Rafting v Slovinsku: Rieka Soča je divoška, no takto som ju dal

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Rafting v Slovinsku je medzi Slovákmi pomerne populárny. Svedčí o tom aj fakt, že keď som sa vybral spolu s Eurorafting, ktorí organizujú raftovanie, canoying či zipline v Slovinsku, našincov tam bola teda pekne veľký skupina. V Slovinsku som nikdy pred tým nebol a taktiež som nikdy pred tým nerobil rafting. Adrenalínový víkend ako vyšitý. Trúfaš si aj ty?

Rafting v Slovinsku: Soča, ty jedna…!


V tomto článku sa dočítaš:

 • kam ísť v Slovinsku raftovať a ako to celé vybaviť,
 • kde a s kým som bol raftovať ja,
 • dám ti bezpečnostné rady a tipy k raftovaniu na Soči,
 • poviem ti, aký bol môj najlepší a najhorší moment počas raftingu v Slovinsku s Eurorafting.

rafting v Slovinsku
Snažím sa usmievať, no popravde, nevedel som do čoho idem.

Rafting v Slovinsku: Kam ísť a kde som bol ja?

Okolie obce Bovec v Slovinských Južných Alpách je vraj najideálnejšie miesto na rafting a canyoning v Slovinsku. Zvládnu ho aj totálni začiatočníci ako ja. Už som spomínal, že som to pred tým nikdy nerobil?

Popravde, večer pred akciou som sa na pive v obci Čezsoča rozprával s ostatnými Slovákmi, ktorí boli v mojej skupine. Tí ma pekne postrašili „Určite sa prevrátime!“. Predstava namočenia sa do ľadovej vody mi nebola dva krát príjemná a aj keď som sa tomu neskôr nevyhol, vďaka inštruktorovi sme sa neprevrátili ani raz. Prečo som sa teda celý ponoril do vody? Čítaj ďalej.

Zaujímavosť, ktorú si nevedel: Vieš, prečo je rieka Soča tak gýčovo tyrkysová? Je to kvôli vysokému obsahu vápnika vo vode.

Raftovať do Slovinska som išiel so slovenskou firmou Eurorafting, ktorí pre mňa zabezpečili nasledovné:

 • spiatočnú dopravu z Bratislavy do obce Bovec v Slovinsku,
 • ubytovanie v apartmáne v obci Čezsoča, čo je super východiskový bod pre rafting,
 • zapožičali mi kompletnú výstroj na rafting,
 • zariadili vlastného certifikovaného sprievodcu, ktorý hovoril po Slovensky,
 • zabezpečili, aby som sa fakt nenudil 🙂 Čekni aj ty ich ponuku na Eurorafting.sk.
rafting v Slovinsku s eurorafting
Rieka Soča. Tu ešte vyzerá pokojná 🙂
rafting v Slovinsku s eurorafting
Miestami sme si dávali prestávky.

Rieka Soča preteká nádherným údolím. Má svoje kľudnejšie, no aj pekne divoké úseky. Tí, ktorým studená voda nevadila si počas niekoľkých prestávok zaskákali z vysokých skál priamo do vody, ktorá je tak čistá, že vidno takmer na dno.

rafting v Slovinsku s eurorafting
Človek ani nemá čas pádlovať, keď je okolo tak nádherná príroda.
 • Môj najlepší zážitok z raftingu na Soči: Ten moment, keď si to rýchlo fičíš dole riekou a musíš na slovo poslúchať inštruktora. Povely ako „ľavá strana vpred, pravá vzad či STOP“ mi boli jasné hneď. Tímovou prácou sme celá skupina začili perfektné dobrodružstvo a neprevrátili sa ani raz.
 • Môj najhorší zážitok v raftingu na Soči: Keď ti povedia aby si skočil do prúdu rieky, nechal sa ním chvíľu unášať a následne z neho vyplávať. Prečo? Lebo sa chcú uistiť, že si dobrý plavec. Keby tá voda nemala päť stupňov 😀
rafting v Slovinsku s eurorafting
Inštruktáž pred začatím. Hlavne treba poslúchať rady inštruktora!
rafting v Slovinsku s eurorafting
S Crazy Sexy Fun Traveler sme boli super tím!

Rafting v Slovinsku: Toto sú bezpečnostné tipy, aby si bol okej

 1. Vždy, ale vždy maj na sebe záchrannú vestu a helmu. Mňa do nej inštruktori z Euroraftingu navliekli hneď, ako sme prišli k vode.
 2. Keď z raftu vypadneš, nesnaž sa s vodou bojovať. Ľahni si na chrbát nohami vpred aby si videl kam ideš. Tie mierne pokrč v kolenách, aby si sa mohol odážať od skál, do ktorých by si inak narazil.
 3. Bez neoprénu to nepôjde 🙂 Rafting na Soči je super, no voda je ľadová.
 4. Počúaj, čo hovorí inštruktor.

Rafting v Slovinsku na rieke Soča spolu s Eurorafting sa mi veľmi páčil. Zistil som, že takéto adrenalínové víkendy sú celkom fajn. Večer som chodil spať unavený a na druhý deň sa tešil na kaňoning a zipline. 


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.