Čo znamená tento trojuholník v lietadle? Radšej ho ignorujte

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Trojuholník v lietadle bol pre mňa dlho záhada. Táto nálepka často púta pozornosť pasažierov, pritom sa vôbec o ňu nemusia starať, keďže neslúži pre cestujúcich. Je to jeden z mnohých symbolov v lietadle, ktoré slúžpa pre posádku, letušky a pilotov. Čo znamená tento trojuholník v lietadle?

Tento článok je súčasťou série článkov Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám rôzne cestovateľské mýty, ktorým Slováci veria. Prečítajte si všetky diely.

Čo znamená trojuholník v lietadle nad oknom

@milan_bezmapy 🕌 Aká je najväčšia blbosť, ktorú ste počuli v súvislosti s cestovaním lietadlom? U mňa jednoznačne vyhráva tento príbeh o mešite. Pozrite si na čo v skutočnosti slúži tento trojuholník, ktorý vidíte v každom lietadle, no vôbec vás ako cestujúceho nemusí zaujímať. #milanburamyty #milanbezmapy ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Čo znamená keď nádete trojuholník v lietadle? Nevšímajte si ho
Čo znamená keď nádete trojuholník v lietadle? Nevšímajte si ho

Lietadlo je zložitý a komplikovaný stroj, ktorý má desiatky znakov a symbolov, ktoré slúžia jednak pre cestujúcich, tak aj pre posádku, pilota a letušku. Či je to znak toho aby ste si zapli bezpečnostný pás, či je obsadená toaleta, zákaz fajčenia, tieto symboly sú obvykle veľmi zrozumiteľné a jednoduché na pochopenie, nech hovoríte akýmkoľvek jazykom. Čo ale symboly, ktoré nepoznáme? Jedným z nich je aj záhadný trojuholník.

TIP: Tu si pozrite zoznam aktuálnych akciových leteniek a odkaz si uložte, priebežne sa aktualizuje. Na svojom najbližšom lete skúste nájsť aj tento čierny trojuholník 🙂

Symbol trojuholníka v lietadle slúži pre letušky a pilotov

Symbol trojuholníka v lietadle slúži ako indikácia toho odkiaľ je najlepší výhľad na krídlo. V prípade núdzovej situácie je dôležitá každá sekunda a v prípade, že uniká palivo, horí krídlo alebo sa lietadlo zrazilo s kŕdľom vtákov, je potrebné jednať rýchlo aby boli všetci v bezpečí.

Letuška musí okamžite krídlo skontrolovať a na to aby našla najlepší výhľad jej pomáha nálepka so symbolom trojuholníka. Ak sa posádka domnieva, že je problém s krídlom – klapkami, lamelami alebo dokonca motormi – pohľad z okna je najlepším spôsobom, ako si vizuálne overiť svoje obavy.

Smybol trojuholníka v lietadle je znamenie pre posádku aby vedeli z ktorého okna je najlepší výhľad na krídlo.
Smybol trojuholníka v lietadle je znamenie pre posádku aby vedeli z ktorého okna je najlepší výhľad na krídlo.
Pohľad na krídlo lietadla cez okno označené symbolom nálepky čierneho trojuholníka.
Pohľad na krídlo lietadla cez okno označené symbolom nálepky čierneho trojuholníka.

Cestujte, Milan.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.