Toto robia Slováci v New Yorku, keď tam idú prvýkrát

Obsah článku:

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Slováci v New Yorku? Čo to robíte?! Občas si rád spravím srandu zo samého seba a pri mojej poslednej návšteve New Yorku som rozmýšľal nad tým, čo som tu robil, keď som tu bol po prvýkrát. Prišiel som na to, že úplné blbosti. Ako som tak stál na Time Square a rozhliadal sa po ostatných turistoch, videl som v nich seba z pred pár rokov. Je to možné? Som to ja? Ale úplne. Prebehol som si svoje fotografie z New Yorku z roku 2012, keď som tu bol prvýkrát a nevedel som sa prestať smiať. Ako cez kopirák – takže tu je malá paródia mňa, samého seba.

Slováci v New Yorku


TIP: Čekni aktuálne akciové letenky, či medzi nimi nie je práve tiež New York.


  • Slováci v New Yorku sa fotia s každou hovadinou, lebo je v New Yorku

Keď už som v tej Amerike, tak sa aspoň poriadne pofotím so všetkým, čo vidím. Aby moji známi na Facebooku videli, že som v Amerike a že si to môžem dovoliť. Odfotím sa pre to pred hotelom Plaza aj keď v ňom nie som ubytovaný (ale býval tam Kevin), odfotím sa pred obchodom Luj Viton, aj keď si tam nič nekúpim a spravím si tisíc fotiek so žltými taxíkmi, aj keď sa nimi neodveziem ani raz. Je to drahé. V skutočnosti sa vozím metrom za 2,70 USD za jednu cestu a spomínam na starú dobrú Bratislavu kde jedna cesta stojí niečo málo cez euro. Metro je však super a stratím sa v ňom len sedemkrát za deň.

Sranda je, že New York je prvé mesto na svete, ktoré som navštívil, kde stáli aj vlaky pod zemou v zápche. Neodporúčam nikomu s klaustorfóbiou 🙂

smetny-kos
Aha, smetiak v New Yorku! (podotýkam, že všetky odpadky sú v ňom a nie všade naokolo)
  • Slováci v New Yorku milujú Starbucks

Na Slovensku máme len jeden Starbucks a keď sa nefotím práve v tom v Bratislave, odfotím sa aspoň s tým v New Yorku. Aj keď je tá káva mega nechutná, presladená a vždy sa po nej po….., lebo si objednám XXXL dávku na tretiu s malinovo-tekvicovou príchuťou, fotka musí byť. Nevadí mi zaplatiť päť až osem dolárov za kávu, lebo som v Amerike a je to také americké. A aj keď nájdem Starbucks plechovku pohodenú na zemi, musím sa s ňou odfotiť (ako ja dole). Vôbec mi nechýba môj turek v skle alebo tri v jednom, veď som v Amerike. Nebol by som správny cestovatľský blog, na ktorom nie je logo Starbucks.

Okrem Starbucks taktiež Slováci milujú rôzne módne značky a nie nadarmo sa o New Yorku hovorí aj ako o módnej metropole sveta. Značky ako Under Armour oblečenie proste k Veľkému Jablku pasujú ako dobre ušitá podprsenka.

starbucks
Starbucks môj každodenný – fotka moja každodenná
  • Slováci v New Yorku kupujú všetko, čo vidia. Lebo je dobrý kurz.

Aj keď dobrý kurz nie je už asi dva roky, stále mám zafixované, že je dobrý kurz. Pre to do Ameriky idem s prázdnym kufrom a vrátim sa s úplne plným. Prípadne idem len s príručnou a kufor si tam kúpim (lebo je dobrý kurz)- Celý život som potreboval plyšáky rôzneho druhu pre sesternicu, pre babkinu susedu a pre sesternicinej susedy pratetu z tretieho kolena. „To máš z AMERIKY tak si to sakra váž!“. Vždy som potreboval multipack arašidového masla, desať balení bieliacich pásikov na zuby, zubnú pastu, sedemnásť nových tričiek a skrutkovač. Samozrejme nesmú chýbať ani Conversy a fejková voňavka z Harlemu. Nech si v tej Amerike myslia, že tu my vo Východnej Európe žijeme v jaskyniach a skrutkovače doma nemáme.

slovaci
Kúp aj to, zíde sa!
  • Slováci v New Yorku jedia pizzu za dolár

Nakoľko je v New Yorku veľmi draho (aj keď je dobrý kurz), Slovák v New Yorku sa teší z každého ušetreného dolára ako je napríklad aj pizza za dolár. No nekúp to! Milujem pizzu za dolár a aj keď je jej cesto hrubé asi štyri centimetre a je na nej milimietrová vrstva oblohy, stále je to super – veď je za doláč! Túto som si kúpil neďaleko Madicon Sq. garden a bola vynikajúca. To musím povedať kamošom, že som sa za dva doláre do sýta najedol v centre Manhattanu!

milan-bez-mapy
Pizza za dolár je klasika New Yorku a dnes ju nájdeme už len málo kde
  • Slováci v New Yorku píšu úplne zbytočné blogy, bez ktorých by bol svet krajší

A keď už sa z toho New Yorku vrátim, nech sakra všetci vedia, že som bol. Napíšem desať statusov, pridám osemnásť fotiek na instagram aj tri týždne po tom, ako som sa vrátil (aby si všetci mysleli, že som stále tam) a napíšem úplne zbytočný a ničím neobohacujúci článok na blog.

7 COMMENTS

  1. Žrať pizzu za euro, odfotit sa so starbucksom v NYC resp so žltým taxikom, to robia v NYC vštci turisti, ako si to robil aj ty. Tak isto ako si každýv Paríži pozrie Eiffelovku, tak ako si dá každý pizzu v Taliansku…je to “povinná jazda” , nepotrebuje to samostatný článok. Okrem tohto ale zaujímavé články, aj z iných častí USA.

  2. Ach…. zdárek Milan.

    Ty si nebol v MCkáčerovi? fúúú 😀 ovela si prisiel…. také neamerické 😀

  3. Akože dlho som sa takto nezasmiala pri žiadnom článku ako pri tomto. Bola som taktiež v New Yorku pár rokov dozadu takže som si to živo predstavila a preto ma to tak pobavilo 😀 ďakujem za spríjemnenie dňa 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.