Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Prečo ale?

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Viete prečo? Lebo zem je guľatá. Tento článok je súčasťou článkov zo série "Milan búra mýty",...

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov, aj keď si to niekto môže myslieť na základe toho zvuku spláchnutia, ktorý pripomína otvorené okno v lietadle.

Tento článok je súčasťou série článkov Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám jednotlivé cestovateľské mýty, ktoré trápia mnohých Slovákov.

Ako fungujú toalety v lietadle

https://www.tiktok.com/@milan_bezmapy/video/7234049966522535195?lang=en

V skutočnosti ide o systém vákua, ktorý používa namiesto vody vákuum, ktoré cez potrubie odčerpá obsah toalety do zadnej časti lietadla, kde to čo vyprodukujete, s vami cestuje počas celého letu až do pristátia. Následne výkaly a obsah toalety letisko odčerpá do vlastnej kanalizácie.

TIP: Pozrite si aktuálne akciové letenky do celého sveta a nebojte sa ísť v lietadle na toaletu. Nič sa vám nestane.

Kam idú výkaly z toalety v lietadle a naozaj padajú von?

Počas dvanásťhodinového letu pasažieri jedného lietadla vyprodukujú odpad, ktorý by dokázal naplniť jednu celú jacuzzi, čo je extrémne veľa. Existujú prípady zo sedemdesiatych rokov, kedy niektoré lietadlá mali poruchy a toto potrubie sa pokazilo a otvorilo. Preto existujú skutočné prípady ľudí, ktorým na hlavu alebo na auto padli zamrznuté exkrementy, ktoré vypadli z lietadla.

Ako vyzerajú toalety v lietadle

Toalety v lietadle sú väčšinou malé a priestorovo obmedzené kvôli obmedzenému miestu na palube lietadla. Lietadlové toalety sú vybavené záchodovou misou s pohodlným sedadlom, umývadlom s vodou a zrkadlom na opláchnutie rúk a tváre. Často majú aj malý priestor na ukladanie osobných hygienických potrieb, ako sú papierové utierky, mydlo a podobne.

Ako ísť v lietadle na WC

Pri používaní lietadlových toalet je dôležité dodržiavať pokyny posádky a zabezpečiť správne využitie týchto zariadení. Po skončení používania je potrebné spláchnuť a upratať toaletu, aby bola pripravená pre ďalších cestujúcich. Je tiež dôležité zdôrazniť, že na palube lietadla platia isté obmedzenia pri používaní toalety, najmä počas štartu a pristátia, keď je potrebné sedieť a byť pripútaný k bezpečnostnému pásu. Posádka letu vám poskytne potrebné pokyny a informácie týkajúce sa používania toalety počas letu.

Má Ryanair spoplatnené toalety v lietadle alebo sú zadarmo?

Šéf spoločnosti Ryanair si pred desiatimi robil srandu o tom, že by ich letenky neobsahovali poplatky za používanie toalety na palube lietadiel.V dnešnej dobe ale Ryanair nevžaduje žiadne poplatky za používanie toalety na palube svojich lietadiel.

Áno, väčšina leteckých spoločností, vrátane Ryanair, poskytuje toalety na palube lietadla zadarmo. Toto zahŕňa prístup k lietadlovým toaletám pre cestujúcich počas letu, bez potreby platiť dodatočné poplatky.

Toalety sú základnou súčasťou služieb poskytovaných na palube lietadla a sú k dispozícii na uspokojenie potrieb hygieny a záchodových potrieb cestujúcich. Nepoznám žiadnu leteckú spoločnosť, ktorá by mala spoplatnené toalety.

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty
Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Cestujte.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.