Thai, Mac and cheese, Nasi Goreng či vyprážaného škorpióna. Úplne bohato postačí kus pstruha so zeleninou alebo hovädzie plátky o polnoci.
 14. Cestovateľ rýchlo odhalí falošných ľudí, ktorí majú nekalé úmysly. Nutnosť odolávať zárobku chtivým taxikárom v Jakarte, vedieť vyjednávať ceny v Maroku a rozpoznať kedy je niečo falošné na pouličnom výpredaji v Los Angeles  je pre cestovateľa výhodou aj v normálnom živote. Priateľov si starostlivo vyberá a obklopuje sa len tými najbližšími. Nestráca čas s ničím, čomu neverí.
 15. Cestovateľ vie ako zapôsobiť. Naučil sa to od stovák miest, ktoré navštívil a ktoré zapôsobili na neho. Či už je to dobrou reštauráciou na Židovskej ulici alebo len hlúpym článkom na internete.

Zoznam dôvodov, prečo sa cestovateľom radšej vyhnúť

 1. Cestovateľ bol už takmer všade. Ťažko vymyslíte niečo originálne ako darček, či prekvapenie. Možno výlet do Grónska.
 2. Nerátajte s tým, že s vami pôjde na týždeň do Chorvátska k moru. Proste nie. Bez debaty. Bez mapy.
 3. Cestovatelia sú nestáli a keď im je niekde dlho, proste odídu niekam, kde je teplejšie. Aspoň na chvíľu, no málo kto to dokáže tolerovať.
 4. Cestovateľ venuje mnoho času sebe. Práve to ho naučilo cestovanie, že najdôležitejší človek v jeho živote je sám on.
 5. Cestovateľ rieši konflikty cestovaním. Jednoducho z bojiska odíde priamo na najbližšie letisko s vetou „fak it ól, ájm of to Narnia“.

[socialpoll id=“2381810″]

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.