Reklamácia diaľničnej známky a čo robiť, keď omylom kúpiš zlú

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Reklamácia diaľničnej známky je možná a úplne v pohode. Ak si práve narazil na tento článok, zrejme sa ti stala podobná vec, ako mne. Minule som si v rýchlosti kupoval diaľničnú známku a po zaplatení som si uvedomil, že som spravil preklep a prehodil dve čísla. Čo teraz a ako reklamovať diaľničnú známku? Pani na infolinke mi veľmi milo poradila.

Reklamácia diaľničnej známky

Case study: Ponáhľam sa, o hodinu mám vyraziť na kúpalisko Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach, kde budem tráviť víkend. V tom si spomeniem, doriti, ešte nemám diaľničnú známku. Neochotne teda zapínam notebook, klikám vé vé vé eznamka bodka eská a zadávam kúpu novej diaľničnej známky na desať dní.

Tento proces som robil už niekoľkokrát, preto som nepozorný a už sa vidím v parnej saune v Trenčianskych Tepliciach. Píšem ŠPZ…754LE a omylom prehodím dve čísla. Nevšimnem si preklep a zaplatím. Príde mi mejl s potvrdenkou pre zlú ešpezetku a ja si poviem, že som idiot. Čo teraz? Volám na infolinku, kde je automat. Zomri. Čakám a stlačením kombinácie #1 #8 #Šd #8 #AFRIKA #krv-jednorožca #6, si vynútim spojenie s operátorom. Dobrý deň, ozve sa milý hlas.


Chyba na diaľničnej známke či preklep?

Reklamácia diaľničnej známky
Ahoj.

Ako reklamovať diaľničnú známku

Na moje prekvapenie, pani pri telefóne bola úplne milučká. Také zlatíčko. Zrejme sa jej nestalo prvýkrát, že jej volal neurotický zákazník, ktorý chcel v piatok poobede fičať 130 km/h po diaľnici do najbližšieho kúpaliska, no namiesto toho volá do národnej diaľničnej spoločnosti. Avšak, nejde o život, iba o 10 €. Milo som pani vysvetlil môj problém, na čo mi odpovedala nasledovné:

Postup pri reklamácii diaľničnej známy a vrátenie peňazí

 1. Žiadosť o vrátenie peňazí za diaľničnú známku musí byť opodstatnená a môže sa podať on-line.
 2. Ak chceš vrátiť peniaze za diaľničnú známku, lebo si spravil preklep, kúp si ešte jednu so správnymi údajmi.
 3. Najskôr musíš vyplniť tento formulár na ich webstránke. Typ podania je žiadosť, predmet podania je žiadosť (iné).
 4. Do popisu stručne napíš, čo sa stalo. Naozaj len pár vetami – tiež, keď mi niekto píše s tým, že niečo potrebuje, a napíše 10stranovú knihu, odradí ma už hneď na začiatku. Nezabudni tiež napísať svoje číslo IBAN, aby vedeli, kam majú vrátiť peniaze.
 5. Je super dôležité nahrať tieto prílohy: potvrdenie o zaplatení známky pre zlú ŠPZ, potvrdenie o zaplatení známky pre dobrú ŠPZ (aby videli, že si si to nerozmyslel a nechceš peniaze naspäť len tak) a fotografiu technického preukazu, kde je vidno správnu ešpezetku. Bez týchto údajov bude reklamácia diaľničnej známky asi trošku komplikovaná.

Vrátenie peňazí za diaľničnú známku

Takže, tu dole prikladám svoje vyplnené podanie žiadosti. Stručný text s presným popisom, čo sa stalo. Žiadne zbytočné informácie, ktoré sa netýkajú veci. Minule som dával inzerát na predaj svojho tabletu a prišlo mi niekoľko emailov s odpoveďou „Viete mi ho dať za polovičnú sumu? Kúpila som teraz novú chladničku a nemám peniaze.“ (úplne vážne). No neviem a keď na niečo nemám peniaze, tak si to nekupujem.

Reklamácia diaľničnej známky
Môj popis podania žiadosti.

Následne mi prišlo takéto potvrdenie s tým, že moju žiadosť zaevidovali pod určitým číslom a bude spracovaná. Reklamácia diaľničnej známky sa zatiaľ vyvíja podľa mojich predstáv.

chyba na diaľničnej známke
Odpoveď na podanie.

Peniaze za kúpu zlej diaľničnej známky mi prišli do pár dní a hneď som ich vrátil na kreditku. No a potom ešte takýto oneskorený email, keď som už na všetko úplne zabudol:

chyba na diaľničnej známke
Email z národnej diaľničnej spoločnosti.

Opäť sa mi raz potvrdilo, že byť milý sa oplatí. Vôbec som nevedel, ako reklamovať dialničnú známku a ako požiadať o vrátenie peňazí v prípade, že som na nej spravil chybu a mám preklep. Avšak, tým, že som bol milý na pracovníčku v telefóne, bola veľmi milá aj ona a ochotne mi poradila. Ponaučenie: Keď si milý, všetko ide ľahšie a dá sa. Reklamácia diaľničnej známky prebehla úplne bez problémov.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

4 comments

 1. No nefunguje to tak ako píšeš
  Ja som bola maximálne milá a chcela som naspäť 50€, pretože pri platbe eznamky error pri platbe,… človek by myslel, že je bez platby, bez meilu.
  Skúšam ešte raz, ta prešla.
  A presne ako hovoríš, vytešeni hneď padlime na dovolenku, a čo čert nechcel, kontrola meilov až na druhý deň, veď nie som workoholik na dovolenke .
  Keďže v IB pohyby nevidíš hneď , zistili sme, že meily prišli dva. Síce poriadne s oneskorením, ale prišli.
  Takže máme správnu ŠPZ, ale DVE ZNÁMKY!
  ZAMIETNUTÉ VRÁTENIE ‍♀️
  No povedzte mi, kde je logika???
  Čo mám autobus, alebo osemkolku?

 2. Stal sa mi tiez preklep (tak som ich pozidal o zmenu) odpoved zaporna.
  Volal som a poziadal o vratenie penazi (rocna – 50 euro) – odpoved zaporna.
  Takto to tu realne v SR funguje!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.