Túra na Predné Solisko je mierne náročná nedeľná prechádzka

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Túra na Predné Solisko je taká nadstavba klasickej túry zo Štrbského plesa na Chatu Solisko. Osobne si však myslím, že kto zvládne Chatu Solisko, túra na Predné Solisko je už na jeden dych z chaty Solisko. Netvrdím, že je nenáročná, no zvládnuteľná aj s malými deťmi. Keď som si to stúpal hore a priebežne sa zastavoval na každom selfie pozitívnom miestne, videl som veľa rodín a dokonca tehotnú ženu. Túra na Predné Solisko je teda určite aj pre teba.

Túra na Predné Solisko do nadmorskej výšky 2093 m.n.m

túra na predné solisko
V nadmorskej výške 2093 metrov.

Nadmorská výška: 2093 m.n.m.
Dĺžka výstupu: od Chaty pod Soliskom zhruba 45 minút
Pre koho je túra vhodná: pre každého, kto vie dvíhať nohy a nebojí sa výšok
Čo je na vrchole: vyhliadkový bod s veľkým krížom


Túra na Predné Solisko bola pre mňa mierne náročnejšia prechádzka

Ja som túru zvládol s úplným prehľadom a zapotil sa len trošku. Na vrchole mi chýbal iba malý stánok, kde by mi načapovali jedno veľké pivo. Avšak, možno bolo na tom pekné to, že hore je len panenská príroda a neuveriteľné výhľady. Túru na Predné Solisko však určite neodporúčam počas zlého počasia. Vtedy by to mohlo byť celkom nebezpečné.

Miestami som mal pocit, že sú tu úseky, kde ak by som sa pošmykol, už by som tento článok zrejme nenapísal. Alebo možno napísal z pekla, ak tam majú wi-fi.

Predné Solisko je posledná vyvýšenina Soliskového hrebeňa. Počas výstupu hore ku krížu sa striedajú jednoduchšie a ťažšie úseky. Pre mňa bol najťažší jednoznačne posledný úsek tesne pred vrcholom, kedy som sa musel miestami opierať o skaly, aby som strmé stúpanie zvládol. Avšak, nebol som tam sám a aj napriek poslednej časti výstupu pokladám túto túru na Predné Solisko za jednoduchú. Ako som spomínal, bolo tu rodiny s deťmi a tehotná žena tiež.

túra na predné solisko
túra na predné solisko

Komu túra na Predné Solisko nieje vhodná? Ľuďom, ktorí majú problém zdvíhať kolená a ľuďom so strachom z výšok. Inak poho, spoko.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

PREHĽAD RECENZIE
Vyhliadka z vrchu
100 %
Stravovacie možnosti
80 %
Vhodné pre rodiny s deťmi
80 %
Vyhliadka počas výstupu
70 %
"Klíma v kancli nikdy nebola pre mňa. V roku 2013 som založil cestovateľský blog Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dnes je blog Bez Mapy jedným z najčítanejších blogov na Slovensku a mojim zamestnaním na plný úväzok." Milan Bez Mapy

2 KOMENTÁRE

  1. Miňo dnes som tam bol, fajná nenáročná túra. Díky za skvelý tip! Ešte by som dodal, že treba ísť určite na kapustnicu na chatu pod soliskom resp. dať si aj pivo, kvalita je tam vysoká.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.