Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

103,217FansLike
187,229FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov, aj keď si to niekto môže myslieť na základe toho zvuku spláchnutia, ktorý pripomína otvorené okno v lietadle.

Tento článok je súčasťou série článkov Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám jednotlivé cestovateľské mýty, ktoré trápia mnohých Slovákov.

Ako fungujú toalety v lietadle

@milan_bezmapy 💩 Keď si len tak sedíte pri bazéne a niečo vám padne na hlavu, nie, nebola to pomsta vašej susedy, ktorá práve letí na dovolenku do Egypta. Kam idú extrementy, výkaly, proste h*vno, z lietadla a kde končí obsah záchoda v lietadle? Pustite si nový diel Milan búra mýty. #milanbezmapy #milanburamyty #toaleta #lietadlo #dovolenka #dnesletim #milujemcestovanie #fyp #foryoupage #aviation #pilotsoftiktok #pilot #poop ♬ original sound – Milan Bez Mapy

V skutočnosti ide o systém vákua, ktorý používa namiesto vody vákuum, ktoré cez potrubie odčerpá obsah toalety do zadnej časti lietadla, kde to čo vyprodukujete, s vami cestuje počas celého letu až do pristátia. Následne výkaly a obsah toalety letisko odčerpá do vlastnej kanalizácie.

TIP: Pozrite si aktuálne akciové letenky do celého sveta a nebojte sa ísť v lietadle na toaletu. Nič sa vám nestane.

Kam idú výkaly z toalety v lietadle a naozaj padajú von?

Počas dvanásťhodinového letu pasažieri jedného lietadla vyprodukujú odpad, ktorý by dokázal naplniť jednu celú jacuzzi, čo je extrémne veľa. Existujú prípady zo sedemdesiatych rokov, kedy niektoré lietadlá mali poruchy a toto potrubie sa pokazilo a otvorilo. Preto existujú skutočné prípady ľudí, ktorým na hlavu alebo na auto padli zamrznuté exkrementy, ktoré vypadli z lietadla.

Ako vyzerajú toalety v lietadle

Toalety v lietadle sú väčšinou malé a priestorovo obmedzené kvôli obmedzenému miestu na palube lietadla. Lietadlové toalety sú vybavené záchodovou misou s pohodlným sedadlom, umývadlom s vodou a zrkadlom na opláchnutie rúk a tváre. Často majú aj malý priestor na ukladanie osobných hygienických potrieb, ako sú papierové utierky, mydlo a podobne.

Ako ísť v lietadle na WC

Pri používaní lietadlových toalet je dôležité dodržiavať pokyny posádky a zabezpečiť správne využitie týchto zariadení. Po skončení používania je potrebné spláchnuť a upratať toaletu, aby bola pripravená pre ďalších cestujúcich. Je tiež dôležité zdôrazniť, že na palube lietadla platia isté obmedzenia pri používaní toalety, najmä počas štartu a pristátia, keď je potrebné sedieť a byť pripútaný k bezpečnostnému pásu. Posádka letu vám poskytne potrebné pokyny a informácie týkajúce sa používania toalety počas letu.

Má Ryanair spoplatnené toalety v lietadle alebo sú zadarmo?

Šéf spoločnosti Ryanair si pred desiatimi robil srandu o tom, že by ich letenky neobsahovali poplatky za používanie toalety na palube lietadiel.V dnešnej dobe ale Ryanair nevžaduje žiadne poplatky za používanie toalety na palube svojich lietadiel.

Áno, väčšina leteckých spoločností, vrátane Ryanair, poskytuje toalety na palube lietadla zadarmo. Toto zahŕňa prístup k lietadlovým toaletám pre cestujúcich počas letu, bez potreby platiť dodatočné poplatky.

Toalety sú základnou súčasťou služieb poskytovaných na palube lietadla a sú k dispozícii na uspokojenie potrieb hygieny a záchodových potrieb cestujúcich. Nepoznám žiadnu leteckú spoločnosť, ktorá by mala spoplatnené toalety.

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty
Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Cestujte.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.