Túra na Predné Solisko je mierne náročná nedeľná prechádzka

Túra na Predné Solisko je mierne náročná nedeľná prechádzka
Ohodnoť článok

Túra na Predné Solisko je taká nadstavba klasickej túry zo Štrbského plesa na Chatu Solisko. Osobne si však myslím, že kto zvládne Chatu Solisko, túra na Predné Solisko je už na jeden dych z chaty Solisko. Netvrdím, že je nenáročná, no zvládnuteľná aj s malými deťmi. Keď som si to stúpal hore a priebežne sa zastavoval na každom selfie pozitívnom miestne, videl som veľa rodín a dokonca tehotnú ženu. Túra na Predné Solisko je teda určite aj pre teba.

Túra na Predné Solisko do nadmorskej výšky 2093 m.n.m 

túra na predné solisko
V nadmorskej výške 2093 metrov.

Nadmorská výška: 2093 m.n.m.
Dĺžka výstupu: od Chaty pod Soliskom zhruba 45 minút
Pre koho je túra vhodná: pre každého, kto vie dvíhať nohy a nebojí sa výšok
Čo je na vrchole: vyhliadkový bod s veľkým krížom


Túra na Predné Solisko bola pre mňa mierne náročnejšia prechádzka

Ja som túru zvládol s úplným prehľadom a zapotil sa len trošku. Na vrchole mi chýbal iba malý stánok, kde by mi načapovali jedno veľké pivo. Avšak, možno bolo na tom pekné to, že hore je len panenská príroda a neuveriteľné výhľady. Túru na Predné Solisko však určite neodporúčam počas zlého počasia. Vtedy by to mohlo byť celkom nebezpečné.

Miestami som mal pocit, že sú tu úseky, kde ak by som sa pošmykol, už by som tento článok zrejme nenapísal. Alebo možno napísal z pekla, ak tam majú wi-fi.

Predné Solisko je posledná vyvýšenina Soliskového hrebeňa. Počas výstupu hore ku krížu sa striedajú jednoduchšie a ťažšie úseky. Pre mňa bol najťažší jednoznačne posledný úsek tesne pred vrcholom, kedy som sa musel miestami opierať o skaly, aby som strmé stúpanie zvládol. Avšak, nebol som tam sám a aj napriek poslednej časti výstupu pokladám túto túru na Predné Solisko za jednoduchú. Ako som spomínal, bolo tu rodiny s deťmi a tehotná žena tiež.

túra na predné solisko
túra na predné solisko

Komu túra na Predné Solisko nieje vhodná? Ľuďom, ktorí majú problém zdvíhať kolená a ľuďom so strachom z výšok. Inak poho, spoko.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok?
Poďakuj sa mi kávou alebo si pozri niektorý, z mojich eBookov.

Cestovaniu zdar!

Uložiť Uložiť Uložiť

PREHĽAD RECENZIE
Vyhliadka z vrchu
100 %
Stravovacie možnosti
80 %
Vhodné pre rodiny s deťmi
80 %
Vyhliadka počas výstupu
70 %
Keď som mal 25, dal som výpoveď aby som sám cestoval po svete. Kancelária nikdy nebola pre mňa. Z cestovateľského blogu Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek som si spravil zamestnanie na plný úväzok a stal sa digitálnym nomádom. Všetko čo potrebujem k práci je môj laptop, WiFi a hlava plná nápadov. Dlhodobo cestujem po svete a svoje zážitky, rady a tipy ako žiť život na vlastnú päsť zdieľam s podobnými šialencami. Pridaj sa ku mne na cestách a zahoď svoj strach z nepoznaného.

Pridaj komentár