Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov, aj keď si to niekto môže myslieť na základe toho zvuku spláchnutia, ktorý pripomína otvorené okno v lietadle.

Tento článok je súčasťou série článkov Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám jednotlivé cestovateľské mýty, ktoré trápia mnohých Slovákov.

Ako fungujú toalety v lietadle

@milan_bezmapy 💩 Keď si len tak sedíte pri bazéne a niečo vám padne na hlavu, nie, nebola to pomsta vašej susedy, ktorá práve letí na dovolenku do Egypta. Kam idú extrementy, výkaly, proste h*vno, z lietadla a kde končí obsah záchoda v lietadle? Pustite si nový diel Milan búra mýty. #milanbezmapy #milanburamyty #toaleta #lietadlo #dovolenka #dnesletim #milujemcestovanie #fyp #foryoupage #aviation #pilotsoftiktok #pilot #poop ♬ original sound – Milan Bez Mapy

V skutočnosti ide o systém vákua, ktorý používa namiesto vody vákuum, ktoré cez potrubie odčerpá obsah toalety do zadnej časti lietadla, kde to čo vyprodukujete, s vami cestuje počas celého letu až do pristátia. Následne výkaly a obsah toalety letisko odčerpá do vlastnej kanalizácie.

TIP: Pozrite si aktuálne akciové letenky do celého sveta a nebojte sa ísť v lietadle na toaletu. Nič sa vám nestane.

Kam idú výkaly z toalety v lietadle a naozaj padajú von?

Počas dvanásťhodinového letu pasažieri jedného lietadla vyprodukujú odpad, ktorý by dokázal naplniť jednu celú jacuzzi, čo je extrémne veľa. Existujú prípady zo sedemdesiatych rokov, kedy niektoré lietadlá mali poruchy a toto potrubie sa pokazilo a otvorilo. Preto existujú skutočné prípady ľudí, ktorým na hlavu alebo na auto padli zamrznuté exkrementy, ktoré vypadli z lietadla.

Ako vyzerajú toalety v lietadle

Toalety v lietadle sú väčšinou malé a priestorovo obmedzené kvôli obmedzenému miestu na palube lietadla. Lietadlové toalety sú vybavené záchodovou misou s pohodlným sedadlom, umývadlom s vodou a zrkadlom na opláchnutie rúk a tváre. Často majú aj malý priestor na ukladanie osobných hygienických potrieb, ako sú papierové utierky, mydlo a podobne.

Ako ísť v lietadle na WC

Pri používaní lietadlových toalet je dôležité dodržiavať pokyny posádky a zabezpečiť správne využitie týchto zariadení. Po skončení používania je potrebné spláchnuť a upratať toaletu, aby bola pripravená pre ďalších cestujúcich. Je tiež dôležité zdôrazniť, že na palube lietadla platia isté obmedzenia pri používaní toalety, najmä počas štartu a pristátia, keď je potrebné sedieť a byť pripútaný k bezpečnostnému pásu. Posádka letu vám poskytne potrebné pokyny a informácie týkajúce sa používania toalety počas letu.

Má Ryanair spoplatnené toalety v lietadle alebo sú zadarmo?

Šéf spoločnosti Ryanair si pred desiatimi robil srandu o tom, že by ich letenky neobsahovali poplatky za používanie toalety na palube lietadiel.V dnešnej dobe ale Ryanair nevžaduje žiadne poplatky za používanie toalety na palube svojich lietadiel.

Áno, väčšina leteckých spoločností, vrátane Ryanair, poskytuje toalety na palube lietadla zadarmo. Toto zahŕňa prístup k lietadlovým toaletám pre cestujúcich počas letu, bez potreby platiť dodatočné poplatky.

Toalety sú základnou súčasťou služieb poskytovaných na palube lietadla a sú k dispozícii na uspokojenie potrieb hygieny a záchodových potrieb cestujúcich. Nepoznám žiadnu leteckú spoločnosť, ktorá by mala spoplatnené toalety.

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty
Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Cestujte.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.