Romantická dovolenka alebo 5 typov „párikov“ ktoré stretávam vo svete

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Romantická dovolenka? Keďže cestujem sám, oveľa viac si všímam ľudí vo svojom okolí. Sú to ľudia, ktorí sú obvykle na romantickej dovolenke, tam kde ja. Najčastejšie stretávam páriky, potom sólo cestovateľov a nakoniec rodiny s deťmi. V dnešnom článku sa budem venovať práve týmto párikom a typmi, ktoré vídam pravidelne. Tento článok mi napadol jeden večer na Fidži, keď som sa bol najesť v reštaurácii a rozhliadol sa po okolitých stoloch. Inšpirovala ma jedna slečna, ktorú si už skús do jednej z nasledujúcich kategórii zaradiť ty.

Romantická dovolenka neznamená pre každého to isté

TYP Č.1: Znudené páry, ktoré sú spolu lebo sú spolu

Poznám ich podľa toho, že sa spolu nerozprávajú. Tieto páry mám najradšej. Už sa spolu vybláznili, niečo si odžili, neraz sa pohádali a teraz si žijú svoj život po boku jeden druhého. Veď čo iné by spolu robili. Do tohto vzťahu investovali veľa a aj keď to už nemá tú šťavu ako kedysi, cítia v sebe navzájom oporu a istotu. Keď sa idú najesť spolu do reštaurácie, veľa si toho nepovedia. Muž si často číta noviny a žena pozerá, čo jej mladšie kamošky pridávajú na fejzbúk. Niekedy by chcela byť s nimi na pláži a piť drinky, no radšej pôjde spať o deviatej a počúvať chrápanie svojho muža. Je na to tak zvyknutá, že si bez neho nevie predstaviť život. Aj keď ju už nudí, stále je to romantická dovolenka.

TYP Č.2: Gejovia. Všade samí gejovia.

Gejov stretávam často. Či už ide o mladé páry alebo o starých ujov, ktorí sú spolu celý život. Tí nemajú ďaleko od prvej skupiny znudených párov. Ako ich spoznám? Nuž, nie je ťažké povedať, že tí dvaja muží, ktorí sú spolu na večeri a pijú víno nie sú pár na svojej gay dovolenke. Často sú vkusne oblečení a pijú alkohol. Gejovia cestujú veľa, nakoľko jediní ľudia, ktorých živia sú len oni sami. Niekedy cestujú aj vo veľkej skupine kamošov, no ako ich rozoznám od obyčajných kamarátov? Jednoducho. Stačí sa pozrieť, čo majú oblečené. Dovolenky pre gayov alebo rôzne gay plavby či pobyty sa stávajú novým stredobodom pozornosti cestovných kancelárii, lebo tu vedia zarobiť rovnako ako na dovolenke pre hetero párik.

romantická dovolenka
S Crazy Sexy Fun Traveler na Filipínach

TYP Č.3: Ženy, dobrodružky ktorým sa zachcelo exotickej anakondy

Táto skupina párikov mi je trochu smiešna. Nejde tak veľmi o tie pravé romantické páry, no skôr o ženy, ktoré chcú trošku rošambo, nakoľko sa im konečne podarilo vypadnúť na čas z kancelárie. Pamätám si svalnatého černocha v kubánskom bare v Havane, ktorý bol obklopený dvoma opitými Britkami, čo mohli mať asi 40 rokov. Nemusím dlho hádať a viem povedať, kde v tú noc skončili. Títo muži si prítomnosť bohatých žien zo západu užívajú. Aj keď im veľa nerozumejú pre ich prízvuk, často len počúvajú a prikyvujú. Veď aj tak neskôr večer budú slová zbytočné. Hahaha. Je však toto romantická dovolenka?


TIP: Vedel si, že alkohol na Kube je lacnejší, než voda? Prečítaj si článok a porovnaj ceny.


TYP Č.4: Typ „obujem-si-štekle-do-džungle“ žena milenka

Ako si tak sedím v reštaurácií na Fidži, nedá sa mi nepozerať na párik oproti mne. Slečna nemá určite viac ako 25 rokov a pán určite nie menej ako 50. Slečna má dlhé, tmavé vlasy, lesklú kabelku, opätky. Mihalnice má tak nariasené a ťažké, že má čo robiť, aby sa jej nezatvorili oči. Obvykle ide o milenky, ktoré si bohatí muži so sebou vláčia na služobky. Je úplne jedno, že aj keď je večer a skoro 30 stupňov, cesta pred reštauráciou nie je asfaltová a po okraji ulice sa premávajú kravy, slečna vyzerá ako keby práve brázdila piatu eveňjú v Ňu Jorku. Ale čo, veď má dovolenku na Fidži zadarmo.

TYP Č.5: Pupkáči, ktorí doma nemajú šancu, tak idú do Ázie

Toto je jednoznačne najpočetnejšia skupina „párikov“, ktoré stretávam. Starí muží, ktorým spoločnosť robí 16 ročná Aziatka. Toľko som ich už stretol… V Bangkoku som sa dal s jedným do reči na hotelových raňajkách, no nevedel som, za akým účelom tu je. Ako sme sa tak rozprávali (už ani neviem o čom) prišla za ním z izby malá Aziatka a spoločne sa naraňajkovali. Podobné páry som stretol aj na dovolenke na Filipínach či v Majalzii. Nemám k tomu čo povedať, no ťažko hľadať rozdiel medzi láskou a sexturizmom. Romantická dovolenka je úplne niečo iné.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.