Ryanair online check-in postup: Ako spraviť online check in Ryanair 2017
5 (100%) 2 votes

Ryanair online check-in postup: Ryánair stále mení pravidlá a snaží za z ľudí získať eurá. Aj keď je lacná letenka, veľa ludí platí nemalé peniaze za batožinu, za nadrozmernú príručnú batožinu či za online check-in alebo výber miesta na sedenie v lietadle. Prečítajte si tento návod, ako spraviť Ryanair online check-in zadarmo pred odletom a nezaplatiť ani o cent navyše.

Ryanair online check-in postup: Ako spraviť online check in Ryanair

Online check-in v Ryanair môžeš spraviť buď na počítači, alebo na mobile. My si dnes povieme, ako ho spraviť na počítači zadarmo. Toto je zoznam vecí, ktoré maj po ruke pri check-ine:

 • svoj rezervačný kód (nájdeš ho v emailovej adrese, na ktorú si kupoval letenky. Zvyčajne má tvar na štýl „KWZYP“)
 • svoj občiansky preukaz
 • tlačiareň alebo mobilnú aplikáciu

DÔLEŽITÉ INFO: Prečítaj si, aké má rozmery príručná batožina v Ryanair a rozlúč sa s výberom sedadla. Najnovšie, ak si chceš sedadlo vybrať, musíš platiť. Neznamená to však, že nebudeš mať v lietadle miesto – len ti ho vyberie počítač automaticky.


Kedy môžem spraviť online check in v Ryanair? Aby si to mal zadarmo, môžeš ho spraviť najskôr 4 dni pred odletom, najneskôr 4 hodiny pred odletom. Z vlastnej skúsenosti však počkaj na 1-2 dni pred odletom, ak nechceš sedieť pri krídlach. Prečo? Veľa ľudí robí Ryanair online check-in na poslednú chvíľu a systém (aspoň podľa mojich skúseností) usádza ľudí od stredu lietadla, to je nad krídlom. Ak si nedočkavý a spravíš si online check-in hneď 4 dni pred odletom, s najväčšou pravdepodobnosťou budeš sedieť nad krídlom a z okna neuvidíš nič.

Odkaz na stránku, kde si môžeš spraviť online check-in.

POSTUP:

 1. Otvorte si stránku pre online check-in v Ryanair a do poľa zadajte vašu emailovú adresu a rezervačný kód.

Ryanair online check-in postup2. Otvorí sa vám nové okno s vašou rezerváciou. Jediné, čo musíte spraviť tu je kliknúť na žltý gombík Check-in now v dolnom pravom rohu. Systém tu ponúka pridanie batožiny či výber sedadla. Ignoruj to.

Ako spraviť online check in Ryanair

Ryanair online check-in postup3. V treťom kroku zvoľte pasažierov, ktorých chcete na let začekovať. Tu sa zobrazia všetci, ktorí sú v tejto rezervácii. Ja som zvolil seba a dal som „Confirm“ pre pokračovanie. V ďalšom kroku zadáte číslo svojho občianskeho preukazu, miesto vydania a dátum konca platnosti. Tu sa nepomýľte, ako náhle sa začekujete, nebudete to môcť zmeniť.

Ryanair online check-in postup

4. Nasledujúci krok je dôležitý. Tu zvoľte, že chcete „Free allocated seating“, čo znamená, že sedadlá zadarmo. Ak však máte svoje obľúbené na ktorom MUSÍTE sedieť, zaplatíte 8 eur.

Ryanair online check-in postup

5.Predposledným krokom je zobrazenie vašej letenky. Kliknite na „View all Borading Passes“ a vytlačte si ich.

Ryanair online check-in postup

Ryanair online check-in postup

Ryanair online check-in postup je naozaj jednoduchý. Najdôležitejšie je na to nezabudnúť, nakoľko ak sa budete chcieť začekovať na letisku, to už zadarminko nebude :)

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

„Klíma v kancli nebola pre mňa. V roku 2016 som dal výpoveď a začal podnikať. Cestovateľský blog Bez Mapy sa stal mojim zamestnaním na plný úväzok. Lacné cestovanie ma neberie. Moja parketa je destinačný marketing. Píšem o zážitkoch a dobrodružstve. – Milan Bardún (26)

15 KOMENTÁRE

 1. Prosím vás, môžeme cestovať uvedenou spoločnosťou Ryanair do Birminghamu na občianske preukazy? Na stránke leteckej spoločnosti som sa dočítala, že akceptujú iba pas.

 2. Ahoj Milan..chcem sa spýtať na rezervaciu sedadla nakolko letim s malym dietatom..tu sme teraz zistili že rezervacia sedadla stoji 7,99 a my sme pri kupovaní leteniek platili 11,90 za ľ dospele osoby a jedno dieta..ako je to mozne?dakujem.

 3. Ahoj Milan, prosim ta letenku treba vzdy mat vytlacenu alebo staci ukazat v telefone?ako to riesis ked robis check in spat a nemas kde vytlacit letenku?Da sa to na letiskach bezplatne vytlacit?
  Diki za radu

 4. Chcela by som sa spýtať mám občiansky preukaz z dobou platnosti na neurčito a neda sa my potvrdit letenku ako na to?

 5. a aby to bolo este nezrozumitelnejsie, tak teraz priseil mail, na check in hand cabin bag za 5 eur – To je predsa ta, co ma byt zadarmo (10kg), nie? doslova: Check-in hand luggage is a temporary service allowing you to check your hand luggage (1 cabin bag up to 10kg) into the hold. Add now when you check in online for just €5. Can only be added at time of check-in on the website (not available on the app or at the airport). Consequently, only 1 small (underseat) bag (35 x 20 x 20cm) will be permitted on board.
  vraj je to sluzba iba pre tych, co si kupili 15 alebo 20 kg batozinu (to sme naozaj kupili)..no my ratame ze si mozeme vziat aj tu 10kilovu + kabelku.. no ale po tom maili ja fakt neviem. uz mi lezu na nervy s tymi vsakovatymi poplatkami. Kolko batoziny teda mozeme mat aby nas zasa neskasirovali..

 6. ahaa, vdaka. Este riesime ten skory check in. Tri miesta sme si totiz museli rezervovat uz pri kupe (a zaplatit), ale zvysne dve nie. nevies ci spoplatnuju skory check in aj pre uz zakupene miesta?

 7. prosim vas, ako je to s prirucnou batozinou? na webe pisu, ze garantuju iba prvych 90.. v praxi to vyzera ako? prvych 90 ludi co si spravi online check in? ci prvych 90 na letisku..ci kde?? :-)) vopred vdaka..

Čo si myslíš ty?