Tri najlepšie wellness hotely na Slovensku, ktoré som vyskúšal

Najlepšie wellness hotely na Slovensku? Myslím, že sa na ne postupne stávam samozvaným odborníkom, haha. Hlavne teraz v zime. Na Slovensku som vyskúšal už mnoho rôznych hotelov, na ktoré tuto píšem recenzie. Ktoré tri wellness hotely na Slovensku mi ale ostali v pamäti dodnes? Toto sú najlepšie wellness hotely na Slovensku.

Najlepšie wellness hotely na Slovensku a moje recenzie

Tri najlepšie wellness hotely na Slovensku, ktoré som vyskúšal
Tri najlepšie wellness hotely na Slovensku, ktoré som vyskúšal.

Keďže po niekoľkých rokoch trávim zimu opäť na Slovensku, sem-tam navštím aj dáky ten wellness hotel. Bolo ich už viac, tak som si povedal, že napíšem článok, kde zhrniem tri najlepšie, ktoré mi ostali v pamäti a odporučil by som ich každému, kto hľadá dobrý wellness hotel na Slovensku. Často sa ma mama pýta, že kam by som ju poslal na wellness víkend na Slovensku a ja jej vždy poviem, že nech si pozrie články. Tu to však bude mať všetko pokope.

Všetky spomenuté som si vyskúšal a ku každému napíšem jednu extra vec, ktorá mi napadne ako prvá, keď si spomeniem na ich wellness. Poďme na to! V tomto zozname nájdeš:

 • Kontakt Wellness Hotel,
 • wellness v Grand Hoteli Permon,
 • wellness v AquaCity Poprad,
 • a extra tip: hotel Sitno vo Vyhniach.

Kontakt Wellness Hotel

Kontakt Wellness Hotel je jedným z prvých wellness hotelov, ktoré som na Slovensku testoval. Myslím si, že vyššie sa latka nastaviť nedala. Ide o štvorhviezdičkový wellness hotel na Slovensku, ktorý mi vždy napadne ako prvý, keď sa ma niekto opýta, kam ísť za wellnessom. Prečo? Má dobrú polohu, môžem sem prísť aj ako neubytovaný hosť a je to tu veľkostne tak akurát. Ani málo ani veľa ľudí.

luxusné hotely na Slovensku
Vonkajší svet.
Kontakt Wellness Hotel recenzia
Víkend môže začať.
 • Adresa: Do hotela sa dá v pohode prejsť aj peši z Tatranskej Lomnice. Prečítaj si, čo vidieť v Tatranskej Lomnici a skontroluj aj moju obľúbenú reštauráciu. Pri mojej poslednej návšteve Kontakt Wellness Hotela som sa zdržal až do záverečnej a išiel peši cez lesík naspäť do Tatranskej Lomnice. Bol to celkom adrenalín, haha.
 • Priemerná cena za noc: Google píše, že je to 100 €.
 • Prvé, čo mi napadne pri myšlienke na Kontakt Wellness Hotel je vírivka v bezplavkovej časti, kde som si objednal Piňa Coladu v užíval si bublinky. Rozhodne ho radím medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku.

Celú moju recenziu na Kontakt Wellness Hotel si prečítaj tu. Ich wellness nazývajú Vitálny svet, a je v ňom taká tá klasika – vírivky, infrasauna, ľadová studňa, ľadové vedro a všetko, čo musí správny wellness hotel mať. Avšak, ako som načrtol vyššie, spomínaná vírivka dole je úplne najlepšia. Keďže aj toto je bezplavkový wellness, v celom areáli je príjemná tma a navyše, odpočinková zóna má skutočné postele s matracom.

Súčasťou wellness sveta a teda aj celého komplexu je bar, kde sa dajú objednať drinky. Keď som sa opýtal, či si môžem drink zobrať do wellnessu, dali mi ho do plastového pohárika a mohol som svoju Pina Coladu piť priamo vo vírivke. Ak má človek správnu spoločnosť, je to celkom zapamätateľný zážitok. Wellness v Hoteli Kontakt patrí medzi moje najobľúbenejšie wellnessy na Slovensku. Keďže som tam ako ubytovaný hosť mal tiež polpenziu, mal som možnosť vyskúšať reštauráciu, ktorá dostala ocenenie od regiónu Vysoké Tatry a certifikát Gurmán.


Wellness v Grand hoteli Permon

Wellness v Grand hoteli Permon je relatívne čerstvá skúsenosť, ktorú som celú zhrnul v recenzii na wellness v Permone. Kto nepočul o Permone, akoby nežil na Slovensku. Ide o najväčší hotelový wellness na Slovensku, ktorý mi doslova strhol uterák zo zadku, haha.

