Sú turbulencie nebezpečné? Áno ak…Milan búra mýty

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

…ak si nezapnete bezpečnostný pás. Sú turbulencie nebezpečné? Túto otázku dostávam veľmi často. Pochopiteľne, ak človek sedí v lietadle, ktoré letí 800 kilometrov za hodinu vo výške 12 kilometrov, a niekoľko tonové lietadlo sa začne natriasať, môže to vyvolať strach. Avša, je to nebezpečné? Nie. Prečo? Čítajte ďalej.

Tento článok je súčasťou série s názvom Milan búra mýty, kde každú stredu v mesiaci spolu zbúrame jeden cestovateľský mýtus. Prečítajte si všetky diely.

Sú turbulencie nebezpečné? Čo sú a ako vznikajú?

@milan_bezmapy

Sú turbulencie nebezpečné? Faktom je že nikdy žiadne lietadlo nehavarovalo kvôli turbulencii. Akú najhoršiu ste zažili vy? #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #turbulence #ryanair #fyp #foryourpage #badturbulence #cestovanilevne

♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Prečo sú turbulencie aj počas slnečných letných dní?

Ak si vezmeme do úvahy fakt, že lietadlo letí vysokou rýchlosťou a vzduch má určitú hustotu, narážanie do tohto vzduchu spôsobuje turbulencie. Treba však povedať to, že žiadne lietadlo nebolo nikdy zhodené kvôli turbulencii.

Ak letíte počas búrky alebo extrémne zamračeného počasia, potom je vaša šanca preletieť cez nejakú turbulenciu vysoká. Búrky a zamračené počasie môžu vytvárať rôzne tlaky vzduchu, ktoré vytvárajú vetry pohybujúce sa rôznymi smermi, čo vedie k turbulenciám. Nie vždy však záleží na tom, aké je počasie. V skutočnosti môže pokojný vietor počas slnečných dní vytvárať termiku, čo sú bubliny teplého vzduchu alebo stúpajúce vzdušné prúdy. To môže spôsobiť slabé turbulencie alebo neskôr viesť k popoludňajším búrkam, ktoré určite povedú k turbulenciám.

Pri lete cez turbulencie sú skutočným nebezpečenstvom pre cestujúcich zranenia spôsobené pádom. Môžete tomu zabrániť tak, že budete venovať pozornosť svojim palubným sprievodcom, pohybovať sa po kabíne iba vtedy, keď je to bezpečné, a správne si uschovávať svoje príručné veci. Je dobré mať zapnutý bezpečnostný pás vždy, keď sedíte, aj keď to nie je potrebné.

Turbulencia je úplne bežná súčasť každého letu, ktorej sa nemusíte obávať. Popravde, nemapätám si jediný let, kedy by sme nemali turbulencie. Stačí počúvať personál lietadla a sledovať Milana Bez Mapy =) Kým sa usmievajú letušky, všetko je v poriadku, haha.

Sú turbulencie nebezpečné, áno ak...Milan búra mýty
Sú turbulencie nebezpečné, áno ak…Milan búra mýty

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.