Šimák Zámok Pezinok & recenzia ubytovania a wellnessu v Pezinku

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Šimák Zámok Pezinok som navštívil len prednedávnom. Predstava letného víkendu stráveného v Pezinku ma celkom lákala, hoci by mi to nikdy predtým nenapadlo. Prečo navštíviť Pezinok, keď tam práve nie je vinobranie? Sám som ostal prekvapený, keď som sa zrazu ocitol na zámku v úplnom centre mesta, požičiaval si bicykel a išiel vyvetrať hlavu do viníc nad mestom. Samozrejme, s ochutnávkou vína 🙂

V tomto článku sa dočítate aké je ubytovanie v Šimák Zámok Pezinok, aký majú wellness, izby či hotelovú reštauráciu a čím je špeciálne miestne múzeum s galériou. Pri všetkej skromnosti môžem povedať, že Pezinok ma svojimi možnosťami prekvapil. Kto by to povedal, že? Ach, tie predsudky 🙂

Šimák Zámok Pezinok a recenzia ubytovania podľa Milana Bez Mapy

Šimák zámok v Pezinku & recenzia ubytovania a wellnessu v Pezinku
Šimák zámok v Pezinku & recenzia ubytovania a wellnessu v Pezinku.

Šimák zámok, ktorý môžete poznať aj pod menom Palace Art Hotel Pezinok, ponúka štýlové ubytovanie s noblesnou atmosférou. Či si už vyberiete izbu s výhľadom na Zámocký park, alebo na nádvorie s vežou rytiera Jána Krušiča, dostanete presne to, čo je na obrázku na internetovej stránke. Netreba vôbec preháňať.

Pávy v Zámockom parku občas prídu na nádvorie do zámku

Izba ktorú som dostal bola s výhľadom do Zámockého parku. Odporúčam vám počkať  si do západu slnka, kedy je les pod oknami krásne presvetlený. Zámocký park je známy aj tým, že v ňom mesto chová skutočné pávy. Farebné aj biele. Na Instagrame ste mi písali, že ak niekto nezavrie bránku do parku, pávy len tak behajú po meste či nádvorí zámku. Môže to byť ceľko vtipný pohľad. K tým svetlám, všimite si nižšie na fotografii všetky tie detaily osvetlenia, ktoré v izbe robili veľmi príjemnú atmosféru.

Čo veľmi oceňujem je hrúbka stien. Párkrát sa mi stalo, že som v inom hoteli počul susedov z vedľajšej izby, no keďže Place Art Hotel je v skutočnom pôvodnom zámku, steny sú tu hrubé a všade je krásne ticho. No a ten luster…Mám také podozrenie, že cieľom hotelových manažérov bolo to, aby sa hostia cítili ako na zámku. S čistým svedomím môžem povedať, že sa im to podarilo. Veď posúďte sami, aha!

Recenzia ubytovania v Šimák zámku v Pezinku a foto izby

Šimák zámok v Pezinku a izby
Moja izba s výhľadom do Zámockého parku.
Šimák zámok v Pezinku a izby
Detaily.
Šimák zámok v Pezinku a kúpeľňa
Kozmetika v kúpeľni.
Šimák zámok v Pezinku a kúpeľňa
Opäť detaily, ktoré sa mi páčili.

Výlet do viníc nad Pezinkom na bicykli a brunch na zámku

TIP: Vypýtajte si na recepcii jeden z elektrických bicyklov, ktoré majú k dispozícii pre ubytovaných hostí. Ja som na elektrobiku sedel prvýkrát v živote a môžem v kľude povedať, že neexistuje lepší spôsob, ako prejsť všetky vince nad Pezinkom. Veď to ide do kopca úplne samo. Nad Pezinkom sa nachádza mnoho lesných cestičiek a úzkych ciest, ktoré idú priamo medzi vinicami.

Miestami som sa tu cítil ako v Toskánsku a musel si pripomínať, že stále ide „iba“ o Pezinok. A to vôbec nepreháňam. Vezmite si bicykel a informujte sa na hotelovej recepcii o akciách, ktoré sa aktuálne dejú v meste. Vínna oblasť Malých Karpát vás určite zaujme. Iba desať minút autom je vyhliadková veža Veľká Homola na ktorú určite zbehnite, či večer do amfiteátra. Neskôr vám odporúčam zastaviť sa aj v Zámockej reštaurácii na nádvorí hotela. Tu sa môžete najesť aj ako neubytovaní hostia, či sa zastaviť na populárny brunch na zámku každú nedeľu.

