15 dôvodov, prečo randiť s cestovateľom & 5 prečo ísť radšej ďalej 

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...

Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

...ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za...

Čo znamená tajná skratka SSSS na letenke? Milan búra mýty

Skratka SSSS na letenke neveští nič dobré. Keď niekam letíte a na letisku vám dajú palubný lístok, boarding pass, nájdete na ňom okrem vášho...

4 mýty o kupovaní lacných leteniek, ktorým ľudia veria v roku 2023

Mýty o kupovaní lacných leteniek ma dostávajú do kolien rok čo rok. Najmä preto, že im ľudia stále veria. Či kedysi platili neviem, no...

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti...

Jedlo v lietadle chutí zle a Milan Bez Mapy vie prečo

Jedlo v lietadle chutí horšie. Viete prečo? V dnešnom dieli Milan búra mýty, kde rozoberám rôzne mýty spojené s cestovaním, si povieme niečo málo...

Prečo randiť s cestovateľom? Pre mnohých to musí byť ideálna predstava randiť s niekým, kto precestoval celý svet, všetko videl a ochutnal. S niekym, kto je najmúdrejší. Avšak, má to aj svoje úskalia? Málo kto si uvedomuje, že randiť s cestovateľom nie je až také ízy, nakoľko sme ako vietor. Raz tu, inokedy inde. Dôvodov prečo sa do vzťahu hodiť hneď a zaraz je veľa, no netreba zabúdať aj na to, že cestovateľ je cestovateľom len keď cestuje. Avšak aký je náš osud a prečo randiť s cestovateľom?

prečo randiť s cestovateľom
Vôbec netuším, kto je ten pán vedľa mňa a on vôbec netuší, ako zruinoval moju fotku z Empirestate building v NYC

Zoznam dôvodov, prečo randiť s cestovateľom

 1. Cestovatelia sú otvorení všetkému a málo kedy povedia nie. Ideme o týždeň do Ríma? Okej, koľko ti mám poslať za letenku?
 2. Ak sa cestovateľa opýtate, kam na dovolenku, vymyslí vám premyslený itinerár a plne nabitý program. Nudiť sa s ním nebudete.
 3. Avšak, neznamená to, že sa nezastaví. Cestovateľ si vie vychutnať každý jeden moment na cestách. Veď to je jeho život, nie naháňať sa ale užívať si.

 4. S cestovateľom ušetríte. Vie míňať na správne veci a vždy si odkladá. Nikdy predsa nevie, kedy spontánne odíde na celú zimu na Filipíny a s prázdnym účtom tam rozhodne nepôjde.
 5. Cestovateľ vám dá dokonalý pocit jedinečnosti a výnimočnosti. Vie si veci vážiť a oceniť ich ak stoja za to. Burger v stánku pri nemocnici má často väčšiu hodnotu, ako drahá večera vo Viedni. Prečo randiť s cestovateľom? Lebo.
 6. Cestovateľ miluje dobrodružstvo a adrenalín. Prekonáte s  ním všetky svoje fóbie. Tandemový zoskok z lietadla či z mostu? To je predstava ideálne stráveného popoludnia. Neviete ako chutí Čierne vajce? Alebo nemáte radi ustrice? To sa čoskoro zmení ;)

 7. S cestovateľom objavíte nový rozmer cestovania a dozviete sa o veciach, o ktorých ste ani netušili. V Paríži vás napríklad skôr ako na Ajfelovku vezme na miesto zvané Parížske katakomby, čo je najväčší masový hrob sveta. Behá vám z toho mráz po chrbte a vyrazil vám dych? Presne o to mu išlo.
 8. Nestratíte sa s ním, nakoľko jeho orientačné schopnosti na miestach, kde nikdy pred tým nebol sú fenomenálne. Ak aj zlyhá, zorientuje sa minimálne podľa machu na strome alebo jednoducho zapne mobilné dáta. Veď to je lacné aspoň v EÚ.
 9. Cestovateľ vie čo chce a čo nie. Nebojí sa to povedať. Ak vám povie, že vás chce, myslí to vážne. Ak povie, že ste pekný alebo múdry, znamená to, že nie ste škaredý ani hlúpy ;) so deep…

 10. Cestovateľ má  veľmi široké zručnosti a dokážu zarobiť takmer na všetkom. Predsa len, financovať všetky cesty z jedného platu nie je možné. Cestovateľ vie, že aby zarobil na cesty, musí robiť niečo inak. Čo to znamená pre vás? Nový pohľad na svet peňazí. Sú to len papiere.
 11. Cestovateľ miluje svoj domov a vždy sa doň rád vracia. Ak randíte s cestovateľom, najväčšiu radosť mu spravíte, keď ho vezmete na prechádzku po jeho rodnom meste. Len tak. Z každej cesty sa vždy vráti, no na ako dlho?
 12. S cestovateľom lacno precestujete celý svet. Dokonale ovláda všetky triky ako nájsť lacné letenky, ubytovanie a pozná veľa trikov ako zažiť veľa za málo. Pri cestovateľovi zabudnete na to, čo je cestovka.

 13. Cestovateľ miluje domácu kuchyňu a všetko spojené s domovom. Kto vie variť, má vyhrané. Nemusíte vedieť spraviť dokonalý Pad Thai, Mac and cheese, Nasi Goreng či vyprážaného škorpióna. Úplne bohato postačí kus pstruha so zeleninou alebo hovädzie plátky o polnoci.
 14. Cestovateľ rýchlo odhalí falošných ľudí, ktorí majú nekalé úmysly. Nutnosť odolávať zárobku chtivým taxikárom v Jakarte, vedieť vyjednávať ceny v Maroku a rozpoznať kedy je niečo falošné na pouličnom výpredaji v Los Angeles  je pre cestovateľa výhodou aj v normálnom živote. Priateľov si starostlivo vyberá a obklopuje sa len tými najbližšími. Nestráca čas s ničím, čomu neverí.
 15. Cestovateľ vie ako zapôsobiť. Naučil sa to od stovák miest, ktoré navštívil a ktoré zapôsobili na neho. Či už je to dobrou reštauráciou na Židovskej ulici alebo len hlúpym článkom na internete.

Zoznam dôvodov, prečo sa cestovateľom radšej vyhnúť

 1. Cestovateľ bol už takmer všade. Ťažko vymyslíte niečo originálne ako darček, či prekvapenie. Možno výlet do Grónska.
 2. Nerátajte s tým, že s vami pôjde na týždeň do Chorvátska k moru. Proste nie. Bez debaty. Bez mapy.
 3. Cestovatelia sú nestáli a keď im je niekde dlho, proste odídu niekam, kde je teplejšie. Aspoň na chvíľu, no málo kto to dokáže tolerovať.
 4. Cestovateľ venuje mnoho času sebe. Práve to ho naučilo cestovanie, že najdôležitejší človek v jeho živote je sám on.
 5. Cestovateľ rieši konflikty cestovaním. Jednoducho z bojiska odíde priamo na najbližšie letisko s vetou „fak it ól, ájm of to Narnia“.

[socialpoll id=“2381810″]

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.