Jindřichův Hradec a pár tipov na to, čo navštíviť a pamiatky

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Víkend Jindřichův Hradec: Keďže som počas apríla neopustil Slovensko ani raz, tradične ma začali žrať mrle a opäť som mal potrebu niekam vypadnúť. Kombinácia pekného, teplého počasia a prvého májového víkendu prišla vhod a už so sedel vo vlaku do Jindřichova Hradce. Prečo práve sem? Zľavový kupón z internetu spravil toto rozhodnutie za mňa. Často využívam tieto kupóny na výživové doplnky, no ubytko v Južných Čechách bola dobrá voľba. Vzal som si len tablet aby som mohol po ceste písať články, no internet ostal vypnutý až do nedele.

Víkend Jindřichův Hradec

víkend Jindřichův Hradec
víkend Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec na víkend? Dobrý nápad!

Nakoľko som býval priamo v centre, mal som po ruke všetky hospůdky s kompletnou ponukou pív, vína a lahodného jedla. Tento víkend som fakt zjedol toho veľa a vôbec nedbal na zdravú stravu. Psst! V meste Jindřichův Hradec sa nachádza množstvo typických českých hospůdek na každom kroku a bolo len na mne, do ktorej vkročiť. Tak sme ich vyskúšali viac. Najviac ich je v okolí námestia Mieru a tu som našiel aj veľmi príjemnú kaviareň, kde som si vychutnal rannú kávu s koláčom priamo na hlavnom námestí. Dominantou tohoto námestia je veľký morový stĺp, okolo ktorého sa hralo viacero detí. Aj tie sa tešili, že je víkend.

Nakoľko bolo pekné, slnečné sobotné ráno, veľa Čechov oprášilo svoje bicykle a vyrazili do prírody. V Jindřichově Hradci sa nachádza veľký rybník menom Vajgar, ktorý si môžete obísť pešo dokola. Mne to zabralo asi hodinu a stretol som veľa rybárov, ktorí tu sedeli od skorého rána a čakali na svoje úlovky. Aj keď má Jindřichův Hradec výše 20 tisíc obyvateľov, bol som príjemne prekvapený, aký milí tu všetci sú. Viacerí sa nám prihovorili a popriali pekný deň. Tak ja naozaj neviem, či iba ľudia v Bratislave na seba toľko vrčia a mračia sa. Ak to už nemôžete zniesť, víkend v tomto mestečku určite zvážte!

víkend Jindřichův Hradec
Nepripomína vám to Paríž?
víkend Jindřichův Hradec
Parky, kaviarne a teplý sobotný deň. Nebo!
víkend Jindřichův Hradec
Voda dominuje celému mestu

Môj tip na víkend: Jindřichův Hradec

Veľmi príjemný program si môžete spraviť podobne ako ja a to tak, že sa pôjdete povoziť na člne, ktorý si však musíte sami veslovať. Kanál menom Nežárka je však ideálny na veslovanie aj pre neskúsených, ako som ja. Voda tu tečie veľmi pomaly. Spoločnosť nám robili aj kačky či deti, ktoré na nás pozerali z okolitých krčiem, kým ich oteckovia pili české pivo. Čln sme si požičali zdarma v našom penzióne, no verím, že ak nemáte penzión pri vode, určite vám ho požičia niektorá z krčiem, ktoré sú pozdĺž tohoto kanála. Víkend ako z filmu, to je víkend Jindřichův Hradec.

Čo sa mi páčilo a prečo mi Jindřichův Hradec učaroval?

 • Veľmi pekné historické centrum
 • Množstvo malých krčiem a vinární
 • Krásne, staré domy s vidieckym nádychom
 • Dokonalá zmrzlina
 • Veľa útulných penziónov. Je si z čoho vyberať
 • Stretol som tu veľa turistov, najmä z Rakúska, čo je na skok
 • Nie je tu draho
 • Centrom preteká kanál na ktorom som sa člnkoval
 • Je tu veľa príjemných a zhovorčivých ľudí

Čo sa mi nepáčilo v Jindřichově Hradci?

 • V takmer každom podniku sa fajčí
 • Málokde sa dá platiť kartou
 • Námestie Mieru slúži aj ako parkovisko. Vyzerá to hrozne.
 • Vlakom sem z Bratislavy cesta trvá trochu dlhšie a je treba pristupovať v Brne
víkend Jindřichův Hradec
Nespočetne veľa cukrární a v každej len samé dobroty
víkend Jindřichův Hradec
Pivo pivo pivo pivo pivo pivo
víkend Jindřichův Hradec
Čo je lepšie, ako sa celé doobedie člnkovať medzi kačkami?
víkend Jindřichův Hradec
Niektoré uličky mi pripomínali Hollywoodske štúdiá a westernovky

Nemal som žiadne očakávania a víkend v Jindřichově Hradci som bral skôr ako relaxačný víkend bez internetu. Avšak, tým, že som nič nečakal som bol veľmi milo prekvapený a vedel by som si predstaviť sem prísť oveľa častejšie. Čo sa mi najviac páčilo? Jednoznačne kanál Nežárka, na ktorom som vesloval malý, červený čln z dreva. Čo sa mi najmenej páčilo? Zafajčené krčmy a nemožnosť platiť kartou. Inak by som tu minul oveľa viac. Inak veľmi príjemné miesto na víkend. Víkend Jindřichův Hradec je dobrý nápad.

Za fotografie vďačím Lukášovmu ajfónu, nakoľko ten môj ostal vypnutý, doma na stole celý víkend. A užil som si to teda maximálne! Milan Bardún, svete vám domov už od roku 20213

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.