Šimák Zámok brunch v nedeľu
Populárny nedeľný brunch na zámku.
Elektrické bicykle v hoteli Šimák v Pezinku
Elektrické bicykle z hotela Šimák v Pezinku.
Pálfyho reštaurácia
Zámocká viecha na nádvorí.
Zámocký park v Pezinku
Zámocký park v Pezinku s výhľadom na zámok.
Pávy v Zámockom parku v Pezinku
Pávy v Zámockom parku v Pezinku.


Wellness svet a sauny v Šimák Zámok Pezinok

Ja osobne si tie saunové svety celkom idem v poslednej dobe už aj v lete. Na Slovensku máme niekoľko veľmi kvalitných saunových svetov s ceremoniálmi, ktorú sú na vysokej úrovni. Wellness svet v hoteli na zámku Pezinku je menší a aj pre neubytovaných hostí. Do pozornosti by som chcel dať možnosť prejsť z wellness sveta cez dvere priamo na terasu zámku, kde sa môžete ochladiť po saune.

Plavková zóna má relaxačnú časť s veľkým prúdovým bazénikom a vírivkou. Bezplavková časť je však oveľa zaujímavejšia. Sauny sú tu tri, infra, parná a fínska. Súčasťou saunového sveta je aj osviežovací bazén a ľadová sprcha. Páči sa mi, že wellness otvárajú už po raňajkách, čo môže byť super, keď vonku sneží a vám sa proste nechce von. Hoci nejde o wellness svet, kde by hotelový hosť strávil celý pobyt, po celom dni strávenom na bicykli vo viniciach je to super priestor, kde môžete relaxovať po večeri pred spaním. Veď mrknite na fotografie.

Wellness svet a sauny v Šimák hoteli v Pezinku
Wellness svet.
Wellness svet a sauny v Šimák hoteli v Pezinku
Priamy prechod na terasu zámku, kde sa môžete schladiť.
Wellness svet a sauny v Šimák hoteli v Pezinku
Saunový bezplavkový svet.
Wellness svet a sauny v Šimák hoteli v Pezinku
Pohľad do Zámockého parku zo saunového sveta.
Wellness svet a sauny v Šimák hoteli v Pezinku
Detaily.

Galéria umeleckého skla v Pezinku

Galéria umeleckého skla v Šimák Zámok Pezinok je najväčšia galéria svojho druhu v strednej Európe. Odporúčam vám absolvovať prehliadku zámku. Keď prvý rod, čo boli stavitelia hradu a vlastníci tohto panstva, Hunt-poznanovci, vymreli v roku 1543, ďalším vlastníkom sa stal chorvátsky vojak. Ten vo vojne zachránil život cisárovi, za čo sa stal barónom, vzal si Katarínu Pálffy a spolu začali kupovať majetky, aj Pezinok.

Vo svojom testamente zanechal zvláštnu požiadavku, chcel, aby si jeho žena po jeho smrti zobrala jeho poručíka. Bol zlý zemepán, ktorý porušoval práva Pezinčanov. Manželstvo bolo skôr papierové, aby majetky zhodnocovali a rástli.

Dnes je zámok na približne 97% úplne zrekonštruovaný. Nájde sa tu aj čínsky porcelán, ktorý mal kedysi väčšiu cenu ako zlato. Vždy je v páre, lebo čo nemá pár, nie je podľa čínskeho príslovia kompletné a mimo harmónie. Počas prehliadky si všimnite aj Zlatú sálu, ktorá má dokonalú akustiku a preto tu skladby nahrávala aj Marika Gombitová.

Galéria umeleckého skla - Šimák Zámok Pezinok
Exponát zo zbierky.
Galéria umeleckého skla - Šimák Zámok Pezinok
Prekliadka múzea.
simak-hotel-pezinok-motorka-slunce-seno
Originál motorka z filmu Slunce Seno.
Galéria umeleckého skla - Šimák Zámok Pezinok
Spodky vínových pohárov použíté ako dekorácie. Lebo Pezinok.
Galéria umeleckého skla - Šimák Zámok Pezinok
Najvzácnejší kus zbierky.

Šimák Zámok Pezinok pokladám za príjemné víkendové miesto mimo Bratislavy. Asi je najvyšší čas, aby sa bratislavčania naučili, že Pezinok nerovná sa automaticky vinobranie. Čo si ale s Pezinkom môžeme spájať je víno. Veľa vína a viníc. Ubytujte sa v Palace Art Hotel Pezinok, vezmite si bicykel, prejdite sa do vinice, pohladkajte pávy a večer zrelaxujte vo wellnesse. Ďakujem za pobyt!

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.