 • Adresa: Permon sa nachádza v obci Podbanské a s dopravou sem je to mierne komplikované, ak nemáš auto. Dostať sa sem z Lipovského Mikuláša autobusom zo železničnej stanice, ktorý ťa vysadí rovno na recepcii. Jednosmerný lístok stojí okolo 2 €.Avšak, dobre si pozri odchody autobusov, nechodí až tak pravidelne.
 • Priemerná cena za noc: víkendový pobyt pre dvoch all inclusive stojí od 182 € na osobu.
 • Prvé, čo mi napadne pri myšlienke na wellness v Permone je vonkajšia časť s ochladzovacím jazierkom. Celá zóna je bezplavková.

View this post on Instagram

🌲🌲🌲 Stále veľa rozmýšľam nad Indiou, aj keď som doma už tri týždne. Dlho som chcel žiť v tropickom pásme, kde zima neexistuje. Tvrdil som, že chlad nie je pre pre mňa. Trvalo mi ale niekoľko “zím v teple” pochopiť, že zima je vlastne to najlepšie, čo sa mi môže stať. Vianoce na Havaji, či silvester v Paname stratili svoje pozlátko. .. Zisťujem, že je krásne prejsť lesom a cítiť studený vzduch s vôňou ihličia. Je krásne dať si sveter, hrubé ponožky a piť čaj pri krbe. Je krásne počuť vŕzgať sneh pod nohami a vybehnúť zo sauny rovno do ľadového jazera. Nemenil by som za žiadnu kokosovú palmu a biely piesok. Už nie. .. Na zimu sa treba pozerať inak. Zima nie je len tma a chlad. Zima je odpočinok. Zima je regenerácia a ticho. V prírode znamená zima naberanie nových síl. A preto prvýkrát od roku 2015 ostávam doma na celú zimu. Odpočívať, regenerovať, byť ticho a naberať nové sily. .. 🌳 Začal som rovno tento víkend, ktorý som strávil v Hoteli Pieris so vstupom do Permonu a vonkajšieho wellnessu. Tieto dva hotely sú od seba vzdialené 15 minútovou prechádzkou ihličnatým lesom. Na tejto krátkej cestičke som si uvedomil, že tu som doma. Nie na pláži v Mexiku, či v dusnom Thajsku, alebo pekelne horúcej Austrálii. Tu. V lese. .. Myslím, že som pripravený na túto zimu. Tentokrát nebude kontrolovať ona mňa, ale ja ju. Nenechám dlhú tmu a chlad ovládať moju náladu a pocity. So zimou uzatváram mier a ostávam v lese tak, ako som bol stvorený. Tancovať s vlkmi. .. @hotelpieris @milan_bezmapy #wellness #relax #dnescestujem #sauna #takeslovenske

A post shared by Milan Bez Mapy (@milan_bezmapy) on

Tým, že ide o najväčší hotelový wellness na Slovensku, je tu toho naozaj veľa. Popravde, mal som čo robiť, aby som skúsil úplne všetko. Ich wellness sa volá Permon’s Paradise a je rozdelený na dve časti – vonkajšiu a vnútornú. Vonkajšia časť sa mi veľmi páčila, najmä parná sauna, ochladzovacie jazero, ktorému hovoria pstruhový kúpeľ a pastierska izba.

Pastierska izba je typ sauny, ktorá je vo vnútri zariadená ako klasická izba pre pastierov. Bol to celkom zaujímavý pocit sedieť v saune, ktorá vo vnútri vyzerá ako u niekoho doma v obývačke. Tento wellness je otvorený do 22:00 a ubytovať sa môžeš aj vo vedľajšom Hoteli Pieris, ktorý je peši cez lesík asi pätnásť minúť chôdze. Presne tak som to urobil aj ja – keďže oba hotely patria pod Podbanské resort, vstup do wellnessu v Permone je zahrnutý v cene ubytovania. Určite aj tento hotel patrí medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku.

Wellness v Permone je jeden z najznámejších wellnessov hotelov na Slovensku. Počul o ňom už hádam každý a tak som sa potešil, keď sa mi vyskytla príležitosť stráviť tu jeden celý deň. Prečítaj si moju recenziu a napíš mi do komentára tvoje skúsenosti s wellnessom.
Vonjakšia časť v Permone.

Wellness v AquaCity Poprad

Dlho som AquaCity Poprad bral len ako akvapark, kde sú tobogány, bazény a ukričané deti. Potom som ale počas objavovania Popradu ostal ubytovaný v AquaCity Seasons so vstupom do akvaparku a wellnessu a svoj názor trochu opravil.

 • Adresa: Priamo v Poprade, 10 minút peši od centra. Prečítaj si čo vidieť a robiť v Poprade.
 • Priemerná cena za noc: Ubytovanie s polpenziou pre dve osoby vychádza na približne 130 €. V cene je aj vstup do saunového sveta a akvaparku.
 • Prvé, čo mi napadne pri myšlienke na AquaCity Poprad sú rybičky, ktoré majú vo wellnesse. Také tie, čo okusujú päty. Samozrejme, že neplávajú v bazéne ale v špeciálnom akváriu, haha. To už by čo bolo.

Ubytovanie v AquaCity Seasons je štandardné ubytovanie – presne také, ktoré potrebuješ, keď si ubytovaný vo wellness hoteli. Žiaden nadštandard, veď aj tak tráviš čas hlavne vo akvaparku alebo vo wellnesse. Celú recenziu na ubytovanie v AquaCity Poprad si prečítaj tu.

Dlhý plavecký bazén, taký ten na štýl plavárne, je celkom fajn, no oveľa lepší je priamo wellness. Tentokrát s názvom Fire & Water wellness & Spa je dvojpodlažný wellness svet. Ide o najväčšie dvojpodlažné wellness centrum na Slovensku. Je to tu tak veľké, že som sa tu strácal. Odtiaľ však z wellnessu fotku nemám, lebo tam bolo veľa ľudí a prítmie. To, či patrí medzi najlepšie wellness hotely na Slovensku je bez debaty, tá ponuka je tam extra široká.

aquacity poprad recenzia
Plavecký bazén.

Nekonečný bazén v hoteli Sitno vo Vyhniach

Ešte by som chcel navyše spomenúť Hotel Sitno vo Vyhniach, ktorý síce nie je prvoplánovo wellness hotel, no ich infinity nekonečný bazén som fakt ľúbil.

 • Adresa: Obec Vyhne.
 • Priemerná cena za noc: Podľa Bookingu okolo 110 € za noc.
 • Prvé, čo mi napadne pri Hoteli Sitno je infinity vonkajší bazén s výhľadom na les.

Hotel Sitno Forest Resort má menší wellness a ide najmä o kongresový hotel. 4 Elements Day Spa má okrem sáun aj ponuku masáží, no ak tu budeš, odporúčam rezerváciu vopred, lebo sa ti neujde, ako mojej mame, s ktorou som tu bol. Okrem bylinkových zábalov tu robia aj detské masáže, čo ma milo prekvapilo. Tým, že ide o kongresový hotel, ktorý má aj saunu, je celkom fajn tipom pre rôzne firemné teambuildingy, kde sa celý deň konajú školenia v kongresových sálach a večer sa pokračuje v saune. Už ale asi na iné témy, haha.

Prečítaj si celú moju recenziu na Hotel Sitno vo Vyhniach a hlavne pozri, aké dokonalé koláče kúpiť v hotelovej kaviarni. Kuchyňa v tomto hoteli bola fakt až prekvapivo dobrá.

View this post on Instagram

🌲 Mám dostatok odpočinku? @milan_bezmapy .. Jednou z príčin môjho vyhorenia určite bude aj to, aký som na seba prísny. Keď niečo chcem, idem si za tým na 120% a venujem tomu všetko. Či už v pracovnom alebo osobnom živote. Jedna káva, druhá káva, tri články týždenne, 7 statusov na FB, 7 fotiek na IG, stories, fitko, ešte toto, hento a život pretečie medzi prsty. .. Minule som počul @evelynjefresh niekde povedať, že kreativitu si treba chrániť a starať sa o ňu, akoby to bolo niečo cenné a živé. Vtedy som tomu nevenoval veľkú pozornosť, no dnes, keď som pozeral z tohto bazéna v @hotel_sitno na les plný húb, nápady začali opäť pomaly chodiť. Prekvapilo ma to. Vytiahnuť mamu na wellness pobyt, ísť vlakom a pozerať spolu večer filmy, bol dobrý nápad. .. Prečo? Možno preto, že som si dal priestor a kľud, aby sa nápady v hlave dali dokopy. Možno preto, že som konečne nebol cvičiť a chorobne nerátal kalórie, sacharidy a bielkoviny. Možno preto, že som spal 11 a pol hodiny a dal si ten sakra dobrý koláč, ktorý som tak moc chcel. .. Je super mať ciele a napĺňať ich. Do momentu, keď ti telo a rozum nepovedia, že STAČILO. Ani ja nie som stroj na nápady, úsmevy a super cestovateľské rady, hoci som si to myslel. Lepším byť môžem, to určite, ale musím sa na to dobre vyspať. Pekný pondelok. Toto je na nejaký čas môj posledný týždeň na Slovensku ✈️✈️✈️ už som tu bol príliš dlho.

A post shared by Milan Bez Mapy (@milan_bezmapy) on

wellness hotel sitno
Nekonečný bazén a halušky.
hotel sitno trinity recenzia
Originálna sada na kávu.

Nájsť dobrý wellness hotel na Slovensku nie je ťažké. Hlavne v okolí Tatier. Avšak, rozdiel je, či má hotel wellness svet, alebo len pár sáun. Snáď ti môj zoznam najlepších wellness hotelov na Slovensku pomôže pri výbere, kde stráviť romantický víkend vo dvojici.

Aké sú podľa teba najlepšie wellness hotely na Slovensku? Napíš mi do komentára.

3 KOMENTÁRE

 1. Mne sa páči suverenne najviac na slovensku welnes … Permon a Bešeňová . Sklamaný som bol obrovsky z Aquacity Poprad. Preplnené sauny ľudmi v plavkách . Vôbec si tam neoddýchnete.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.